Čištění krve (29)

Pročištění krve

- doporučuji produkt č. 29 - Čaj na čištění krve (najdete pomocí rolovátka na titulní straně)

 

Strava:


Ovoce – třešně.
Zelenina – cibule, česnek, křen, zelí.
Houby – hlíva ústřičná.
 
Kapky – tinktura Propolis. (Užívání: lžičku s pohárkem vody. Odstraňuje alkohol z krve).

Jiné prostředky – šťáva – rajče. (Užívání: 100 % džus nebo šťáva slazená medem pomáhá
                               odstranit alkohol z krve. Pijeme jako nápoj).


Užívání:  

Prostředky k pročištění krve bereme nárazově.

Akné

Vřídky a drobné jizvy způsobené akné se na tváři obvykle objevují v pubertě, v čase, kdy se mladí lidé nejvíce zajímají o svůj vzhled. Postižena může být také hruď, ramena a záda. Příčina akné není dokonale objasněna, svou roli však může hrát dědičnost společně s hormonálními změnami, hygienou i stravou.
Mastná látka ( zvaná kožní maz ), kterou vytváří tukové žlázy, působí jako přirozené kožní mazivo. Vzniká-li jí ale příliš,mohou se žlázy ucpat a zanítit a tvoří se pupínky a uhry. Někdy se ucpané žlázy infikují-hnis a kožní tuk se hromadí pod kůží a tvoří se větší zanícené pupínky a cysty, které po sobě zanechávají jizvy a důlky.
Kolísající hladiny hormonů v pubertě hrají, jak je známo, při nástupu akné důležitou roli. Zvlášť hormon androgen, který se v pubertě tvoří ve velkém množství, ovlivňuje patrně množství uvolňovacího kožního tuku. Vážnost postižení se může měnit týden od týdne v závislosti na hormonální hladině. Ženy často zjišťují, že se stav horší těsně před začátkem menstruace. Problém se obvykle upraví, když postižení dosáhnou dvaceti let.

Co doporučují terapeuti

NATUROPATIE
Svépomoc
Udržujte pokožku úzkostlivě čistou, často se myjte-až pětkrát denně-, pečujte ale o to, aby nebyla příliš suchá. Užívejte raději šetrné čištění pleti, vyráběné z přírodních surovin nebo bylin, než silněji působící chemické přípravky. Dáváte-li přednost mýdlu, používejte jemný, neparfémovaný druh. Chcete-li odstranit co nejvíce mastnoty, pokožku nejdříve omyjte, potom na dvě minuty přiložte teplou žínku, opláchněte studenou vodou a jemně otřete kusem vaty, namočeným ve vilínu virginském . Opakujte podle potřeby a pokaždé používejte čistou žínku, ručník a vatu, abyste zabránili šíření infekce.

Ženy by se měly vyvarovat silnému make-upu, lehké druhy, které nejsou mastné, však neuškodí a mohou posílit sebedůvěru. Make-up pečlivě každý večer setřete přírodním čističem pleti a poté, je-li pleť napjatá či suchá, ošetřete pleťovým tonikem a zvlhčovačem. Většina obchodů se zdravou výživou prodává přírodní kosmetiku a přípravky na ošetření pleti, mnohé lze snadno připravit doma. Snadno např. připravíte laciné a účinné pleťové tonikum smíšením rovných dílů růžové vody a vilínu.

Mezi další přírodní léky na kůži patří ČESNEK, který působí jako přírodní antibiotikum, potřou-li se jím pupínky. Mast připravená s propolisem ( smolnatou látkou, extrahovanou včelami z rostlin ) může být lehkým poklepem nanášena několikrát denně. Energetická masáž lufou nebo suchým ručníkem na hrudi, ramenou a zádech posiluje v pleti látkovou výměnu, důležitým faktorem je též pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu.

Konzultace

Léčitelé považují akné za známku nějaké skryté poruchy nebo nerovnováhy v těle. Na pupínky na kůži hledí jako na pokus těla vyloučit otravné látky z organismu příliš zatíženého nečistotami, než aby se jich mohl zbavit normálními způsoby. Léčba je dlouhodobá, nejprve je třeba pomoci tělu očistit se a vyloučit zplodiny.
Důležitá je správná péče o pokožku. Terapeut poradí přirozené metody a možná také doporučí čisticí postupy.
Terapeut může doporučit úpravu jídelníčku s cílem posílit tělo proti infekcím a jako pomoc při regulaci hladiny hormonů. Dieta bude bohatá na potraviny v přírodním stavu-celozrnné obilniny, čerstvé zeleninové saláty a ovoce a vyhýbat se bude mastným a zpracovávaným výrobkům, jakými jsou sýry, tučná masa, dorty, bílé pečivo a sladkosti.
Zelenina se jí syrová nebo lehce povařená, neboť vysoké teploty ničí mnoho vitaminů a enzymů. Jídlo je lépe upravovat grilováním, vařením v páře nebo pečením než smažením či opékáním na tuku. Svatojanským chlebem nahradíme čokoládu a odstředěným mlékem mléko plnotučné. Doporučují se též dávky vitaminu A a zinku.

