Čaj na normální trávení 2 - svěží dech

Cena: 133 Kč
 ks 
Produkt č. 92
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 14 sypaných porcí. Čaj na normální trávení 2 - svěží dech. Sypaná bylinná čajová směs je složená z bylinek, které působí jako antioxidant, na normální trávení, na osvěžení těla, na přirozenou obranyschopnost - odolnost.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na normální trávení 2 - svěží dech Čaj na normální trávení 2 - svěží dech
+
Čaj na normální trávení - svěží dech Čaj na normální trávení - svěží dech
+
Kloktadlo na ústní dutinu - svěží dech Kloktadlo na ústní dutinu - svěží dech
=
287 Kč ušetříte 6 %

Příprava:

Jednu polévkovou lžíci sypané bylinné směsi máčíme 6-8 hodin v šálku studené vody, nato výluh krátce povaříme, scedíme a vlažný užíváme.
 
 
 

Čaj na normální trávení 2 - svěží dech - složení čaje

  • Puškvorec kořen (Radix calami) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální trávení | Osvěžení těla
  • Jalovec plod (Fructus juniperi) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální trávení | Antioxidant | Přirozená obranyschopnost -odolnost
  • Vachta list (Folium trifolii fibrini) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální trávení
  Puškvorec kořen (Radix calami)

Puškvorec kořen (Radix calami)

Již staří čínští bylinkáři nazvali puškvorec prodlužovatelem života. Patří mezi hořké byliny, to zdůrazňuje jeho hlavní použití-na žaludek a trávicí trakt. Podporuje chuť k jídlu, podněcuje tvorbu žaludečních šťáv, odstraňuje střevní koliku a jiné potíže, zastavuje průjmy, pročišťuje celý organismus a pomáhá při každém druhu rakoviny. Patří mezi nejlepší žaludeční léky, při delším pravidelném užívání prý vyléčí každou chorobu související se špatným trávením. Podporuje látkovou výměnu a dobře se uplatňuje při onemocnění jater a žlučníku. Puškvorec se osvědčuje i jako prostředek ke zlepšení tělesné kondice po těžkých chorobách, operacích, u starších lidí a podobně. Drogu z puškvorcového oddenku nikdy nevaříme, obvyklou dávku ( zarovnanou polévkovou lžíci na ¼ l vody) jen trochu zahřejeme a macerujeme minimálně osm hodin, nejlépe přes noc. Potom ji opět trochu zahřejeme a necháme ustát. Čaj pijeme po doušcích alespoň 15 minut před jídlem. Nejlepší je rozdrtit oddenek puškvorce na jemný prášek a užívat ho 3x denně před jídlem na špičku nože, rozpuštěný v 1dl vody. Zevně puškvorcová droga prokrvuje a dezinfikuje pokožku. Macerát slouží jako přísada do koupele, olejový roztok k natírání postižených míst při svalové slabosti. Macerát z puškvorce nemá žádné vedlejší účinky a v doporučeném dávkování ho můžeme užívat i delší dobu. Není však vhodný při chorobách souvisejících s nadměrnou tvorbou trávicích šťáv. Je dosti silný, u tohoto druhu bylin je na místě více opatrnosti při dávkování, užívání je třeba občas na kratší dobu přerušit. Nálev: 1 polévkovou lžíci sušené řezané drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Užívá se 2x – 3x denně. Neužívat během těhotenství a při kojení! Koupel: 10 – 15 minut povaříme 150 g sušené drogy ve 2 l vody. Takto získaný odvar přidáme do připravené koupele.

  Jalovec plod (Fructus juniperi)

Jalovec plod (Fructus juniperi)

Plody mají velmi silné dezinfekční účinky. Hlavní léčebné použití jalovce je při močových onemocněních, zvláště při bílkovinách v moči. Zlepšuje látkovou výměnu v kloubech. Používá se také při srdeční slabosti, na odvodnění organismu a při různých kožních chorobách. Jalovec má i nepříjemné vlastnosti, proto se nesmí překročit dávkování. V žádném případě ho nesmějí užívat lidé s nemocnými ledvinami, zvláště při zánětu ledvin, a je nebezpečný i pro těhotné ženy. Z plodů jalovce se připravuje koupel nejčastěji při revmatismu a jiných bolestech kloubů. Nálev 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 3x denně. Nepodávat dětem, neužívat v těhotenství a nemocným s ledvinami!

  Vachta list (Folium trifolii fibrini)

Vachta list (Folium trifolii fibrini)

Vachta má schopnost upravovat a normalizovat vylučování žaludeční kyseliny, proto ji používáme při jejím přebytku i nedostatku. Vachta dokáže vyléčit i těžké nebo chronické onemocnění žaludku. Druhou dobrou vlastností vachty je, že oživuje krevní oběh a podporuje tvorbu nové krve, celkově posiluje organismus, uklidňuje a snižuje horečku, zejména u dětí. Čaj se používá též při migréně, proti zimnici a při zvětšené štítné žláze. Čaj z vachty se doporučuje pít při zkaženém žaludku, nechutenství, poruchách trávení, při střevních kolikách, žloutence, onemocnění jater a podobně. Vachta je silná rostlina, proto obvyklé dávkování raději trochu snížíme. Můžeme ji užívat samostatně, ale tvoří také dobrou přísadu do směsí, především v kombinaci s jinými hořkými rostlinami. Čaj z vachty i ze směsí, které vachtu obsahují, je zakázaný těhotným ženám a nedoporučuje se pít nepřetržitě.