Močové cesty (116)

- doporučuji produkt č. 116 - Čaj na katar močového měchýře (najdete pomocí rolovátka na titulní straně)

Močové cesty

Na onemocnění močových cest se v naprosté většině podílí bakterie Escherichia coli, která je přítomna ve stolici, kde nás chrání proti jiným nebezpečným bakteriím. Aby nedošlo k proniknutí bakterií močovou trubicí do močového měchýře, je důležitá správná intimní hygiena u žen a dívek. Bakterie v močové trubici a močovém měchýři vyvolají zánět, který může mít banální, ale až životu nebezpečný průběh, pokud se stane masivním a pronikne až do našich ledvin. Zánět je obzvláště nebezpečný u dětí, těhotných žen, cukrovkářů a starších lidí, kde hrozí selhání ledvin. Zánět se projevuje pálením a řezáním při močení, v moči se může objevit krev, můžete cítit tlak a bolest v močovém měchýři i v oblasti beder a přidá se i horečka. Moč bývá kalná, tmavá a zapáchá.
Pro prevenci i léčbu zánětu močových cest je zásadní zvýšený pitný režim. Důležitý je příjem vitamínu C (změna pH omezí rozvoj bakterií).

Močový měchýř pracuje nejvíce mezi 15. a 17. hodinou, a proto užívejte přípravky právě v tuto dobu.

Léčba je dlouhodobá, trvá zpravidla několik týdnů. Předčasné přerušení léčby může mít za následek recidivu nemoci, jejíž léčení je pak mnohem obtížnější a zdlouhavější.