Krevní tlak - zvýšení (87)

- doporučuji produkt č. 87 - Čaj na zvýšení krevního tlaku (najdete pomocí rolovátka na titulní straně)

Nízký krevní tlak ( hypotenze)

Obvykle není tak nebezpečný jako vysoký krevní tlak a zpravidla má jen přechodný charakter – např. pokles tlaku krve při rychlém vzpřímení ze sedu či lehu. Postiženi jsou většinou starší lidé a trpí přitom např. chvilkovou závratí či MDLOBAMI při vstávání, což je způsobeno pomalejšími reakcemi těla na změny polohy. Trvale nízký tlak může být způsoben nedostatečnou činností nadledvin.
Příznaky lze někdy zmírnit opatrností při vstávání, alternativní terapeuti ale mohou pomoci léčit vlastní příčiny obtíží.

Co doporučují terapeuti
Akupunktura
Terapeut bude pravděpodobně léčit systolický tlak menší než 100 doprovázený např. únavou, nedostatkem energie, bolestmi hlavy, závratěmi, bušením srdce nebo studenýma rukama a nohama. Stimulovány budou body na břiše, zádech, krku, nadloktí a dolní části nohou. Další léčba bude záviset na konkrétních příznacích pacienta.
Naturopatie
Pomoci může pravidelná strava z potravin v přírodním stavu. Důležité je také mít dostatek odpočinku a pravidelně mírně cvičit. Vyvarujte se povzbuzujících prostředků, jako je čaj, káva, alkohol a tabák. Naturopat také doporučí zdravější stravu a případně změny životního stylu. Může doporučit i doplňky k výživě, např. vitamin E a MINERÁLY.
Fytorerapie
Fytoterapeut může doporučit nálevy z bylin, např. janovce metlatého, který má zvyšovat krevní tlak. K vyladění a povzbuzení celého organismu lze použít další byliny – např. kola, oves, hořec a pelyněk.
Bachovy esence
Při celkovém vyčerpání se předepisují olivník, planá růže proti rezignaci a otupělosti, snědek na nekončící zármutek či chronickou sebelítost, plaměnek při ztrátě chuti do života a duševním zmatku, zimolez při nostalgii nebo lítosti nad minulostí.
 

Stanovisko klasického lékařství

Klasická medicína nepovažuje hypotenzi za chorobu, ovšem z jiných než z výše uvedených důvodů. Doporučení alternativních terapeutů – ačkoli neškodí zdraví – nejsou pokládána za účinná.

 

Nízký krevní tlak - hypotenze

Příznaky:
-Únava, malátnost, ospalost (zývání), závratě, náznaky mdloby.
-Mžitky až černo před očima.
-Pokles systolického tlaku na hodnoty 110 – 100 mmHg.
 
Způsob života
-Více sportu a tělesné námahy.
-Střídavé sprchy (horká a studená) po ránu.
 
Strava:
Kalorická při nadváze (tučná masa, uzeniny, vnitřnosti, živočišné tuky). Snížit příjem cibule a česneku. Zvýšit příjem celeru. Kořenit dobromyslí (oreganem), mateřídouškou, rozmarýnem a tymiánem.
 
Nápoje:
Červené révové víno (reguluje). Silnější alkohol (slivovice) jen s mírou. Salinické minerální vody. Káva, čaj, kakao.

Barva:
Červená, oranžová, žlutá.
 
Vůně:
Borovice, dobromysl, muškátový oříšek, rozmarýn, šalvěj, tymián, yzop.
 
Kapky – Tinktura – Lnice květel – 20 kapek denně.
 
Jiné prostředky:
 
Víno – Rozmarýn – 3 lžíce čerstvých lístků rozmarýnu louhujeme 5 dní v 0,7 l bílého révového vína.
            Užíváme půl pohárku ráno před jídlem.
Koupel – Křen – 2 lžíce čerstvě strouhaného křenu zalijeme 2 šálky horké vody. Ruce nebo nohy
                necháme 15 minut ponořené v lázni.