Rakovina (42)

- doporučuji produkt č. 42 - Detoxikační čaj při různých nemocech (najdete pomocí rolovátka na titulní straně)

Shrnutí

Při nádorovém onemocnění je důležité organismus vyčistit - detoxikovat. Organismus je překyselený a to je potřeba řešit i úpravou jídelníčku včetně využití bylinkových čajů.

 

Rakovina není nemoc, ale přírodou řízená snaha o prodloužení života

Rakovina není nic víc než poslední projev extrémního překyselení organismu a toxicity tělesných tekutin a tkání. Za těchto podmínek a při dysfunkci imunitního systému by tělo předčasně zemřelo. Proto na svou ochranu moudře začne shromažďovat vnitřní toxiny, obalovat je oslabenou super-kyselou tkání a zapouzdří je pod nepropustnou ochrannou vrstvou, aby zabránilo jejich dalšímu šíření. S tímto důvtipným řešením obdrží majitel smlouvu na delší život. My ovšem tomuto procesu říkáme choroba. Tělo vytvoří tumor proto, aby potlačilo a uklidilo jedy, které nemůže jinak vyloučit a prodloužilo si život na tak dlouho, jak jen je možné, poskytujíc svému majiteli dostatek času k eliminaci interní toxicity. Metastázy jsou poslední pokus těla ke své záchraně. Jestliže je tato interní toxicita úspěšně potlačena, tělo postupně bezpečně odstraní všechny nádory a navrátí se mu zdraví. Pokud tento proces není úspěšný, osud majitele těla je definitivně určen a umíráme na rakovinu, ale na extrémně jedovaté léčebné postupy, intenzivní emoční zhroucení, zoufalství a stres. Zkuste své tělo z celého srdce co nejvíce milovat a co nejdříve začněte s detoxikací.
 

Rakovina

Když se buňky vymknou kontrole

 K rakovině dochází tehdy, když se bezpečnostnímu systému těla nepodaří zničit buňky s chybným genetickým kódem a když jim dovolí nekontrolovaně se množit. Klasické lékařství zjišťuje, že faktory životního prostředí patrně podporují dělení vadných buněk a že dlouhodobý zármutek či deprese snižují efektivitu bezpečnostního systému těla. Ví také, že na výsledky klasické léčby mají rozhodující vliv faktory, které působí vně nemocnice a operačních sálů. Právě na ně se soustředí alternativní terapie – na podporu pacientova pozitivního ovládání vlastního těla a na posilování jeho asertivního psychického postoje.

 

Často bývá těžké mluvit o rakovině smysluplně a rozvážně, u mnoha lidí totiž pouhé slovo vyvolává představu bolesti a smrti. Lidé se tomuto tématu vyhýbají a střeží se dozvědět se o něm něco víc. Termín „ rakovina“ se ale používá pro označení mnoha různých souborů příznaků, přičemž některé z nich jsou zpravidla vyléčitelné.

Příčiny, terapie a pravděpodobnost vyléčení se velice liší, neboť existují různé formy rakoviny. Např. rakovinu plic způsobuje KOUŘENÍ; příčinou rakoviny kůže je přemíra ultrafialového záření a nevhodná strava má vliv na rakovinu trávicího ústrojí. Přísná dieta, která může být vhodná při léčbě rakoviny trávicího ústrojí, je úplně jiná než dieta doporučovaná v případě rakoviny kůže. Zatímco 98 % lidí s rakovinou kůže žije dál, je 7 % postižených rakovinou plic žije déle než pět let.

Statistiky přežití mohou být zavádějící. Výpočty úmrtnosti obvykle neberou v úvahu, v jakém stadiu byla nemoc diagnostikována a kdy byla zahájena léčba. Při brzké diagnóze je u řady forem rakoviny procento úspěšně léčených výrazně vyšší, než jaké uvádějí statistiky přežití.

Co je to rakovina?

To, co je typické pro všechny formy rakoviny, je tvorba abnormálních buněk v některé části těla.

Tělní buňky se neustále množí-každých šest měsíců se v těle nahradí víc než 90% buněk. Buňky se rozmnožují dělením na dvě, každá polovina získá svůj díl buněčného jádra. Jádro nese genetický kód a nekontrolovatelně se množí. Tak vzniká rakovina. Jedním z úkolů bílých krvinek je usmrcovat abnormální buňky. Aby mutanta zničily, musí se jej bílé krvinky dotýkat. Mutant se ale dotyky snaží předejít tím, že na svém povrchu vytváří ochranné puchýřky.

Někteří badatelé se domnívají, že mutantní buňky v těle vznikají běžně, že je ale regulační systém obvykle zlikviduje. Pokud se tento systém zhroutí nebo ho zahltí více mutantních buněk, než kolik jich může zničit, rakovina je připravena se rozvinout.

Určitý typ mutantních buněk se množí o hodně rychleji než ostatní: rakovina dělohy se šíří pomalu, zatímco rakovina děložního hrdla se šíří rychle. Mutantní buňky se také mohou v těle pohybovat a způsobit další rakoviny-takzvané sekundární-daleko od původního ložiska.

Rozlišuje se víc než 200 forem rakoviny a lékaři je označují různými názvy podle nejvíce postižené části těla nebo soustavy. Nejrozsáhlejší skupinou jsou karcinomy – rakoviny vnějších a vnitřních výstelkových tkání, tělních dutin a většiny orgánů, např. plic a prsu. Druhá skupina rakovin, sarkomy, postihuje pojivové tkáně, svaly a kosti. Mezi samostatné rakoviny se počítá LEUKEMIE ( rakovina krve ), lymfom ( rakovina lymfatických žláz ), gliom ( rakovina mozku ) a melanom ( druh rakoviny kůže ).

