Dětský čaj

Cena: 115 Kč
 ks 
Produkt č. 9
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 15 porcí. Sypaný Dětský čaj. Sypaná bylinná čajová směs je složená z bylinek, které působí protizánětlivě, na vylučování vody z organizmu,na osvěžení těla; na vitalitu - energii, na přirozenou obranyschopnost - imunitní systém, obsahuje minerály, železo, působí na normální stav pokožky, na sekreci hlenu, na vylučování moči - detoxikaci, na normální funkci dýchacího systému, na imunitní systém - antioxidant, na normální činnost hltanu/krku, mají antibakteriální aktivitu, na relaxaci - dobrou náladu. Chutný zeleně hnědý bylinný čaj. Aroma jde od sena.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Dětský čaj Dětský čaj
+
Lahodný vitaminový bylinkový čaj Lahodný vitaminový bylinkový čaj
+
Bavlněné sítko na čaj Bavlněné sítko na čaj
=
263 Kč ušetříte 5 %

Příprava:

Dvě polévkové lžíce sypané bylinné směsi zalijeme 1/2 l  vroucí vody a necháme 20 minut vylouhovat. Čaj přecedíme, osladíme medem a teplý dáváme pít dětem v častých malých dávkách po celý den. V poloviční dávce je tento lék vhodný i pro malé děti, již od jednoho roku. Místo vody můžeme při přípravě použít i mléko.

 

Dětský čaj - složení čaje

  • Sléz květ (Flos malvae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální činnost hltanu a dýchacích cest | Normální funkce dýchacího systému | Normální činnost hltanu/krku
  • Sléz list (Folium malvae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce dýchacího systému | Normální činnost hltanu/krku | Normální činnost hltanu a dýchacích cest
  • Proskurník kořen (Radix althaeae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce dýchacího systému | Antibakteriální aktivita
  • Kopřiva list (Folium urticae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Působí protizánětlivě | Vylučování vody z organizmu | Osvěžení těla | Osvěžení těla; vitalita - energie | Přirozená obranyschopnost - imunitní systém | Normální funkce dýchacího systému | Obsahuje minerály, železo | Normální stav pokožky
  • Prvosenka květ (Flos primulae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antioxidant | Normální funkce dýchacího systému | Relaxace - dobrá nálada | Normální funkce dýchacího systému
  • Fenykl plod (Fructus foeniculi) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Sekrece hlenu | Vylučování moči - Detoxikace | Normální funkce dýchacího systému | Imunitní systém - antioxidant
  Sléz květ (Flos malvae)

Sléz květ (Flos malvae)

Obsahují mnoho slizových látek a to je předurčuje k léčení dýchacích orgánů. Slézový čaj léčí angínu, zánět průdušek a tiší kašel. Sléz si úspěšně poradí se všemi druhy zánětlivých onemocnění. Osvědčil se i při průjmech zvláště u dětí, při některých cévních chorobách a při onemocnění močových cest. Při vnějším použití se doporučuje sléz ke kloktání a na obklady při zánětu hrdla a ústní dutiny. Podle lidové tradice se spařené listy slézu přikládají jako teplý obklad na hrdlo, nejlépe přes noc. Kloktání slézovým macerátem pomáhá při chrapotu, je prevencí pro řečníky a zpěváky, vyléčí všechny choroby hrdla, i hnisavý zánět. Slézový obklad přikládáme také na zdeformovaná a bolavá místa při dně. Omývání silným nálevem ze slézu pomáhá i při některých kožních chorobách, například při mokvavých ekzémech, akné a růži, změkčuje otoky svalů a vypuzuje jedovaté látky z těla. Sléz nemá žádné nepříznivé účinky ani při dlouhodobém užívání a často tvoří přísadu v různých bylinkových směsích.

  Sléz list (Folium malvae)

Sléz list (Folium malvae)

Obsahují mnoho slizových látek a to je předurčuje k léčení dýchacích orgánů. Slézový čaj léčí angínu, zánět průdušek a tiší kašel. Sléz si úspěšně poradí se všemi druhy zánětlivých onemocnění. Osvědčil se i při průjmech zvláště u dětí, při některých cévních chorobách a při onemocnění močových cest. Při vnějším použití se doporučuje sléz ke kloktání a na obklady při zánětu hrdla a ústní dutiny. Podle lidové tradice se spařené listy slézu přikládají jako teplý obklad na hrdlo, nejlépe přes noc. Kloktání slézovým macerátem pomáhá při chrapotu, je prevencí pro řečníky a zpěváky, vyléčí všechny choroby hrdla, i hnisavý zánět. Slézový obklad přikládáme také na zdeformovaná a bolavá místa při dně. Omývání silným nálevem ze slézu pomáhá i při některých kožních chorobách, například při mokvavých ekzémech, akné a růži, změkčuje otoky svalů a vypuzuje jedovaté látky z těla. Sléz nemá žádné nepříznivé účinky ani při dlouhodobém užívání a často tvoří přísadu v různých bylinkových směsích. Odvar 1 lžička drogy se zalije 0,25 l vody a přivede k varu. Po krátkém, přibl. 10 minutovém povaření se odstaví a nechá 15 minut louhovat. Poté se promíchá a scedí. Užívá se 2x denně.

