Čaj na zlepšení srážlivosti krve

Cena: 59 Kč

Více jak 10 ks skladem.

50 g / 32 sypaných porcí. Čaj na zlepšení srážlivosti krve.
Produkt č. 185

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na zlepšení srážlivosti krve Čaj na zlepšení srážlivosti krve
+
Čaj na čištění krve Čaj na čištění krve
+
Čaj na zlepšení krevního obrazu Čaj na zlepšení krevního obrazu
=
199 Kč
ušetříte 5 %

Příprava:


Jednu lžičku směsi přelijte šálkem vroucí vody, vylouhujte 10 minut. Teplý čaj pijte ráno a večer.

 

Poruchy srážlivosti krve

 

Nejznámější poruchou srážlivosti krve je bezesporu hemofilie. Hemofilie je sice nejznámější, není však zdaleka jedinou příčinou krvácivých stavů vzniklých následkem některé poruchy srážlivosti. Krvácivé stavy se projevují spontánními krvácivými projevy nebo přímo krvácením, které jsou neúměrné stavům nebo podnětům, které je vyvolaly.


Jak vůbec dochází v těle za normálních podmínek k zástavě krvácení?

Vznikne-li v cévě trhlina následně dojde ke krvácení, obnaží se kolagen, který je přítomen ve stěně cévy. Krevní destičky se za pomoci tzv. von Wilebrandova faktoru nalepí na tento kolagen, změní svůj tvar a do rány vylijí také obsah svých granulí.
Z těchto granulí se uvolní látky, které způsobí, že céva se v tomto místě stáhne. Jiné látky "přivolají na pomoc" další destičky. Výsledkem je destičková zátka, která zabezpečí provizorní ucpání trhliny. Zároveň je zahájeno vlastní srážení krve, kterého se účastní celkem 12 koagulačních faktorů. Posledním faktorem je tzv. fibrin, který tvoří vlákna. Tato vlákna se spolu vážou a vytvoří síť. Takto vznikne definitivní zátka, do které proroste pojivo, až se celá rána zacelí.

Poruchy srážlivosti krve


Příznaky

-Velké a vleklé krvácení, neschopnost krvácení zastavit, hemofilie při malé krevní srážlivosti. Kurděje.
-Tvoření krevních sraženin (trombů) v cévách při velké srážlivosti krve.


Příčiny

Poruchy srážecího krevního systému, často způsobené nesprávnou životosprávou (avitaminóza).


Užívané léky

Koagulancia – látky zvyšující krevní srážlivost.
Antikoagulancia – látky snižující krevní srážlivost.

 

Krevní srážlivost snižuje

 

Strava

Potraviny bohaté na vitamin C (jahody) a jiné antioxidanty.


Příznivě působí

Tuky – olivový a slunečnicový olej (rozpouští krevní sraženiny).
Obilniny – pšeničné klíčky. Pohanka (snižuje srážlivost v cévách).
Ovoce – ananas (rozpouští krevní sraženiny – tromby).
Zelenina – cibule, česnek (ředí krev, rozpouští sraženiny). Doporučuje se 2 krát týdně odvar nebo denně 1 malou cibuli. Rajče (brání tvorbě krevních sraženin). Doporučuje se 4 ks denně.
Koření – zázvor (rozpouští krevní sraženiny)
Nápoje – čaj (rozpouští krevní sraženiny). Citrónová šťáva. Červené víno.

 

Krevní srážlivost zvyšuje


Strava

Potraviny obsahující vitamin K a vápník.


Příznivě působí

Ovoce – angrešt, rybíz, meloun.
 

