Krevní tlak (191)

- doporučuji produkt č. 191 - Čaj na kolísavý krevní tlak (najdete pomocí rolovátka na titulní straně)

Poznejte pravdu o krevním tlaku

Luella May

Pokud bychom dnešní situaci posuzovali podle vysokém počtu předepisovaných léků na vysoký krevní tlak (především u starších lidí), pak tato diagnóza zřejmě dosáhla epidemických rozměrů. Háček je ale v tom, že užívání takovýchto léků nepodporuje uzdravování ani není prevencí proti srdečním příhodám nebo mrtvicím. Léky proti vysokému tlaku kvůli svým závažným vedlejším účinkům (vedoucím až k úmrtí) velmi často nevedou k prodloužení života, ale naopak jej zkracují. Než abychom spoléhali na tento druh léků, máme k dispozici mnohem efektivnější léčebné metody, jako jsou například změny životního stylu nebo přírodní přípravky. Pokud si je nemocný zvolí, může pouze s jejich pomocí stabilizovat svůj krevní tlak a zároveň i posílit kardiovaskulární systém.

Tlak krve bývá vztažen k hodnotám, které vykazuje naše tělo, aby byl zajištěn oběh krve skrz arterie. Jeho odečet se provádí ve dvou hodnotách: systolický (vyšší číslo) a diastolický (nižší číslo). Krevní tlak, který bývá označován jako normální, se pohybuje v rozmezí 110/60 až 139/80. Zvýšený krevní tlak je nazýván hypertenze. První stupeň hypertenze bývá přiřazován hodnotám do 159/99 a druhý stupeň odpovídá výsledkům, které jsou nad tuto hranici.

Je ale důležité poznamenat, že vysoký krevní tlak není sám o sobě žádná nemoc. Je to pouze příznak. V téměř všech případech je zvýšení tlaku krve mechanismem, s jehož pomocí se tělo snaží si zajistit více kyslíku, aby se mohlo udržet naživu.

S kolísavostí tlaku krve napříč celým světem mají hodně společného životní a kulturní návyky. Pokud se zaměříme na západní kultury, pak jejich zrychlený způsob života, ke kterému patří rychlá občerstvení, nevýživná strava, průmyslově zpracovaná jídla nebo příliš mnoho soli, mívá velmi mnoho společného s nárůstem počtu onemocnění, které zároveň způsobují i zvyšování krevního tlaku.

 

Mezi další faktory, způsobující zvyšování tlaku patří tyto: 

  • Nadváha
  • Špatné stravování
  • Nedostatek pohybu
  • Diabetes nebo nemoci ledvin a jater (uvědomte si, že pokud přetěžujete tyto orgány, pak už pouhá dvoutýdenní detoxikační kůra obvykle přináší pokles tlaku krve až na normální hodnoty)
  • Rovněž stres bývá jednou z hlavních příčin vysokého tlaku a je důležité si uvědomit, že také užívané léky (jak předepsané tak i volně prodejné) bývají rovněž jeho velmi častou příčinou.
  • Mezi hlavní příznaky vysokého tlaku patří tyto:
  • Bušení srdce
  • Závratě
  • Vyčerpanost
  • Bolesti hlavy
  • Krvácení z nosu
  • Průjmy
  • Zácpy
  • Zvracení
  • Poruchy erekce
  • Menstruační potíže 

Pokud má být přirozeně odstraněn vysoký tlak, je nutno především vyloučit stres, udržovat pravidelnou tělesnou aktivitu a správně se stravovat. Musíte se vyhýbat všem jídlům z rychlých občerstvení, polotovarům, přesolování, cukru, nezdravým olejům, limonádám. Potraviny, které napomáhají snižovat krevní tlak, jsou tyto: česnek (hlavně syrový), skořice, banány a jídla obsahující mnoho čerstvého ovoce a zeleniny organického původu. Je rovněž velmi důležité pít dostatek vody.

 

Důležité prostředky a potravinové doplňky, které jsou účinné pro působení na kardiovaskulární systém:

Kayenský pepř (chilli papričky) je prakticky nejúčinnější lék, který stabilizuje krevní tlak. Je to ve skutečnosti to nejlepší, co lze užívat k posílení celého kardiovaskulárního systému. Chilli koření upravuje krev takovým způsobem, že jednak zastavuje krvácení, ale současně také brání proti vzniku sraženin. Chilli pomáhá čištění ucpaných arterií a je o něm známo, že léčí nemocné srdce. Pokud při infarktu postižený vypije jednu lžičku chilli v horké vodě, zastaví to jeho potíže už v průběhu jediné minuty. Denní užívání jedné čajové lžičky chilli v horké vodě nebo rozmíchané v džusu (ovšem bez cukru a chemických přísad) přináší rychlé výsledky a stabilizuje krevní tlak. Pokud je pro nemocného celá lžička chilli příliš silná, je vhodné začít s menší dávkou a postupně ji zvyšovat.

Koenzym Q10 rovněž pomáhá stabilizovat krevní tlak, zlepšuje stav arterií a podporuje kardiovaskulární systém. Sirup z bobulí hlohu snižuje krevní tlak, chrání stěny arterií a zabraňuje hypertenzi nebo angíně. Dalšími potravinovými doplňky, které podporují kardiovaskulární systém, jsou rybí olej a kyselina foliová.