Čaj na normální činnost střev (stavící) - dětský

Cena: 184 Kč
 ks 
Produkt č. 71
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 15 sypaných porcí. Čaj na normální činnost střev - dětský

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na normální činnost střev (stavící) - dětský Čaj na normální činnost střev (stavící) - dětský
+
Český med - 50 g Český med - 50 g
+
Lahodný vitaminový bylinkový čaj Lahodný vitaminový bylinkový čaj
=
298 Kč ušetříte 4 %

Příprava:

Jednu polévkovou lžíci sypané bylinné směsi přelijeme 3dl vroucí vody a necháme 20 minut vylouhovat. Přecedíme a dáváme dětem pít po trošce, kojencům do láhve. První den dítěti nedáváme žádnou stravu, následující dva až tři dny uplatňujeme zásadu dietní stravy, podáváme například pouze rýžový odvar, mrkvovou polévku, vyloučíme mléko apod. Velmi dobře účinkují i samotné plody, vhodné zvláště pro kojence. Stačí rozvařit v malém množství vody, rozmačkat, přefiltrovat a po trošce podávat lžičkou nebo zředěné v láhvi.

 

Čaj na normální činnost střev (stavící) - dětský - složení čaje

  • Borůvka plod (Fructus myrtilli) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Trávení - střevní tranzit; Hladina cukru v krvi | Normální stav žaludeční sliznice a sliznice tenkého střeva | Antioxidant
  • Borůvka list (Folium myrtilli) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antioxidant | Normální stav žaludeční sliznice a sliznice tenkého střeva | Trávení - střevní tranzit; Hladina cukru v krvi
  • Heřmánek květ (Flos chamomillae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální trávení | Antioxidant | Přirozená obranyschopnost - imunitní systém
  • Sléz květ (Flos malvae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální trávení | Normální funkce střevního traktu
  Borůvka plod (Fructus myrtilli)

Borůvka plod (Fructus myrtilli)

Léčebně se borůvkové plody využívají především proti dětským průjmům, na které snad není lepšího léku. Borůvky totiž výborně dezinfikují a zároveň léčí sliznici střev; k tomuto účelu je používáme bez cukru. Borůvkové plody jsou užitečné i pro dospělé. Zlepšují zrak; v začátcích letectví borůvkové plody využívali například piloti. Čerstvá šťáva z plodů slouží k natírání kožních ekzémů a lupénky, je lékem proti rýmě. Zředěná šťáva s vodou slouží jako kloktadlo při zánětu v krku a ústní dutině. Pomáhá též dobrému růstu dětí. Nálev ze sušených plodů: 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody a necháme 10 minut louhovat. Užívá se obvykle 3x denně.

  Borůvka list (Folium myrtilli)

Borůvka list (Folium myrtilli)

Léčebně se liší použití ze sušených plodů a ze sušených listů (natě). Neboť nálev ze sušených listů slouží jako podpůrný prostředek při zánětech močového ústrojí, snižuje koncentraci glukózy v krvi, čímž se stává prvotřídním rostlinným lékem proti cukrovce. Silný odvar při vnějším použití je dobrý jako obklad na zanícené oči a jako kloktadlo. Čaj ze sušených listů: 2 lžičky listů přelijeme 0,25 l vroucí vody a necháme chvíli louhovat. Listí postupně klesne ke dnu. Pijeme podle potřeby 3x až 5x denně.

  Heřmánek květ (Flos chamomillae)

Heřmánek květ (Flos chamomillae)

Heřmánek je jednou ze základních léčivých bylin, které by neměly chybět v žádné domácí lékárničce. Léčebné uplatnění heřmánku je široké, známe ho jako univerzální lék téměř na všechny choroby. Jeho největší hodnota spočívá v silném dezinfekčním a protizánětlivém působení. Likviduje jedovaté látky v organismu a hubí mnoho druhů bakterií, proto má všestranné léčivé účinky. Léčí všechny vnitřní orgány, proto ho můžeme uplatnit při žaludečních a střevních obtížích, často se využívá i jeho celkově uklidňující účinek. Široké uplatnění má heřmánek také při vnějším použití.Silný nálev doporučuji na záněty, kožní ekzémy, ke kloktání, výplachům úst apod. Pokud máte problémy se zarůstáním nehtů, tak je dobré udělat si heřmánkovou koupel na nohy a máčet si je alespoň 20 minut denně, tak aby se i květy dostaly do postižených míst. Velmi užitečný je heřmánek jako součást inhalací při chřipkách, rýmách, zánětech průdušek. Nálev 6 – 8 g drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Podává se teplé obvykle 3x denně. Koupel 100 g drogy přelijeme 0,5 l vroucí vody a necháme 10 minut louhovat. Čaj 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, necháme 5 minut louhovat a scedíme. Heřmánek dlouhodobě nepodáváme těhotným ženám, kojencům a malým dětem!

  Sléz květ (Flos malvae)

Sléz květ (Flos malvae)

Obsahují mnoho slizových látek a to je předurčuje k léčení dýchacích orgánů. Slézový čaj léčí angínu, zánět průdušek a tiší kašel. Sléz si úspěšně poradí se všemi druhy zánětlivých onemocnění. Osvědčil se i při průjmech zvláště u dětí, při některých cévních chorobách a při onemocnění močových cest. Při vnějším použití se doporučuje sléz ke kloktání a na obklady při zánětu hrdla a ústní dutiny. Podle lidové tradice se spařené listy slézu přikládají jako teplý obklad na hrdlo, nejlépe přes noc. Kloktání slézovým macerátem pomáhá při chrapotu, je prevencí pro řečníky a zpěváky, vyléčí všechny choroby hrdla, i hnisavý zánět. Slézový obklad přikládáme také na zdeformovaná a bolavá místa při dně. Omývání silným nálevem ze slézu pomáhá i při některých kožních chorobách, například při mokvavých ekzémech, akné a růži, změkčuje otoky svalů a vypuzuje jedovaté látky z těla. Sléz nemá žádné nepříznivé účinky ani při dlouhodobém užívání a často tvoří přísadu v různých bylinkových směsích.