Čaj na pročištění ledvin

Cena: 97 Kč
 ks 
Produkt č. 174
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 18 sypaných porcí. Bylinkový čaj na pročištění ledvin - pravidelná očista ledvin 1x do roka. Pocity strachu jsou nejčastěji spojeny s poruchou ledvin. Pro zlepšení funkce ledvin je dobré ledviny pročistit a poté užívat bylinkový čaj na podporu činnosti ledvin.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na pročištění ledvin Čaj na pročištění ledvin
+
Čaj na ledviny Čaj na ledviny
+
Čaj na čištění krve Čaj na čištění krve
=
289 Kč ušetříte 5 %

Příprava:

Jednu lžíci sypané bylinné směsi přelijte 250 ml vařící vody, nechte 15 minut vylouhovat. Čaj pijte ráno a večer 1 hodinu před jídlem.

 

 

Čaj na pročištění ledvin - složení čaje

  Řebříček nať (Herba mille folii)

Řebříček nať (Herba mille folii)

Odedávná slouží především k léčení ran. Jeho silný dezinfekční účinek a schopnost zastavovat krvácení mu umožňuje úspěšně hojit čerstvé rány, proto se též nazývá rostlinou vojáků a dřevorubců. Čerstvá podrcená nať, přiložená přímo na ránu, neuvěřitelně zrychluje hojení a rána se také lépe zacelí. Mnohem více se řebříček uplatňuje při vnitřním užívání. Čaj z řebříčku zlepšuje trávení, léčí žaludeční a střevní neurózu, podporuje činnost jater a žlučníku, uvolňuje všechny druhy křečí, léčí astma, velmi dobře pomáhá při všech ženských chorobách, čistí organismus, prospívá při akné a lišejích. Takzvané pálení žáhy odstraní šálek řebříčkového čaje. Bylina má však i takové účinky, které mohou v silných dávkách vyvolat otravy, proto ji používáme opatrně. Platí to zvláště o lidech s nízkým krevním tlakem, neboť bylina ho ještě snižuje. Při dlouhodobějším užívání je vhodné po třítýdenní kúře pití čaje na čtrnáct dní přerušit. Nálev 2 lžičky řezané sušené drogy se zalijí 0,25 l vroucí vody a nálev se nechá 30 minut louhovat. Poté se scedí a užívá 3x denně před jídlem. Vyšší dávky anebo dlouhodobé užívání způsobují bolesti hlavy anebo mohou vyvolat alergické reakce. Nedoporučuje se užívat během těhotenství!

  Truskavec nať (Herba polygoni avicularis)

Truskavec nať (Herba polygoni avicularis)

Truskavec odedávna slouží k zastavení krvácení. Jeho stahujících účinků se využívá hlavně při katarech žaludku a střev, průjmech a jiných podobných onemocněních trávicího traktu. Jako jedna z mála bylin vyhání a rozpouští močové kameny. Droga má také mírné protizánětlivé a močopudné účinky. Čaj je prospěšný při chorobách kloubů, při dně, revmatismu, při některých ženských chorobách, především u silného menstruačního krvácení a bělotoku. Slouží též při léčení tuberkulózy a při chronickém onemocnění dýchacích cest. Zevně slouží čaj k omývání špatně se hojících a mokvajících ran, na něž můžeme přikládat také celé spařené byliny. Ve formě obkladu, nejlépe přes noc, se doporučuje na dlouho se hojící hnisavé rány i na krví podlité oči. Truskavec je neškodná bylina a v obvyklém dávkování ji můžeme užívat neomezeně. Opatrně ji lze užívat i v těhotenství.

  Růže šípková plod (Fructus cynosbati)

Růže šípková plod (Fructus cynosbati)

Šípky se léčebně uplatňují všude tam, kde je třeba dodat organismu zvýšenou dávku vitamínu C. V první řadě se používají ve formě čaje při chřipce a nachlazení, při cévních onemocněních, parodontóze, na celkové posílení organismu a podobně.