V roce 1993 bylo v České republice registrováno více než 28 000 nových případů onemocnění zhoubným novotvarem ( tj. o 6% více než roku 1992 ). Nejvyšší výskyt u mužů má dlouhodobě rakovina průdušnice, průdušek a plic ( 91,8 případu na 100 000 mužů ). Zhoubný nádor prsu – nejčastěji typ rakoviny u žen – má dlouhodobě stoupající trend výskytu ( 74,7 případu na 100 000 žen v roce 1993 ). Vysoký je stále i výskyt rakoviny ženských pohlavních orgánů. ČR patří k zemím s největší úmrtností na rakovinu tlustého střeva a konečníku.

V roce 1993 bylo nově evidováno 6004 zhoubných novotvarů. V roce 1994 zemřelo v naší republice 28 327 osob postižených rakovinou, což představovalo 24,1% všech zemřelých.

Přibližně dvě třetiny těch, kteří umírají na rakovinu, tvoří lidé ve věku 65 let a starší. Vzhledem k tomu, že se dokážeme vyvarovat nebo vyléčit z infekcí, jako je záškrt, spála a tuberkulóza, které zabíjely předchozí generace, umírá více lidí na rakovinu.

Příčina rakoviny

U některých rakovin hraje roli dědičná dispozice. Např. žena, jejíž matka, teta nebo sestra trpí rakovinou prsu, je čtyřikrát více ohrožena onemocněním touto formou rakoviny než ostatní ženy. Pokud mají rodiče lehkého kuřáka rakovinu plic, je jí ohrožen 15krát více než jiní lehcí kuřáci. Lidé s dědičně světlou nebo načervenalou pletí, zrzavými či světlými vlasy a modrýma očima mají větší pravděpodobnost onemocnět rakovinou kůže než lidé s tmavou pletí.

U pacientů trpících určitými chorobami, např. zánětem tlustého střeva, zhoubnou chudokrevností a virovou hepatitidou typu B, je také riziko onemocnění rakovinou větší.

Ovšem daleko významnější než dědičnost a choroby jsou faktory životního prostředí. Tutéž nemoc si můžeme vyvolat – bez účasti faktoru dědičnosti – když budeme mít stejné zaměstnání jako rodiče nebo tentýž nezdravý životní styl. Na vznik rakoviny má ohromný vliv životní prostředí a životospráva.

Kouření, inhalování částic azbestu, přemíra tuků ve stravě, holdování alkoholu, přílišné opalování nebo záření z jaderného odpadu či uniklého jaderného materiálu ( jako v případě katastrofy černobylské jaderné elektrárny ) a kontakt s benzpyreny ( chemikálie užívané např. při čištění za sucha ), to všechno prokazatelně zvyšuje riziko vzniku rakoviny.

Některým z těchto rizikových faktorů se můžeme vyhnout, nebo je omezit na méně škodlivou míru. Není např. pravděpodobné, že by jedna či dvě hodiny opalování způsobily rakovinu kůže, ale časté slunění bez ochranného krému – zvlášť když máte světlou či načervenalou pleť – by ji už vyvolat mohlo.

Příležitostné pití také nevyvolá rakovinu jater, ale časté a nadměrné pití, obzvlášť v kombinaci se silným kouřením, by ji mohlo způsobit snadno.

Psychické faktory patrně také hrají svou roli. Lidé, kteří potlačují své pocity, jsou rakovinou ohroženi více než ti, kteří jim dávají průchod.

Rakovinou jsou také více ohroženi ti, kteří trpí DEPRESÍ, ŽALEM nad ztrátou někoho blízkého nebo jinou ztrátou a dalšími formami duševního STRESU.

 

Co doporučují terapeuti

 

Většina alternativních terapeutů usiluje o to, aby povzbudili pacientovu životní sílu nebo chuť do života a tak probudili k plné činnosti přirozenou obranyschopnost těla, která většinu lidí zpravidla před vznikem rakoviny ochraňuje. Mutantní buňky nejsou považovány pouze za příčinu rakoviny, ale také za příznak toho, že byla narušena vnitřní rovnováha těla. Někteří terapeuti se ve snaze obnovit pacientovu rovnováhu soustředí na stravu; jiní kladou větší důraz na pacientovu mysl a pocity.

 

Varovné příznaky

 Kterýkoli z následujících jevů či příznaků byste měli okamžitě oznámit lékaři. Jedná se o jedny z prvních známek rakoviny, kterou lze léčit úspěšně s daleko větší pravděpodobností, pokud se odhalí v raných stadiích.

Tyto příznaky také mohou poukazovat na řadu jiných, nerakovinných chorob. Proto nebuďte vystrašení, když některý z těchto příznaků zpozorujete, a nedomnívejte se mylně, že trpíte vážnou chorobou. Raději zjistěte příčinu a rychle se začněte léčit.

 

Chronický kašel; vykašlávání krve.

Nehojící se boláky ( vředy ) na kůži.

Krev v moči nebo ve výkalech.

Přetrvávající změny v zažívacích návycích.

Bulkovité nebo svraštělé místo na prsu.

Poševní obtíže provázené krvavým skvrněním.

Krvácení z pochvy mezi periodami, po pohlavním styku nebo po PŘECHODU.

Bulka na krku.

Nevysvětlitelné hubnutí.

Nechutenství z neznámé příčiny.

Bezdůvodná trvalá únava.