Čaj na katar močového měchýře

Cena: 92 Kč
 ks 
Produkt č. 116
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 29 sypaných porcí. Čaj na katar močového měchýře. Sypaná bylinná čajová směs je složená z bylin, které působí jako antioxidant, na přirozenou obranyschopnost - odolnost, na imunitní systém, na detoxikaci - vylučování vody z organizmu, na normální funkci močové soustavy, na zdraví močového měchýře a dolních močových cest, na normální funkci močových cest - ledviny, na močový & reprodukční systém prostatu, na normální hladinu cholesterolu v krvi, na normální metabolismus. Bylinkový čaj působí podpůrně a lze ho doporučit užívat, jak během medikamentózní léčby, tak i následně.

Příprava:

Tři čajové lžičky sypané bylinné směsi dejte do 3 šálků vody. Nechte vařit 5-10 minut a poté sceďte. Během dne vypijte 3 šálky teplého čaje. Poslední šálek zařaďte mezi 15. a 17. hodinu, kdy močový měchýř pracuje nejvíce.

Čaj na katar močového měchýře - složení čaje

  • Bříza list (Folium betulae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce močových cest - ledviny | Přirozená obranyschopnost - odolnost | Normální hladina cholesterolu v krvi | Vyčerpávající akce - vylučování - řídnutí | Normální funkce močové soustavy - vylučování
  • Medvědice list (Folium uvae ursi) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální činnost močového měchýře a ledvin | Antioxidant | Přirozená obranyschopnost - odolnost
  • Kukuřice blizna (Stigmata maidis) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální trávení a normální funkce močových cest
  • Lékořice kořen (Radix liquiritiae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Imunitní systém - antioxidant | Močový & reprodukční systém Prostata | Normální metabolismus / hubnutí
  • Pýr kořen (Radix graminis) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce močové soustavy | Vylučování vody z organizmu | Kontrola tělesné hmotnosti & hubnutí | Normální funkce močového měchýře, dolních močových cest a ledvin | Normálni činnost ledvin - detoxikace - vylučování vody z organizmu
  Bříza list (Folium betulae)

Bříza list (Folium betulae)

Hlavní její léčivou vlastností je močopudnost. Je proto prvotřídním lékem na všechny choroby ledvin a vylučovacího ústrojí. Bříza posiluje ledviny a zlepšuje jejich činnost. Pomáhá uvolňovat, rozpouštět a vylučovat ledvinové a močové kameny, proto tvoří základní složku čajů při těchto chorobách. Její působení podporuje i značný obsah vitaminu C. Odvodňováním organismu a vyplavováním biologických zplodin pomáhá při revmatismu, kloubních a srdečních onemocněních. Dokáže odstranit z těla množství škodlivých látek a přitom nemá vedlejší účinky, takže ji můžeme dlouho užívat. Bříza má důležité uplatnění i zevně. Čistí a dezinfikuje vlasovou pokožku a zároveň podporuje růst vlasů. Odvar: 10 polévkových lžic sušených březových listů přelijeme 4 l vody a přivedeme k varu. Vaříme asi 5 minut, poté necháme 15 minut louhovat. Odvar scedíme a přidáme do připravené koupele.

  Medvědice list (Folium uvae ursi)

Medvědice list (Folium uvae ursi)

Medvědice má jen jedno, zato velmi důležité a těžko nahraditelné uplatnění. Patří mezi nejlepší rostliny na ledvinové choroby. Silně dezinfikuje močové cesty, tím účinně pomáhá při zánětech a hnisu v moči, prospívá i při písku a kamenech v močových cestách, při tuberkulóze ledvin a močení krve. Před léčením všech těchto onemocnění medvědicí je však třeba konzultovat stav s lékařem, neboť medvědice se smí používat jen tehdy, když je moč zásaditá. Čaj z medvědice se osvědčuje i při průjmových onemocněních, neboť působí na sliznici trávicího traktu, má totiž stahující a protizánětlivý účinek. Medvědice obsahuje také rozličné, nepříznivě působící látky, proto ji nikdy neužíváme samostatně, vždy jen ve směsi s jinými rostlinami a ne déle než 10-14 dní. Její účinné látky se vysokou teplotou ničí, proto připravujeme jen teplý nálev nebo vlažný macarát. Velká podobnost medvědice s brusinkou se projevuje i ve složení jejich obsahových látek. V případě naléhavé potřeby můžeme proto při nedostatku medvědice použít i brusinku. Nálev 2 lžičky drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se maximálně 1x – 2x denně, pro lidi se slabším žaludkem 1x za 2 dny. Užívání může způsobit žaludeční nevolnosti, během těhotenství a kojení se proto užívání medvědice raději vyhneme!

  Kukuřice blizna (Stigmata maidis)

Kukuřice blizna (Stigmata maidis)

Léčebné účinky čaje z kukuřičných blizen jsou založeny na tom, že jsou značně močopudné. Čaj se proto využívá při dně, revmatismu, obtížích při močení, při písku v močových cestách a při ledvinových chorobách. Čaj zároveň trochu zvyšuje krevní tlak, uklidňuje a je dobrý proti cukrovce. Mezi bylinkami má kukuřice jedinečné postavení mezi bylinkami jako hlavní složka často žádaného čaje na hubnutí. Proti obezitě, která je problémem současné civilizace, působí velmi dobře, samozřejmě v součinnosti s rozumnou úpravou výživy a životosprávy. Účinek pití čaje je pomalejší, ale zřetelně a hlavně trvalejší než všechny „zázračné“ diety a drahé tablety. Droga z kukuřičných blizen je úplně neškodná, takže ji bez obav můžeme užívat i dlouhodobě.

  Lékořice kořen (Radix liquiritiae)

Lékořice kořen (Radix liquiritiae)

Lékořici používáme jako prostředek proti kašli a chrapotu, dále při onemocnění ledvinovými kaménky, při dně, revmatismu a jako přísadu k projímavým směsím. V současné době se využívají její extrakty při žaludečních vředech. Extrakt lékořice (při místním užití) má zvláštní protizánětlivé účinky, podobné účinkům glukokortikoidů, hormonů kůry nadledvin. Zahuštěný extrakt z lékořice je znám pod lidovým názvem pendrek a je oblíbenou pochutinou.

  Pýr kořen (Radix graminis)

Pýr kořen (Radix graminis)

Pýr se uplatňuje v bylinkářství díky tomu, že je značně močopudný. To ho předurčuje k podpůrné léčbě při dně a revmatismu. Používá se na zánět močového měchýře i při dalších chorobách celého močového ústrojí, při písku a kamenech v močových cestách. Pomáhá také při onemocnění jater, žlučníku a sleziny a může se přidávat do diabetických čajů. Účinně čistí krev, proto ho můžeme používat i při vyrážkách a jiných kožních onemocněních. Čaj z pýru je neškodný, ale bylina není určena k samotnému používání. Její široko působící vlastnosti se nejlépe využijí v čajových směsích, kde pýr většinou nemá hlavní, zato však velmi důležité a potřebné druhořadé postavení.