Čaj vhodný po léčbě antibiotiky

Cena: 67 Kč

Více jak 10 ks skladem.

50 g / 9 sypaných porcí. Čaj vhodný po léčbě antibiotiky. Po ukončení léčby antibiotiky, je doporučováno obnovit střevní mikroflóru, která významně ovlivňuje Vaši imunitu - vnitřní čistotu těla.
Produkt č. 183

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj vhodný po léčbě antibiotiky Čaj vhodný po léčbě antibiotiky
+
Lahodný vitaminový bylinkový čaj Lahodný vitaminový bylinkový čaj
+
Čaj na posílení imunity Čaj na posílení imunity
=
190 Kč
ušetříte 6 %

Příprava:


(Odvar) Dvě lžičky směsi dejte do ½ l vody a vařte 7 minut. Užívejte 2x denně po dobu 14 – ti dnů.

 

Antibiotika - léčí i škodí - a jak z toho ven

 

S nastupujícím podzimem a příchodem zimy se začnou plnit čekárny praktických lékařů. Někoho postihne pouze nepříjemné nachlazení, kašel, jiného chřipka, angína nebo závažnější onemocnění.
Antibiotika jako léčivo nemocí nám pomáhá, ale může i škodit. A to zejména v případech, kdy jejich užívání bude neuvážené, případně kombinované s nevhodnými potravinami, jako je káva nebo alkohol.

 

Jejich předpokládaná škodlivost - je individuální

Po léčbě antibiotiky se musí mikroflóra ve střevech znovu obnovit, s tím souvisí problémy s trávením
Dojde i k porušení poševní mikroflóry - může docházet k výtokům
Způsobí alergickou reakci na specifické látky - "kopřivka"
Snížená obranyschopnost organismu může vyústit v infekční onemocnění.
Dostaví se celotělová únava a bolesti hlavy
Může dojít k přechodnému postižení sluchu (hučení v uších), zraku (rozmazané vidění) či dalších orgánů (játra, ledviny - špatně od žaludku). 

 

Koho sužují opakované infekce zapříčiněné antibiotiky

Opakovanými infekcemi, ve spojitosti s podáváním antibiotik nejvíce trpí malé děti.

 

Jak co nejvíce zmírnit napáchané škody antibiotiky

 

 Po ukončení léčby, kdy jste užívali antibiotika, je velmi vhodné, abyste obnovili Vaši střevní mikroflóru, která významně ovlivňuje Vaši imunitu, vnitřní čistotu těla.

K tomuto Vám pomohou například lactobacily, probiotika a sladkovodní řasa Chlorella.

 

Probiotika, jako významné léčivo regulující škody antibiotik


Konzumací probiotických potravinových doplňků posilujete užitečné mikroorganizmy, které na střevní sliznici neustále bojují se škodlivými. Obzvláště důležité je to například po průjmovém onemocnění či antibiotické léčbě. K narušení rovnováhy, přemnožení škodlivých bakterií a poruše imunitních mechanizmů ovšem může vést také špatná životospráva, nedostatek vlákniny ve stravě apod.

 

Lactobacily, jako významné léčivo regulující škody antibiotik

Lactobacily se podílí na obnově a harmonizaci střevní a vaginální mikroflóry, podporují přirozenou činnost imunitního systému a detoxikaci organismu, chrání zdraví trávicího traktu, kdy upravují nadýmání, zácpu, běžné, ale i cestovní průjmy, dále zvyšují stravitelnost potravy a vstřebávání živin, jako jsou vitamíny B1, B2, B6 a B12, kyselina listová a pantotenová, železo, vápník. Lactobacily také pomáhají snižovat výskyt alergií a plísňových onemocnění, a to včetně vaginálních kandidóz.

 

Chlorella, jako významné léčivo regulující škody antibiotik


V Chlorelle obsažený komplex minerálních látek a stopových prvků zvyšuje schopnost buněk vázat vodu a vyplavovat odpadní látky. Rovněž účinně vytěsňují jedovaté kovy, brání jejich případné kumulaci v lidském organismu. Chlorella díky širokému spektru vitamínů B zvyšuje naši odolnost proti stresu a tím snižuje množství škodlivých látek vzniklých z emočního vypětí.

Chlorela podporuje trávení, je prevencí proti rakovině tlustého střeva, působí probioticky na střevní mikroflóru, zvyšuje rychlost růstu i kvalitu života střevní a vaginální mikroflóry, čistí a zásobuje naše tělo, působí antibakteriálně, vitalizuje buňky, má stimulační efekt na celý organismus a jeho fyzické a psychické funkce, stimuluje růst a vývoj člověka, stimuluje lidské tělo k tvorbě interferonu aj.

Při konzumaci Chlorelly, zelené potraviny, náš organismus neplatí vůbec žádnou daň v podobě sebemenších vedlejších efektů, jako je tomu u jakéhokoliv chemicky upravených preparátů a potravin.

 

Rozdělení antibiotik

 

Bakteriostatická antibiotika

- sulfonamid, tetracykliny. Tato antibiotika zastavují činnost bakterií.


Bakteriocidní antibiotika

- peniciliny, cephalosporiny. Tato antibiotika bakterie ničí.

 

 

V čem nám pomáhají antibiotika

Antibiotika jsou indikována u bakteriálních infekcí, působí z vnějšku, ruší samoléčivou sílu těla. U středně těžší infekce, jako je zánět středního ucha, zánět průdušek, zánět dutin, není zcela nutné podávání antibiotik. U bakterií vyvolávajících nemoci se nezabrání podáním antibiotik jejich dalšímu rozmnožování nebo jejich zničení. U těžkých infekcí, jako je meningitis, encephalitis, pneumonie, jsou antibiotika naléhavě potřebná.