Další léčivé prostředky z bylin

Pro přípravu antiseptické pleťové vody na pupínky, které byly strženy nebo vymáčknuty
Vymačkávat uhry se nedoporučuje, když už jste se o to pokusili, braňte šíření infekce omytím obličeje pleťovou vodou, vyrobenou ze lžičky měsíčkové tinktury nebo z tinktury Hypercal ( k dostání v lékárnách ), rozpuštěné ve sklenici studené vody.
Pro urychlení zrání vřídků
Připravte pastu ze lžičky prášku z kořene ibišku nebo amerického jilmu, smíchaného s horkou vodou. Rozetřete ji na postižených místech a ponechte asi 20 minut. Smyjte kostivalovým nálevem.
Pro léčení poškozené pokožky
Nálev z listů kostivalu je také vynikajícím prostředkem na omývání obličeje a kostival v jakékoli formě povzbudí léčbu a růst nové tkáně.
Pro zlepšení krevního oběhu a dezinfekci v daném místě
Naneste na pupínky citronovou šťávu.
Pro vnitřní pročištění pokožky
Užívejte následující byliny v nálevech, tabletách nebo léčivých extraktech: kosatec,
echinaceu, kopřiva, kořen pampelišky.

FYTOTERAPIE
Svépomoc
K protizánětlivému a proti bakteriálnímu omývání pokožky se nabízejí tři domácí prostředky:
Měsíček
Rozmíchejte lžičku tinktury z měsíčku lékařského ( dostupná v obchodech se zdravou výživou) ve sklenici vody.
Heřmánek
Slabě povařte lžičku sušeného květu heřmánku v šálku vody nebo sáček heřmánkového čaje nechte v přikrytém šálku deset minut.
Řebříček, bez, levandule
Přelijte šálkem vroucí vody hrst čerstvých nebo sušených květů, přikryjte a nechte louhovat deset minut.
Před použitím přípravky sceďte a potom lehkým poklepáním postižená místa smáčejte vatovým tamponem, namočeným v roztoku. Jinou možností je použít roztok k přípravě obkladu.
Někteří terapeuti pro zmenšení zánětlivosti a infekce doporučují obličejovou parní lázeň:
Do mísy s hrstí květu heřmánku nalít džbán vroucí vody. Pro detoxikaci místo heřmánku užijte květ lípy nebo šalvějové listy, pro podpůrnou léčbu levanduli. Položte mísu na stůl, posaďte se tak, abyste měli tvář v pohodlné vzdálenosti nad ní, a přikryjte si hlavu a mísu osuškou. Nechte páru působit tak dlouho, dokud je to příjemné, ne však déle než 15 minut. Dávejte dobrý pozor, abyste mísu nepřevrhli nebo se neopařili, a vždy ustaňte, máte-li pochyby. Poté užijte pleťové tonikum, aby se pleťové póry uzavřely.

Konzultace
Po odstranění toxinů z organismu může bylinkář předepsat individuální recept pro daný případ, obsahující např. list lopuchu, artyčoku a vlaštovičníku většího, šalvějové květy a květy a kořeny proskurníku lékařského.

Ženám lze pro regulaci hormonálního systému doporučit např. demek a starček zlatý. Obě bylinky se však musí užívat pod přímým dohledem terapeuta.

Stanovisko klasického lékařství

Někteří lékaři doporučují, podobně jako alternativní léčitelé, změnu stravy-opět, vyhýbat se tučným jídlům. Jiní se domnívají, že strava má s akné jen málo nebo vůbec nic společného. Výzkum prozatím objevil důkazy potvrzující názor, že strava může akné zhoršit.

Lékárníci prodávají mnoho preparátů proti akné, jako je Retin A či Aknepur. Lékař však může doporučit ten výrobek, který se pro danou pokožku nejvíce hodí, a může předepsat krém obsahující antibiotika, např. Aknefug-Oxid, Aknemycin 2000 či Clinofug Gel. Vážné případy akné bude léčit antibiotikovou kúrou Erythromycinem v masti či v tabletách.
Nepoužívejte horské slunce a neopalujte se bez porady s lékařem, příliš mnoho ultrafialového světla může pokožku poškodit.