Čaj na doléčení pohlavních nemocí

Cena: 91 Kč
 ks 
Produkt č. 176
Skladem více jak 10 ks.

50 g / 24 sypaných porcí. Čaj na doléčení pohlavních nemocí. Se souhlasem ošetřujícího lékaře lze dále uvedenou čajovou směs užívat až v rekonvalescenci. V období po léčbě antibiotiky pozorujeme někdy podráždění pohlavních orgánů. A právě k uklidnění těchto orgánů slouží uvedená čajová směs. Ve složení čaje jsou bylinky, které působí na přirozenou obranyschopnost -odolnost, na osvěžení těla, jako antioxidant, na normální stav pokožky, na vylučování vody z organizmu, na normální funkci močových cest - ledviny, na duševní zdraví - emoční rovnováhu.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na doléčení pohlavních nemocí Čaj na doléčení pohlavních nemocí
+
Lahodný vitaminový bylinkový čaj Lahodný vitaminový bylinkový čaj
+
Čaj na katar močového měchýře Čaj na katar močového měchýře
=
260 Kč ušetříte 5 %

Příprava čaje:

(Odvar) Jednu čajovou lžičku sypané bylinné směsi přidejte do šálku vody. Nechte 5-10 minut vařit a poté sceďte. Denně vypijte 2-3 šálky teplého čaje.

 

Čaj na doléčení pohlavních nemocí - složení čaje

  • Jalovec plod (Fructus juniperi) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální stav pokožky | Vylučování vody z organizmu | Antioxidant | Přirozená obranyschopnost -odolnost
  • Třezalka nať (Herba hyperici) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce močových cest - ledviny | Normální stav pokožky | Duševní zdraví - emoční rovnováha | Osvěžení těla,
  • Ořešák list (Folium juglandis) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antioxidant | Normální činnost ledvin | Přirozená obranyschopnost - odolnost
  Jalovec plod (Fructus juniperi)

Jalovec plod (Fructus juniperi)

Plody mají velmi silné dezinfekční účinky. Hlavní léčebné použití jalovce je při močových onemocněních, zvláště při bílkovinách v moči. Zlepšuje látkovou výměnu v kloubech. Používá se také při srdeční slabosti, na odvodnění organismu a při různých kožních chorobách. Jalovec má i nepříjemné vlastnosti, proto se nesmí překročit dávkování. V žádném případě ho nesmějí užívat lidé s nemocnými ledvinami, zvláště při zánětu ledvin, a je nebezpečný i pro těhotné ženy. Z plodů jalovce se připravuje koupel nejčastěji při revmatismu a jiných bolestech kloubů. Nálev 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 3x denně. Nepodávat dětem, neužívat v těhotenství a nemocným s ledvinami!

  Třezalka nať (Herba hyperici)

Třezalka nať (Herba hyperici)

Její vynikající léčivé vlastnosti lze označit za výjimečné. Její účinné látky podporují dýchání buněk, čímž zlepšují látkovou přeměnu. Na prvním místě používáme třezalku při všech chorobách jater a žlučníku, dále při žaludečních vředech a při nadbytku žaludeční kyseliny, při střevních vřídcích, při poruchách močových cest a proti pomočování dětí. Čaj z třezalky posiluje nervovou soustavu, uklidňuje, příznivě ovlivňuje psychiku, pomáhá zbavit se depresivních stavů, strachu, úzkosti, neurózy a nespavosti. Osvědčuje se také při srdečních chorobách hlavně chronických, zlepšuje krevní oběh až do krevních vlásečnic a je vhodný i do směsí při všech menstruačních poruchách. Při obtížích v klimakteriu zlepšuje náladu a odstraňuje deprese. Třezalkový čaj je chutný, můžeme ho pít i jako lahůdkový čaj samostatně, může být též součástí preventivních léčivých čajových směsí. Můžeme ho pít pravidelně nejméně tři týdny, neboť jen tak se projeví jeho celkový a trvalý účinek. Zevně slouží třezalkové květy, namočené v přírodním, například olivovém oleji, na rány a popáleniny. Používá se i jako přísada do koupelí. Třezalka má i zvláštní nepříjemnou vlastnost, která způsobuje citlivost na sluneční světlo. Během třezalkové kúry se proto vyhýbáme opalování i horskému slunci. Mohlo by to vyvolat podráždění pokožky (zčervenání, svědění), které však není nebezpečné. Dlouhodobé užívání této byliny je neškodné, ale zásadně nezvyšujeme dávkování. Nálev 2 lžičky sušené řezané drogy se zalijí 0,25 l vroucí vody, přiklopí a nechají se 15 minut louhovat. Užívá se 3x denně. Není vhodné během těhotenství a při kojení!

  Ořešák list (Folium juglandis)

Ořešák list (Folium juglandis)

Čaj z ořechových listů silně čistí krev, proto se uplatňuje především při kožních chorobách. Pomáhá odstranit svědivé ekzémy a doléčit omrzliny. Je též výborným lékem proti bělotoku, snižuje hladinu cukru v krvi, pomáhá vyhánět střevní parazity, čistí zahleněný žaludek a střeva. Ořechový čaj má příjemnou chuť a po oslazení medem ho můžeme používat jako konzumní čaj. Mírně však snižuje krevní tlak proto se lidem s nízkým krevním tlakem nedoporučuje. Stejně významné je i vnější použití ořešáku. Mladé spařené listy se přikládají na postižená místa při hnisání kostí i při jiných kostních obtížích. Teplé až horké obklady je třeba častěji vyměňovat a ponechat je na bolavém místě přes celou noc. Je to neuvěřitelné, ale po několika dnech se rána otevře a hnis vyteče. Obklady z ořechu pomáhají i při obtížně se hojících ranách, opuchlinách, tvrdých vředech, různých kožních onemocněních, vyrážkách a podobně. Ořechové listy jsou i velmi dobrou a často používanou přísadou do bylinkových koupelí, silný odvar odstraňuje nadměrné pocení nohou. Nálev 2 lžičky drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 2x – 3x denně. Koupel 80 – 100 g na 1 l vody.