Co jsou antibiotika

Antibiotika jsou látky, které usmrcují mikroorganismy, či brání jejich růstu. Specifická, tzv. úzkospektrá antibiotika zasahují pouze některé druhy bakterií nebo dokonce jen některé bakteriální rody. Naproti tomu širokospektrá antibiotika ničí široké spektrum mikroorganismů, často včetně symbiotické, tedy pro organismus prospěšné mikroflóry na povrchu sliznic. Nejdůležitější vlastností antibiotik je specifičnost jejich účinku tzn., že zasahují struktury, které jsou specifické pro mikroorganismy a pacienta víceméně nepoškozují.


Historie antibiotik

První účinné objevené antibiotikum pocházelo z plísně, kdy francouzský doktor Ernest Duchesne zaznamenal už v roce 1896 fakt, že určité plísně rodu štětičkovec (Penicillium) ničí bakterie. Ve 30. letech 20. století německý vědec Gerhard Domagk zkoumal antibakteriální vlastnosti některých barviv. Jedním z nich byl sulfonamid, který se ukázal být účinným proti infekcím, a to díky tomu, že se v organismu pacienta metabolizuje na aktivní formu sulfanilimid. Podle současné širší definice to patrně lze kvalifikovat jako první úspěšné použití antibiotika.


Jaký je účinek antibiotik

Účinek antibiotik je symptomatický, tj. reaguje na vzniklý projev nemoci. Ten je léčen. Příčina působí dále. Dá se však očekávat opakování nemoci. Hranice indikace antibiotik je totiž omezená, narůstá rezistence vůči nim, otevírá se cesta pro útok virů na organizmus.


Kdy se vyvarovat antibiotik

Při mírných infekcích virové povahy - rýmě, zánětu horních cest dýchacích, chřipce apod. - se nedoporučuje užívat antibiotika. V takovém případě je lepší léčit se vypocením. 

 

Antibiotika podávaná v těhotenství

Rezistence na antibiotika může být předána z matky na plod. Narozené děti pak mají sníženou vnímavost k antibiotikům a následně je u nich těžké najít antibiotika, která by jejich onemocnění mohla vyléčit. Je však vždy na zvážení ošetřujícího lékaře, jaká antibiotika lze v těhotenství nasadit. Některé je možné v graviditě užívat a automaticky to hned neznamená, že byl plod nějak ohrožen.


Antibiotika & alkohol

Při léčbě antibiotiky je doporučováno se alkoholu vyhnout, a to například z důvodu šetření jater.


Antibiotika & káva

Při užívání antibiotik je také vhodné, abyste se vyvarovali po určitou dobu kofeinu, a to z důvodu, že jeho účinek na lidský organismus se v kombinaci s antibiotiky zvyšuje nad přípustnou mez.


Zapíjení antibiotik

Jednoznačně nejvhodnějším nápojem pro zapíjení antibiotik je pitná voda. Ani minerálky nejsou zcela vhodné, a to zejména ty, které jsou nasycené vápníkem, protože vápník se váže na Vámi užívaný lék, čímž snižuje jeho působení.


Antibiotika & solárium

Při užívání antibiotik není vhodné, abyste navštěvovali solárium, nebo se příliš vystavovali slunečním paprskům.
 

Čaj vhodný po léčbě antibiotiky - složení čaje

  Anýz plod (Fructus anisi)

Anýz plod (Fructus anisi)

Silice anýzu mají výrazné odhleňovací účinky, proto se používá jako součást tzv. prsních čajů při různých chorobách plic a průdušek. Má dobré větropudné účinky při střevních a žaludečních kolikách. Podobně jako fenykl i anýz podporuje činnost žláz, čímž pomáhá zvyšovat tvorbu mateřského mléka. Zevně se využívá formou obkladů na pohybové orgány. V obvyklých dávkách je anýz úplně bezpečný a vhodný i pro děti. Dobře se také uplatňuje v různých bylinných směsích, přičemž zlepšuje jejich chuť i vůni. Podle Matthioliho - semena anýzu obalena cukrem velmi dobře působí proti zápachu z úst a také proti nespavosti.

  Dub kůra (Cortex quercus)

Dub kůra (Cortex quercus)

Kůra i listy patří mezi nejlepší rostlinné léky na rány zásluhou silně stahujícího účinku. Zevně se osvědčily do sedacích koupelí při hemoroidech, kde se příznivě projevuje i jejich schopnost zastavovat krvácení. Dobře rozvařená kůra nebo spařené listy se přikládají na špatně se hojící rány, vředy, praskliny, křečové žíly a chronické otoky lymfatických uzlin. Silný odvar slouží také k vyplachování při zánětech ústní dutiny, k masírování a natírání dásní při parodontóze (spolu s přesličkou), do koupelí při nadměrné potivosti nohou, při omrzlinách, popáleninách a na omývání nebo na obklady při zánětech očí. Jiný způsob vnějšího použití je zasypávání otevřených ran práškem z jemně umleté kůry. Při vnitřním použití se čaj z dubové kůry a listů uplatňuje při některých ženských chorobách, zvláště při silné menstruaci a bělotoku. Doporučuje se i do čajových směsí na léčení lupénky. Čaj z kůry a listů je velmi dobrý při otravách žaludku, například houbami nebo masem. I když je droga v malých dávkách neškodná, při předávkování může vyvolat zvracení, proto se vnitřně musí užívat opatrně.