 

Čaj na zlepšení srážlivosti krve - složení čaje

  Řebříček nať (Herba mille folii)

Řebříček nať (Herba mille folii)

Odedávná slouží především k léčení ran. Jeho silný dezinfekční účinek a schopnost zastavovat krvácení mu umožňuje úspěšně hojit čerstvé rány, proto se též nazývá rostlinou vojáků a dřevorubců. Čerstvá podrcená nať, přiložená přímo na ránu, neuvěřitelně zrychluje hojení a rána se také lépe zacelí. Mnohem více se řebříček uplatňuje při vnitřním užívání. Čaj z řebříčku zlepšuje trávení, léčí žaludeční a střevní neurózu, podporuje činnost jater a žlučníku, uvolňuje všechny druhy křečí, léčí astma, velmi dobře pomáhá při všech ženských chorobách, čistí organismus, prospívá při akné a lišejích. Takzvané pálení žáhy odstraní šálek řebříčkového čaje. Bylina má však i takové účinky, které mohou v silných dávkách vyvolat otravy, proto ji používáme opatrně. Platí to zvláště o lidech s nízkým krevním tlakem, neboť bylina ho ještě snižuje. Při dlouhodobějším užívání je vhodné po třítýdenní kúře pití čaje na čtrnáct dní přerušit. Nálev 2 lžičky řezané sušené drogy se zalijí 0,25 l vroucí vody a nálev se nechá 30 minut louhovat. Poté se scedí a užívá 3x denně před jídlem. Vyšší dávky anebo dlouhodobé užívání způsobují bolesti hlavy anebo mohou vyvolat alergické reakce. Nedoporučuje se užívat během těhotenství!

  Řepík nať (Herba agrimoniae)

Řepík nať (Herba agrimoniae)

Řepík je výborný univerzální lék, přitom úplně neškodný, který můžeme užívat denně i po celý rok. Čaj léčí především všechny choroby vnitřních orgánů. Týká se to žlučníku, jater, slinivky břišní, žaludku i dvanácterníku. Zastavuje průjmy, čistí žlučové cesty, rozpouští žlučové kameny a písek, ovšem jen při pravidelném a dostatečně dlouhém užívání. Podobně účinkuje i u pískových usazenin v ledvinách. Používá se k léčení různých poruch jater, na úpravu látkové výměny a při kloubních onemocněních zánětlivého původu. Řepík se dobře uplatňuje při bělotoku u žen a posiluje obranyschopnost organismu. Silný nálev z řepíku je jako kloktadlo vůbec nejlepším lékem na namožené a jinak nemocné hlasivky, proto se doporučuje učitelům a řečníkům. Zevně je řepík lékařský vhodný i na obklady a omývání různých druhů kožních onemocnění. Nálev 1 lžička sušené řezané drogy se zalije 0,25 l vroucí vody, přiklopí a nechá 10 minut louhovat. Užívá se 3x denně 20 – 30 minut před jídlem. Koupel 2 polévkové lžíce drogy přelijeme 0,5 l vody. Necháme přejít varem a na 15 minut odstavíme. Přecedíme a zředíme v 5 l vody. Koupel je účinným podpůrným prostředkem při léčbě revmatizmu, artrózy, ischiasu a poruch pohybové soustavy obecně.

  Šalvěj nať (Herba salviae)

Šalvěj nať (Herba salviae)

Šalvěj má silný antibakteriální účinek, osvědčený při všech chorobách ústní dutiny a hrdla. Výborně se uplatňuje při zánětu dásní a parodontóze, u níž je přímo nenahraditelná, pomáhá i na otlaky od zubní protézy. Dobře poslouží k omývání a obkladům u kožních chorob a akné. Šalvěj je výborná bylinka i pro vnitřní použití. Čaj odstraňuje noční pocení, pomáhá při pracovní přetíženosti a nervozitě, využívá se ke snižování nadměrné tvorba mateřského mléka, pomáhá při slabé a nepravidelné menstruaci. Oživuje krevní oběh a zlepšuje činnost nervové soustavy, proto se doporučuje i u rekonvalescentů, v tomto případě ve formě šalvějového vína. Droga tvoří také osvědčenou přísadu do čajových směsí při různých druzích rakoviny. Nálev 3 lžičky sušené řezané drogy se zalijí 0,4 l vroucí vody, přiklopí a nechají se 15 minut louhovat. Užívá se 1x denně. Při potížích trávicího ústrojí, žlučníku a jater je třeba výrazně snížit množství drogy. Není vhodné během těhotenství a při kojení. Dlouhodobější užívání může poškodit zdraví!