  Proskurník kořen (Radix althaeae)

Proskurník kořen (Radix althaeae)

Proskurník obsahuje mnoho slizových látek, což ho v dnešní praxi předurčuje k léčení průdušek a celého dýchacího ústrojí. Je to prvotřídní lék proti kašli a kataru průdušek- při tomto onemocnění působí velmi účinně, především u dětí. Slizové látky chrání sliznici před drážděním, proto se proskurník osvědčil i jako přísada do čajových směsí proti žaludečním a dvanácterníkovým vředům. Proskurník nikdy nevaříme ani nezaléváme horkou vodou, neboť teplem se nejúčinnější slizové látky ničí. Nejvhodnější je používat vlažný macerát, který při kombinaci s jinými bylinkami přilejeme do vychlazeného čaje. V silnější koncentraci se proskurníkový čaj používá jako kloktadlo a k výplachům ústní dutiny při různých zánětech, vřídcích apod., můžeme ho též přidat do koupelí při kožních ekzémech.

  Kopřiva list (Folium urticae)

Kopřiva list (Folium urticae)

Je to vynikající univerzální léčivá bylina, u níž musíme na prvním místě vzpomenout účinek na krev. Kopřiva výborně čistí krev, tím pomáhá při kožních onemocněních, lupénce, akné a nečisté pleti. Třítýdenní pitná kúra kopřivového čaje dokáže odstranit zdánlivě nevyléčitelné vyrážky. Kopřiva zároveň krev ředí, což se projevuje zlepšeným krevním oběhem. Nejlépe ze všech rostlin také podporuje tvorbu červených krvinek. Bylina je močopudná a patří k prvořadým lékům všech revmatiků. Používají ji vnitřně jako čaj, neboť zvyšuje vylučování kyseliny močové a odvodňuje organismus. Kopřiva má i jiné dobré vlastnosti. Je to osvědčený lék na vlasy. Omývání vlasů silným odvarem posiluje jejich růst a dává vlasům hebkost. Čaj změkčuje stolici, posiluje pohyby střev, podporuje tvorbu mateřského mléka a zlepšuje kvalitu mléka. V běžných dávkách nemá kopřiva ani při delším užívání žádné nepříznivé účinky, proto ji pijeme preventivně jako prostředek pro udržení zdraví a krásy. Odvar 2 lžičky drogy zalijeme 0,25 l vody, přiklopíme a vaříme 5 minut. Poté scedíme. Užívá se teplé obvykle 2x denně, ráno a večer. Tinktura podporující růst vlasů 1 polévkovou lžíci drogy zalijeme 3 lžícemi 45% lihu a necháme 14 dní v uzavřené sklenici macerovat. Poté tekutinu přefiltrujeme přes lněný hadřík (umístěný např. v cedníku) a zředíme 0,25 l převařené vody. Neužívat v těhotenství a během kojení! Rostlina je v syrovém stavu jedovatá, může vážně poškodit ledviny!

  Prvosenka květ (Flos primulae)

Prvosenka květ (Flos primulae)

Prvosenka svým účinkem působí na dýchací orgány. Uvolňuje hleny, léčí chřipku, prochlazení, astma, pomáhá proti suchému kašli. Její další dobrou vlastností jsou uklidňující účinky, proto se používá při neuróze, nespavosti a migréně, působí i jako mírné srdeční tonikum. Samotná bylina se nepoužívá, mohla by vyvolat nevolnost až zvracení, tvoří však velmi potřebnou součást mnohých čajových směsí na všechna výše uvedená onemocnění. Květy prvosenky často bývají také přísadou do inhalačních směsí, bylinných koupelí pro nervově choré, ale drogu můžeme přidat i do koupele při revmatismu, po mrtvici či jiných onemocněních; tak oceníme její schopnost uklidnit organismus i zevním použitím. Nálev 1 g drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se obvykle 2x denně. Neužívat během těhotenství a při kojení!

  Fenykl plod (Fructus foeniculi)

Fenykl plod (Fructus foeniculi)

Je to bylinka nenahraditelná pro kojence a menší děti. Fenykl totiž výborně uvolňuje větry, působí proti plynatosti a střevním potížím , které často trápí děti zejména v kojeneckém věku. Doporučuje se i pro kojící matky, neboť povzbuzuje činnost mléčných žláz a jeho příznivé účinky se s mlékem přenášejí na dítě. Fenykl se osvědčuje i na ulehčení průběhu menstruace a jako mírně močopudný prostředek. Pomáhá uvolňovat hleny, proto se přidává do čajových směsí na průdušky. Při zevním použití slouží silný odvar z fenyklu k omývání očí při zánětu očních spojivek. V malých dávkách je neškodný, silnější dávky nebo dlouhodobé užívání může vyvolat podráždění ledvin, žaludku a střev, projevující se bolestmi. Odvar 2 lžičky drogy přelijeme 0,25 l vody, necháme přejít varem a louhujeme 20 minut. Užívá se obvykle teplý 2x denně, ráno a večer. Čistou silici nepodáváme malým dětem, může působit dráždivě!