Čaj na posílení očí

Cena: 156 Kč
 ks 
Produkt č. 2
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 12 sypaných porcí. Sypaný Čaj na posílení očí. Sypaná bylinná čajová směs je složená z bylinek, které působí na normální stav zraku - antioxidant, na tvorbu kolagenu v oku, na normální stav zraku, jako antioxidant, na normální činnost cévní soustavy, na přirozenou obranyschopnost - imunitní systém, na přirozenou obranyschopnost - odolnost, na vylučování moči - detoxikaci. Silný do hněda zbarvený bylinný čaj pomáhá uvolnit oči po celodenní námaze u monitoru počítače.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na posílení očí Čaj na posílení očí
+
Čaj na čištění krve Čaj na čištění krve
+
Čaj na játra Čaj na játra
=
365 Kč ušetříte 5 %

Příprava čaje:

Dvě polévkové lžíce sypané bylinné směsi dáme do 1/2 l vroucí vody, přikryjeme.a necháme 15 minut vylouhovat. Čaj přecedíme a pijeme dva-až třikrát denně. Na obklady očí přidáme o jednu lžíci navíc, aby byl čaj silnější. 

 

 

Čaj na posílení očí - složení čaje

  • Světlík lékařský nať (Herba euphrasiae) 
  • Borůvka plod (Fructus myrtilli) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální stav zraku - antioxidant | Tvorba kolagenu v oku | Normální stav zraku | Antioxidant | Normální činnost cévní soustavy
  • Heřmánek květ (Flos chamomillae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antioxidant | Přirozená obranyschopnost - imunitní systém
  • Ořešák list (Folium juglandis) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antioxidant | Přirozená obranyschopnost - odolnost
  • Fenykl plod (Fructus foeniculi) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Vylučování moči - Detoxikace | Imunitní systém - antioxidant
  Světlík lékařský nať (Herba euphrasiae)

Světlík lékařský nať (Herba euphrasiae)

Již starověké národy ho používaly především k léčení očních chorob a pro tento účel ho doporučovali i významní středověcí bylinkáři. Pomáhá při zánětu očních spojivek, hnisání, slzení, při tvorbě ječného zrna, zčervenání, podráždění či únavě očí. Účinek bude lepší když vnitřně užíváme čaj a zároveň přikládáme obklady. Příznivě ovlivňuje žaludek, světlík patří k ojedinělým bylinám, které snižují kyselost žaludku a tím preventivně působí proti tvorbě vředů. Nálev 1 lžička sušené řezané drogy se zalije 0,25 l vroucí vody, přiklopí a nechá se 15 minut louhovat. Užívá se 2x – 3x denně. Nedoporučuje se užívat v těhotenství a během kojení! Obklad proti slzení 2 lžičky řezané drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody a necháme 15 minut louhovat. Přecedíme a užíváme k obkladům při zánětech očních víček, spojivek a nadměrném slzení.

  Borůvka plod (Fructus myrtilli)

Borůvka plod (Fructus myrtilli)

Léčebně se borůvkové plody využívají především proti dětským průjmům, na které snad není lepšího léku. Borůvky totiž výborně dezinfikují a zároveň léčí sliznici střev; k tomuto účelu je používáme bez cukru. Borůvkové plody jsou užitečné i pro dospělé. Zlepšují zrak; v začátcích letectví borůvkové plody využívali například piloti. Čerstvá šťáva z plodů slouží k natírání kožních ekzémů a lupénky, je lékem proti rýmě. Zředěná šťáva s vodou slouží jako kloktadlo při zánětu v krku a ústní dutině. Pomáhá též dobrému růstu dětí. Nálev ze sušených plodů: 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody a necháme 10 minut louhovat. Užívá se obvykle 3x denně.

