Čaj na hlas - (při zvýšené zátěži)

Cena: 98 Kč
 ks 
Produkt č. 175
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 7 sypaných porcí. Čaj na hlas - (při zvýšené zátěži).

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na hlas - (při zvýšené zátěži) Čaj na hlas - (při zvýšené zátěži)
+
Čaj na normální funkci sliznic úst a krku Čaj na normální funkci sliznic úst a krku
+
Kloktadlo na přetažené hlasivky Kloktadlo na přetažené hlasivky
=
289 Kč ušetříte 5 %

Příprava:

Dvě polévkové lžíce sypané bylinné směsi pomalu ohříváme v ½ l vody, dokud nezačne vařit, a necháme přikryté vyluhovat. Ochutíme medem a citronem, pijeme po doušcích při zvýšené zátěži hlasivek.

 

 

Čaj na hlas - (při zvýšené zátěži) - složení čaje

  • Řepík nať (Herba agrimoniae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce horních cest dýchacích; Imunita | Normální stav pokožky
  • Proskurník kořen (Radix althaeae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce dýchacího systému | Antibakteriální aktivita
  • Sléz květ (Flos malvae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální činnost hltanu a dýchacích cest | Normální funkce dýchacího systému | Normální činnost hltanu/krku
  • Sléz list (Folium malvae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální činnost hltanu a dýchacích cest | Normální funkce dýchacího systému | Normální činnost hltanu/krku
  Řepík nať (Herba agrimoniae)

Řepík nať (Herba agrimoniae)

Řepík je výborný univerzální lék, přitom úplně neškodný, který můžeme užívat denně i po celý rok. Čaj léčí především všechny choroby vnitřních orgánů. Týká se to žlučníku, jater, slinivky břišní, žaludku i dvanácterníku. Zastavuje průjmy, čistí žlučové cesty, rozpouští žlučové kameny a písek, ovšem jen při pravidelném a dostatečně dlouhém užívání. Podobně účinkuje i u pískových usazenin v ledvinách. Používá se k léčení různých poruch jater, na úpravu látkové výměny a při kloubních onemocněních zánětlivého původu. Řepík se dobře uplatňuje při bělotoku u žen a posiluje obranyschopnost organismu. Silný nálev z řepíku je jako kloktadlo vůbec nejlepším lékem na namožené a jinak nemocné hlasivky, proto se doporučuje učitelům a řečníkům. Zevně je řepík lékařský vhodný i na obklady a omývání různých druhů kožních onemocnění. Nálev 1 lžička sušené řezané drogy se zalije 0,25 l vroucí vody, přiklopí a nechá 10 minut louhovat. Užívá se 3x denně 20 – 30 minut před jídlem. Koupel 2 polévkové lžíce drogy přelijeme 0,5 l vody. Necháme přejít varem a na 15 minut odstavíme. Přecedíme a zředíme v 5 l vody. Koupel je účinným podpůrným prostředkem při léčbě revmatizmu, artrózy, ischiasu a poruch pohybové soustavy obecně.

  Proskurník kořen (Radix althaeae)

Proskurník kořen (Radix althaeae)

Proskurník obsahuje mnoho slizových látek, což ho v dnešní praxi předurčuje k léčení průdušek a celého dýchacího ústrojí. Je to prvotřídní lék proti kašli a kataru průdušek- při tomto onemocnění působí velmi účinně, především u dětí. Slizové látky chrání sliznici před drážděním, proto se proskurník osvědčil i jako přísada do čajových směsí proti žaludečním a dvanácterníkovým vředům. Proskurník nikdy nevaříme ani nezaléváme horkou vodou, neboť teplem se nejúčinnější slizové látky ničí. Nejvhodnější je používat vlažný macerát, který při kombinaci s jinými bylinkami přilejeme do vychlazeného čaje. V silnější koncentraci se proskurníkový čaj používá jako kloktadlo a k výplachům ústní dutiny při různých zánětech, vřídcích apod., můžeme ho též přidat do koupelí při kožních ekzémech.

  Sléz květ (Flos malvae)

Sléz květ (Flos malvae)

Obsahují mnoho slizových látek a to je předurčuje k léčení dýchacích orgánů. Slézový čaj léčí angínu, zánět průdušek a tiší kašel. Sléz si úspěšně poradí se všemi druhy zánětlivých onemocnění. Osvědčil se i při průjmech zvláště u dětí, při některých cévních chorobách a při onemocnění močových cest. Při vnějším použití se doporučuje sléz ke kloktání a na obklady při zánětu hrdla a ústní dutiny. Podle lidové tradice se spařené listy slézu přikládají jako teplý obklad na hrdlo, nejlépe přes noc. Kloktání slézovým macerátem pomáhá při chrapotu, je prevencí pro řečníky a zpěváky, vyléčí všechny choroby hrdla, i hnisavý zánět. Slézový obklad přikládáme také na zdeformovaná a bolavá místa při dně. Omývání silným nálevem ze slézu pomáhá i při některých kožních chorobách, například při mokvavých ekzémech, akné a růži, změkčuje otoky svalů a vypuzuje jedovaté látky z těla. Sléz nemá žádné nepříznivé účinky ani při dlouhodobém užívání a často tvoří přísadu v různých bylinkových směsích.

  Sléz list (Folium malvae)

Sléz list (Folium malvae)

Obsahují mnoho slizových látek a to je předurčuje k léčení dýchacích orgánů. Slézový čaj léčí angínu, zánět průdušek a tiší kašel. Sléz si úspěšně poradí se všemi druhy zánětlivých onemocnění. Osvědčil se i při průjmech zvláště u dětí, při některých cévních chorobách a při onemocnění močových cest. Při vnějším použití se doporučuje sléz ke kloktání a na obklady při zánětu hrdla a ústní dutiny. Podle lidové tradice se spařené listy slézu přikládají jako teplý obklad na hrdlo, nejlépe přes noc. Kloktání slézovým macerátem pomáhá při chrapotu, je prevencí pro řečníky a zpěváky, vyléčí všechny choroby hrdla, i hnisavý zánět. Slézový obklad přikládáme také na zdeformovaná a bolavá místa při dně. Omývání silným nálevem ze slézu pomáhá i při některých kožních chorobách, například při mokvavých ekzémech, akné a růži, změkčuje otoky svalů a vypuzuje jedovaté látky z těla. Sléz nemá žádné nepříznivé účinky ani při dlouhodobém užívání a často tvoří přísadu v různých bylinkových směsích. Odvar 1 lžička drogy se zalije 0,25 l vody a přivede k varu. Po krátkém, přibl. 10 minutovém povaření se odstaví a nechá 15 minut louhovat. Poté se promíchá a scedí. Užívá se 2x denně.