Čaj na hubnutí

Cena: 112 Kč
 ks 
Produkt č. 33
Skladem více jak 10 ks.

50 g /16 sypaných porcí. Sypaný bylinný čaj na hubnutí - účinek je pomalejší, ale zřetelně a hlavně trvalejší než všechny "zázračné" diety a drahé tablety.

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na hubnutí Čaj na hubnutí
+
Čaj na hubnutí 2 Čaj na hubnutí 2
+
Čaj na detoxikaci organismu - čistící čaj Čaj na detoxikaci organismu - čistící čaj
=
366 Kč ušetříte 4 %

Příprava čaje:

Dvě polévkové lžíce sypané bylinné směsi necháme ve ¼ l vody přes noc macerovat. Ráno vše přivedeme k varu a necháme pod pokličkou asi 15 minut vylouhovat. Přecedíme a pijeme 3x denně po třetině množství.

Čaj na hubnutí - složení čaje

  • Kukuřice blizna (Stigmata maidis) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální trávení a normální funkce močových cest
  • Krušina olšová kůra (Cortex frangulae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce střevního traktu | Přirozená obranyschopnost -odolnost
  • Libeček kořen (Radix levistici) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Relaxace | Normální trávení | Vylučování vody z organizmu
  • Trnka květ (Flos pruni spinosae) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Normální funkce střevního traktu | Bdělost - energie - posílení organismu
  • Bez černý květ (Flos sambuci nigri) 
    Vybrané vztahy ke zdraví k výše uvedenému čaji: Antioxidant | Kontrola tělesné hmotnosti | Přirozená obranyschopnost - imunitní systém | Čištění - vylučování
  • Zlatobýl nať (Herba solidaginis virgaureae) 
  Kukuřice blizna (Stigmata maidis)

Kukuřice blizna (Stigmata maidis)

Léčebné účinky čaje z kukuřičných blizen jsou založeny na tom, že jsou značně močopudné. Čaj se proto využívá při dně, revmatismu, obtížích při močení, při písku v močových cestách a při ledvinových chorobách. Čaj zároveň trochu zvyšuje krevní tlak, uklidňuje a je dobrý proti cukrovce. Mezi bylinkami má kukuřice jedinečné postavení mezi bylinkami jako hlavní složka často žádaného čaje na hubnutí. Proti obezitě, která je problémem současné civilizace, působí velmi dobře, samozřejmě v součinnosti s rozumnou úpravou výživy a životosprávy. Účinek pití čaje je pomalejší, ale zřetelně a hlavně trvalejší než všechny „zázračné“ diety a drahé tablety. Droga z kukuřičných blizen je úplně neškodná, takže ji bez obav můžeme užívat i dlouhodobě.

  Krušina olšová kůra (Cortex frangulae)

Krušina olšová kůra (Cortex frangulae)

Nejdůležitější vlastností krušiny v bylinkářské praxi je její schopnost účinně vyčistit vnitřní orgány. Nejčastěji se používá při zácpě, kdy ji můžeme užívat i samostatně. Posiluje pohyby tlustého střeva, uvolňuje trávicí trakt, čistí a ředí krev, upravuje látkovou výměnu. Bylina je významnou složkou čajů na hubnutí a pomáhá i proti vyrážkám. Ve větších dávkách je krušina jedovatá a jsou známé i otravy dětí plody, proto je třeba při samostatném užívání dávat pozor na předávkování. Na běžné použití proti zácpě stačí jedna lžíce kůry na ¼ litru vody. Krušina se má používat vždy jen krátkodobě. Nálev 1 – 2 g přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 1x denně, přičemž účinek se dostavuje v průměru po 8 hodinách. Doporučuje se používat drogu až po 1 roce skladování, opatrně a krátkodobě!

