Nadýmání (68)

- doporučuji produkt č. 68 - Čaj proti nadýmání (najdete pomocí rolovátka na titulní straně)

Citrus na vyčištění střev


Na ideální vyčistění střev je jednoduchý přírodní produkt – citrusový plod. Každý večer cca dvě hodiny po posledním jídle zkonzumujte jeden celý citrusový plod, nejlépe grep, ale nejčastěji se užívá pomeranč, (i citrón) vše bez kůry. Ne jen šťávu! Poté už nic nejíme! Dužina citrusových plodů neprovádí detoxikaci, ale čistí veškeré toxické nálepy, usazeniny i parazity a působí ve střevech jako štětka na vymývání sklenic. Ideálně čistí klky ve střevech a na rozdíl od léků, se pak nemusíme v těle doplňovat vzácné bakterie, které jsou součástí imunitního systému. Lidé užívající pravidelně denně potvrdili, že v minulosti trpěli zácpou, syndromem dráždivého tračníku, těžkou plynatostí a nadmutím, obezitou, chronickou vyčerpaností, bolestmi žaludku. Odstranili i problémy s kůží a vlasy, jakož i dalšími častými nemocemi. Během několika měsíců dojde k váhovému úbytku až o 6 kg, ale pozor, ne na objemu v pase, ale na váze! Prostě zbavili se odpadů - fekálií, zahnívajících ve střevech a způsobujících tak výše uvedené problémy, z nichž nejvážnější je rakovina konečníku. Je to dlouhodobá – doživotní kůra, ale jeden citrus denně není skoro žádná finanční investice. Bez další změny stravovacích návyků. Zvažte sami, co je lepší. Po několika dnech poznáte, že to funguje. Z toalety budete utíkat před vlastním zápachem.
 

Větry 

Nadměrné množství plynů – větrů – v zažívacím traktu se nazývá flatulence neboli plynatost. Může vyústit v závažnější potíže a najít si nepříjemně slyšitelnou cestu, jak ohlásit svou přítomnost.
Tento plyn je někdy tvořen vzduchem, spolykaným při hltavém jídle: pomalejším jídlem je tedy možné jeho množství snížit. Viníkem mohou být i šumivé nápoje, které je možné vynechat. Komplexnější příčinou je selhání schopnosti zažívacího systému trávit určitý druh potravy, takže vznikají zbytky, které ve střevech kvasí.
Mezi nejznámější potraviny tohoto druhu patří fazole. Další, které běžně způsobují tento problém, jsou kapusta, růžičková kapusta, brokolice, zelí, květák, okurky, zelené papriky, hlávkový salát, ořechy, cibule, hrách, ředkvičky, syrová jablka, melouny a sušené švestky. Lidé trpící nadýmáním by měli zjistit, která potravina jim tyto potíže působí, a přestat ji konzumovat. Měli by se vyhýbat všemu, co jim větry způsobuje.
Nejobvyklejšími symptomy jsou pocit nadmutého břicha, časté říhání, odchod plynů a ZÁCPA. Pokud nadýmání nepřestává a objevují se i bolesti , vyhledejte raději lékaře. Podobné příznaky může vyvolávat také vředová choroba žaludku, hiatová hernie a jiné závažnější poruchy zažívacího traktu.
 
Co doporučují terapeuti

NATUROPATIE
Svépomoc
Léčitelé doporučují 24hodinový půst k vyčištění zažívacího traktu, pak jednoduchá jídla, odděleně sacharidy (tj. škroby a cukry) a bílkoviny. Jíst mnoho ČESNEKU nebo užívat česnekové pilulky. Také střídavě horké a studené obklady na břicho mohou přinést úlevu.

Konzultace
Léčitel vám může vypracovat dietu, která odpovídá vašim potřebám. Vhodné je také podávání papainu. Je to enzym obsažený v plodech papáje, který se podává v tabletách a všeobecně se má za to, že podporuje trávení. Může vám být také doporučena jemná masáž břicha.
Další alternativní metody
 
Fytoterapie
Při přípravě jídel používejte tymián, šalvěj, majoránku a rozmarýn a po jídle žvýkejte kmín nebo hřebíček, případně pomalu vypijte šálek čaje z máty peprné. Mezi jídly pijte po malých doušcích čaj z heřmánku, tužebníku nebo meduňky. Do šálku vařící vody dejte 5 g sušeného heřmánku nebo 4 g sušeného tužebníku, případně 3 g meduňky. Nechte 10 minut louhovat, pak sceďte a vypijte ještě horký po malých doušcích. Pokud nic nepomůže a nadýmání přetrvává, vyhledejte lékaře.

Homeopatie
Pro ty, kteří mají nadýmání po sladkých jídlech nebo v horku, je vhodné Argentum nit. Pro ty, kteří trpí nadýmáním ve vlhkém počasí nebo po tučnějších jídlech, je alternativou Carbo veg. Podává se 1 tableta po půl hodině až do šesti dávek – kdykoli se potíže objeví. Lycopodium je vhodné pro ty, kdo trpí vlčím hladem, který se ztiší pouze po několika soustech, a pro ty, kdo špatně tráví zelí či příliš milují sladkosti.

Aromaterapie
K masáži břicha míchá léčitel několik esenciálních olejů. Na lžičce základního oleje smíchejte bazalku, šalvěj, mátu a myrhu – získáte tak směs, kterou budete moci použít sami. Vetřete ji do břišní stěny ve směru hodinových ručiček.


Stanovisko klasického lékařství

 
Jednoduchá dieta s omezením příjmu cukru, tuků a kávy a pomalá konzumace jídla je nejlepší prevencí nadýmání. Pomáhá také lepší poloha těla. Úlevu přinášejí masáže a obklady, ale pro rychlé zlepšení stavu je vhodnější obvyklý prostředek, který je běžně k dostání v lékárnách – tabletky živočišného uhlí, které absorbují přebytečný plyn ve střevech.
 

Co dělat a nedělat při nadýmání

 

-          Vynechejte všechnu potravu, o níž víte, že vyvolává nadýmání – např. fazole, zelí, kapustu.
-          Jezte pomalu a důkladně žvýkejte.
-          Při jídle seďte zpříma a upravte svůj celkový postoj – např. ALEXANDEROVOU METODOU.
-          Při jídle nepijte a vůbec vynechejte kávu a silný čaj.
-          Nejezte současně škroby a bílkoviny a buďte opatrní na cukry a syrovou zeleninu.
-          Nejezte tuky a příliš mnoho luštěnin.
-          Nepřejídejte se.