  Jitrocel list (Folium plantaginis)

Jitrocel list (Folium plantaginis)

Je to nejlepší rostlinný lék (spolu s řebříčkem) na rány. Rostlina obsahuje látky ničící bakterie. Schopnosti jitrocele ničit bakterie se využívá i při omývání a obkladech popálenin. Čerstvou šťávou z listů natíráme zanícené oči, bolavá místa po bodnutí hmyzem a popálení kopřivou. Jitrocelový čaj je dobrý proti kašli, zahlenění průdušek a plic, pomáhá při žaludečním a střevním kataru, léčí zkažený žaludek. Uplatňuje se i při jaterních a žlučníkových obtížích, čistí močové cesty a krev. Droga nemá žádné nepříznivé účinky a čaj, třeba ze samotné rostliny, můžeme pít bez obav i delší dobu. Nálev 3 g drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 20 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 3x denně. Neužívat během těhotenství a kojení!

  Třezalka nať (Herba hyperici)

Třezalka nať (Herba hyperici)

Její vynikající léčivé vlastnosti lze označit za výjimečné. Její účinné látky podporují dýchání buněk, čímž zlepšují látkovou přeměnu. Na prvním místě používáme třezalku při všech chorobách jater a žlučníku, dále při žaludečních vředech a při nadbytku žaludeční kyseliny, při střevních vřídcích, při poruchách močových cest a proti pomočování dětí. Čaj z třezalky posiluje nervovou soustavu, uklidňuje, příznivě ovlivňuje psychiku, pomáhá zbavit se depresivních stavů, strachu, úzkosti, neurózy a nespavosti. Osvědčuje se také při srdečních chorobách hlavně chronických, zlepšuje krevní oběh až do krevních vlásečnic a je vhodný i do směsí při všech menstruačních poruchách. Při obtížích v klimakteriu zlepšuje náladu a odstraňuje deprese. Třezalkový čaj je chutný, můžeme ho pít i jako lahůdkový čaj samostatně, může být též součástí preventivních léčivých čajových směsí. Můžeme ho pít pravidelně nejméně tři týdny, neboť jen tak se projeví jeho celkový a trvalý účinek. Zevně slouží třezalkové květy, namočené v přírodním, například olivovém oleji, na rány a popáleniny. Používá se i jako přísada do koupelí. Třezalka má i zvláštní nepříjemnou vlastnost, která způsobuje citlivost na sluneční světlo. Během třezalkové kúry se proto vyhýbáme opalování i horskému slunci. Mohlo by to vyvolat podráždění pokožky (zčervenání, svědění), které však není nebezpečné. Dlouhodobé užívání této byliny je neškodné, ale zásadně nezvyšujeme dávkování. Nálev 2 lžičky sušené řezané drogy se zalijí 0,25 l vroucí vody, přiklopí a nechají se 15 minut louhovat. Užívá se 3x denně. Není vhodné během těhotenství a při kojení!

  Máta nať (Herba menthae piperine)

Máta nať (Herba menthae piperine)

Máta značně povzbuzuje a posiluje organismus. Zvyšuje tělesnou kondici, údajně pomáhá i při frigiditě a impotenci (spolu se saturejkou ), posiluje celou nervovou soustavu. Především se léčebně uplatňuje u všech druhů žaludečních obtíží. Zastavuje zvracení, uvolňuje křeče žaludku, léčí koliky a choroby střev, zlepšuje chuť k jídlu, tiší bolesti při žlučových kamenech, zlepšuje vylučování žluči a odstraňuje plynatost. Hlavní obsahovou složkou máty je mentol, který vyvolává pocit chladu a znecitlivuje, proto se máta při vnějším použití osvědčuje k výplachům a kloktání při bolestech zubů a dásní; zároveň zpříjemňuje a čistí dech. Velmi dobře se uplatňuje též jako přísada do bylinných koupelí a k inhalacím. Používá se rovněž ve formě obkladu proti svědivým vyrážkám a zánětům kůže. Máta je neškodná, dobromyslná bylinka, kterou můžeme jako součást čajových směsí užívat dlouhodobě. Pokud ji však pijeme samostatně, je třeba kúru vždy po deseti dnech na týden přerušit. 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se obvykle 3x denně. Nálev Odvar 2 lžičky drogy zalijeme 0,25 l vody, přiklopíme a vaříme 5 minut. Poté scedíme. Užívá se teplé obvykle 2x denně, ráno a večer. Koupel 2 lžíce drogy spaříme v 1 l vroucí vody a přecedíme.