  Libeček kořen (Radix levistici)

Libeček kořen (Radix levistici)

Libeček má vysoký obsah vitaminů a je močopudný. Tím čistí krev i celý organismus, zlepšuje krevní oběh, léčebně prospívá při srdečních chorobách, dně, revmatismu a onemocnění ledvin. Působí jako mírné rozpouštědlo žlučových a močových kamenů. Celkově posiluje organismus, hlavně nervovou soustavu a svalstvo, působí též jako mírné afrodiziakum. Ženám libeček pomáhá při nepravidelné menstruaci, nesmějí ho však užívat během těhotenství. Zevně se libeček osvědčuje jako přísada do různých bylinkových koupelí. Jemně roztlučený kořen s troškou oleje se doporučuje přikládat na pigmentové skvrny na pokožce. Nálev 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se mezi jídlem 3x – 4x denně. Odvar 2 lžičky drogy zalijeme 0,25 l vody, přiklopíme a vaříme 5 minut. Poté scedíme. Užívá se teplé obvykle 2x denně, ráno a večer.

  Trnka květ (Flos pruni spinosae)

Trnka květ (Flos pruni spinosae)

Květy trnky se dnes uplatňují především v lidovém léčitelství, kde se využívají pro mírné močopudné a projímavé účinky zejména v dětské praxi. Mimoto mají i příznivý vliv na látkovou výměnu. Za tímto účelem se dětem doporučuje podávat zápar ze 2g sušených květů ( 2 čajové lžičky ) na šálek vody 3x denně při zácpě, tvrdé stolici, nadýmání a chorobách z nachlazení. Nálev 1 g sušeného květu se zalije 0,25 l vroucí vody, přiklopí a nechá se 15 minut louhovat. Užívá se 3x denně. Odvar 5 g sušených plodů zalijeme 0,25 l vody, přivedeme k varu a vaříme 5 minut. Odstavíme, přecedíme a necháme vychladnout. Podáváme 4x denně 1 polévkovou lžíci, kterou můžeme dochutit medem. Větší množství může vyvolat zvracení nebo průjem. Květní droga není vhodná pro těhotné a kojící matky.

  Bez černý květ (Flos sambuci nigri)

Bez černý květ (Flos sambuci nigri)

Čaj z květu černého bezu je prvotřídním lékem na všechny choroby z prochladnutí. Vyvolává pocení, ničí hnilobné bakterie, čistí zahleněné průdušky. Má i močopudné účinky a mírně projímá, čímž uvolňuje zácpu. Při vnějším použití je droga výbornou přísadou inhalačních směsí proti rýmě a zánětu průdušek, ale i proti bolestem hlavy, obličeje, zubů a uší, osvědčila se též na obklady při křečových žilách. Nálev z květu: 2 lžičky drogy se přelijí 0,25 l vroucí vody a nechají se 10 minut louhovat. Užívá se obvykle 3x denně. Nálev ze sušených plodů: 1 lžička drogy se přelije 0,25 l vroucí vody a nechá 10 minut louhovat. Užívá se obvykle 3x denně. Šťáva z plodů vyžaduje tepelné zpracování, jinak může způsobit nevolnost!

  Zlatobýl nať (Herba solidaginis virgaureae)

Zlatobýl nať (Herba solidaginis virgaureae)

Je to vůbec nejlepší rostlinný lék na všechny druhy ledvinových chorob. Pomáhá při chronickém zánětu ledvin, čistí moč od hnisu, krve a bílkovin, zlatobýl přidáván i do čaje u chorob souvisejících s prostatou. Hlavní vlastností zlatobýlového čaje je silná močopudnost, proto je vhodný také při dně a revmatismu. Bylina pomáhá také u nemocí jater a žlučníku. Čaj ze zlatobýlu je zcela neškodný, můžeme ho pít i delší dobu a ve větším množství, až jeden litr denně, to se často doporučuje na pročištění ledvin, nesmí se však užívat dlouhodobě. Nálev 1 polévkovou lžíci sušené řezané drogy zalijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme louhovat 15 minut. Užívá se 2x – 3x denně. Odvar k obkladům a jako kloktadlo 2 polévkové lžíce drogy zalijeme 0,5 l vody a přivedeme k varu. Vaříme 15 minut, odstavíme a scedíme.