  Heřmánek květ (Flos chamomillae)

Heřmánek květ (Flos chamomillae)

Heřmánek je jednou ze základních léčivých bylin, které by neměly chybět v žádné domácí lékárničce. Léčebné uplatnění heřmánku je široké, známe ho jako univerzální lék téměř na všechny choroby. Jeho největší hodnota spočívá v silném dezinfekčním a protizánětlivém působení. Likviduje jedovaté látky v organismu a hubí mnoho druhů bakterií, proto má všestranné léčivé účinky. Léčí všechny vnitřní orgány, proto ho můžeme uplatnit při žaludečních a střevních obtížích, často se využívá i jeho celkově uklidňující účinek. Široké uplatnění má heřmánek také při vnějším použití.Silný nálev doporučuji na záněty, kožní ekzémy, ke kloktání, výplachům úst apod. Pokud máte problémy se zarůstáním nehtů, tak je dobré udělat si heřmánkovou koupel na nohy a máčet si je alespoň 20 minut denně, tak aby se i květy dostaly do postižených míst. Velmi užitečný je heřmánek jako součást inhalací při chřipkách, rýmách, zánětech průdušek. Nálev 6 – 8 g drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Podává se teplé obvykle 3x denně. Koupel 100 g drogy přelijeme 0,5 l vroucí vody a necháme 10 minut louhovat. Čaj 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, necháme 5 minut louhovat a scedíme. Heřmánek dlouhodobě nepodáváme těhotným ženám, kojencům a malým dětem!

  Ořešák list (Folium juglandis)

Ořešák list (Folium juglandis)

Čaj z ořechových listů silně čistí krev, proto se uplatňuje především při kožních chorobách. Pomáhá odstranit svědivé ekzémy a doléčit omrzliny. Je též výborným lékem proti bělotoku, snižuje hladinu cukru v krvi, pomáhá vyhánět střevní parazity, čistí zahleněný žaludek a střeva. Ořechový čaj má příjemnou chuť a po oslazení medem ho můžeme používat jako konzumní čaj. Mírně však snižuje krevní tlak proto se lidem s nízkým krevním tlakem nedoporučuje. Stejně významné je i vnější použití ořešáku. Mladé spařené listy se přikládají na postižená místa při hnisání kostí i při jiných kostních obtížích. Teplé až horké obklady je třeba častěji vyměňovat a ponechat je na bolavém místě přes celou noc. Je to neuvěřitelné, ale po několika dnech se rána otevře a hnis vyteče. Obklady z ořechu pomáhají i při obtížně se hojících ranách, opuchlinách, tvrdých vředech, různých kožních onemocněních, vyrážkách a podobně. Ořechové listy jsou i velmi dobrou a často používanou přísadou do bylinkových koupelí, silný odvar odstraňuje nadměrné pocení nohou. Nálev 2 lžičky drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 2x – 3x denně. Koupel 80 – 100 g na 1 l vody.

  Fenykl plod (Fructus foeniculi)

Fenykl plod (Fructus foeniculi)

Je to bylinka nenahraditelná pro kojence a menší děti. Fenykl totiž výborně uvolňuje větry, působí proti plynatosti a střevním potížím , které často trápí děti zejména v kojeneckém věku. Doporučuje se i pro kojící matky, neboť povzbuzuje činnost mléčných žláz a jeho příznivé účinky se s mlékem přenášejí na dítě. Fenykl se osvědčuje i na ulehčení průběhu menstruace a jako mírně močopudný prostředek. Pomáhá uvolňovat hleny, proto se přidává do čajových směsí na průdušky. Při zevním použití slouží silný odvar z fenyklu k omývání očí při zánětu očních spojivek. V malých dávkách je neškodný, silnější dávky nebo dlouhodobé užívání může vyvolat podráždění ledvin, žaludku a střev, projevující se bolestmi. Odvar 2 lžičky drogy přelijeme 0,25 l vody, necháme přejít varem a louhujeme 20 minut. Užívá se obvykle teplý 2x denně, ráno a večer. Čistou silici nepodáváme malým dětem, může působit dráždivě!