  Fenykl plod (Fructus foeniculi)

Fenykl plod (Fructus foeniculi)

Je to bylinka nenahraditelná pro kojence a menší děti. Fenykl totiž výborně uvolňuje větry, působí proti plynatosti a střevním potížím , které často trápí děti zejména v kojeneckém věku. Doporučuje se i pro kojící matky, neboť povzbuzuje činnost mléčných žláz a jeho příznivé účinky se s mlékem přenášejí na dítě. Fenykl se osvědčuje i na ulehčení průběhu menstruace a jako mírně močopudný prostředek. Pomáhá uvolňovat hleny, proto se přidává do čajových směsí na průdušky. Při zevním použití slouží silný odvar z fenyklu k omývání očí při zánětu očních spojivek. V malých dávkách je neškodný, silnější dávky nebo dlouhodobé užívání může vyvolat podráždění ledvin, žaludku a střev, projevující se bolestmi. Odvar 2 lžičky drogy přelijeme 0,25 l vody, necháme přejít varem a louhujeme 20 minut. Užívá se obvykle teplý 2x denně, ráno a večer. Čistou silici nepodáváme malým dětem, může působit dráždivě!

  Přeslička nať (Herba equiseti)

Přeslička nať (Herba equiseti)

Má dva vynikající účinky , v nichž ji nelze ničím nahradit. První účinek spočívá v tom, že je značně močopudná a s tím je spojena schopnost rozpouštět močové kameny. Přeslička výborně čistí cévní systém a celý organismus, to se současným čištěním krve můžeme přirovnat k velkému úklidu. Tím zabraňuje kornatění cév, zlepšuje krevní oběh a činnost srdce, snižuje krevní tlak, obnovuje zastavené močení, pomáhá při dně, revmatismu a loupání v kloubech. Druhým důležitý použitím přesličky je výborná schopnost zastavovat krvácení. Zastavuje krvácení z ran, hemoroidů, ženských orgánů, pomáhá při vykašlávání a zvracení krve. Při krvácení z nosu můžeme podrcenou větvičku vložit přímo do nosní dírky. Čaj z přesličky se nemá pít delší dobu a je třeba dávat pozor na dávkování, neboť bylina může mít i nepříznivé vedlejší účinky. Droga má značné dezinfekční účinky, slouží k omývání ekzémů, odstraňuje pocení nohou a je univerzální přísadou do různých koupelí. Odvar 2 lžičky řezané drogy zalijeme 0,25 l vody a 5 minut vaříme. Poté necháme 15 minut louhovat a scedíme. Užívá se 2x – 3x denně.

  Heřmánek květ (Flos chamomillae)

Heřmánek květ (Flos chamomillae)

Heřmánek je jednou ze základních léčivých bylin, které by neměly chybět v žádné domácí lékárničce. Léčebné uplatnění heřmánku je široké, známe ho jako univerzální lék téměř na všechny choroby. Jeho největší hodnota spočívá v silném dezinfekčním a protizánětlivém působení. Likviduje jedovaté látky v organismu a hubí mnoho druhů bakterií, proto má všestranné léčivé účinky. Léčí všechny vnitřní orgány, proto ho můžeme uplatnit při žaludečních a střevních obtížích, často se využívá i jeho celkově uklidňující účinek. Široké uplatnění má heřmánek také při vnějším použití.Silný nálev doporučuji na záněty, kožní ekzémy, ke kloktání, výplachům úst apod. Pokud máte problémy se zarůstáním nehtů, tak je dobré udělat si heřmánkovou koupel na nohy a máčet si je alespoň 20 minut denně, tak aby se i květy dostaly do postižených míst. Velmi užitečný je heřmánek jako součást inhalací při chřipkách, rýmách, zánětech průdušek. Nálev 6 – 8 g drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Podává se teplé obvykle 3x denně. Koupel 100 g drogy přelijeme 0,5 l vroucí vody a necháme 10 minut louhovat. Čaj 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, necháme 5 minut louhovat a scedíme. Heřmánek dlouhodobě nepodáváme těhotným ženám, kojencům a malým dětem!