Čaj proti zácpě

Cena: 106 Kč

Více jak 10 ks skladem.

50 g / 19 sypaných porcí. Čaj na zácpu. Má lahodnou chuť. Čaj působí mírně a v malých dávkách můžeme nálev podávat i dětem.
Produkt č. 108

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj proti zácpě Čaj proti zácpě
+
Čaj proti chronické zácpě Čaj proti chronické zácpě
+
Lahodný vitaminový bylinkový čaj Lahodný vitaminový bylinkový čaj
=
231 Kč
ušetříte 6 %

Příprava:

Dvě polévkové lžíce směsi spaříme šálkem vody a 10 minut louhujeme. Užíváme 3x denně  před jídlem( sníděně, oběd) a 1 šálek před spaním. Působí mírně a v malých dávkách můžeme nálev podávat i dětem.

 

Citrus na vyčištění střev


Na ideální vyčistění střev je jednoduchý přírodní produkt – citrusový plod. Každý večer cca dvě hodiny po posledním jídle zkonzumujte jeden celý citrusový plod, nejlépe grep, ale nejčastěji se užívá pomeranč, (i citrón) vše bez kůry. Ne jen šťávu! Poté už nic nejíme! Dužina citrusových plodů neprovádí detoxikaci, ale čistí veškeré toxické nálepy, usazeniny i parazity a působí ve střevech jako štětka na vymývání sklenic. Ideálně čistí klky ve střevech a na rozdíl od léků, se pak nemusíme v těle doplňovat vzácné bakterie, které jsou součástí imunitního systému. Lidé užívající pravidelně denně potvrdili, že v minulosti trpěli zácpou, syndromem dráždivého tračníku, těžkou plynatostí a nadmutím, obezitou, chronickou vyčerpaností, bolestmi žaludku. Odstranili i problémy s kůží a vlasy, jakož i dalšími častými nemocemi. Během několika měsíců dojde k váhovému úbytku až o 6 kg, ale pozor, ne na objemu v pase, ale na váze! Prostě zbavili se odpadů - fekálií, zahnívajících ve střevech a způsobujících tak výše uvedené problémy, z nichž nejvážnější je rakovina konečníku. Je to dlouhodobá – doživotní kůra, ale jeden citrus denně není skoro žádná finanční investice. Bez další změny stravovacích návyků. Zvažte sami, co je lepší. Po několika dnech poznáte, že to funguje. Z toalety budete utíkat před vlastním zápachem.

 

Úprava střevní mikroflóry


1 lžíce medu, 1 pohár jablečného moštu
Med s jablečnou šťávou podstatně zlepšuje stav střevní mikroflóry. Při pravidelném podávání (ráno a večer) medu, rozmíchaného v pohárku jablečného moštu, zmizí do 2 měsíců zápach stolice a střevních plynů a prakticky odstraní nadýmání. V trávicím traktu totiž došlo k likvidaci zbytečných hnilobných a kvasných mikrobů.
 

 

Zácpa – obstipace
 

Příznaky
-Tuhá stolice, bolesti břicha
-Měně časté a obtížné vyprazdňování střev (defekační potíže), provázené často bolestmi. Frekvence vyprazdňování je individuální.

Možné příčiny
-Nedostatek vlákniny ve stravě, nedostatek tekutin.
-Málo pohybu (sedavé zaměstnání).
-Snížená činnost štítné žlázy.
-Močové a gynekologické obtíže.

Užívané léky

Diaroika, laxativa, purgativa – látky projímavé. Podávají se ve směsi s drogami, které mírní křeče hladkého svalstva a nadýmání.

 Způsob života

 -Pohyb, tělesná práce nebo cvičení.
-Nepotlačovat nucení na stolici (defekační reflex), vede k návykové (habituální) zácpě.
-Neužívat často projímadla, vedou k zlenivění a disfunkci střeva.

Strava

Pravidelné stravování. Potraviny s vysokým obsahem vlákniny (zelenina, ovoce, obilniny, luštěniny), draslíku a probiotik.
Příznivě působí
Mléko-teplé mléko s medem, kysané mléčné výrobky s krátkou trvanlivostí (bílý jogurt, probatika).
Obilniny-Ječmen, oves, pšenice, pohanka (vločky, kroupy), proso (jáhly), rýže. Celozrnná jídla (graham), černý chleba.

Luštěniny-Čočka, fazole, hrách.
Tuky-Lněný a olivový olej.
Ovoce-Denně nejméně 0,5 kg ovoce, zvláště angrešt, broskve, hrušky, hrozny, jablka, jahody, maliny, meloun, meruňky, pomeranč, řešetlák, švestky, třešně.
Sušené datle, fíky, hrozinky, meruňky (3 denně), švestky.
Kompoty, zvláště ze sušených švestek.

Zavařeniny-Rybízová, švestková povidla.
Zelenina- Čerstvá i vařená; brokolice, cibule, červená řepa, česnek, hlávkový salát, špenát (s rýží), křen, okurka, ředkvička, tykev (dýně), zelí, kysané zelí (nejlépe syrové nalačno).
Čerstvé zeleniny jíme nejméně 0,5 kg denně.
Nevhodná jídla-Maso. Fíky, banány. Čokoláda.

Nápoje-Denní příjem tekutin 2-3 litry denně. Šípkový čaj. Čerstvé ovocné (zvláště jablečná) a zeleninové šťávy. Pohárek vlažné vody s citrónem ráno nalačno. Čaje s projímavými účinky pijeme večer.
Nevhodné nápoje-Káva a sycené nápoje.

HATHAJÓGA-Ásany-Kleště, kobra, pluh. Předklon a torze vpravo.

-Bandhy-Břišní stahy při předklonu mírně pootočeného vpravo.

MANUPRESURA
-Bod T 25, T 26
-Body N 2, N 11, N 13

VŮNĚ-Fenykl, kafr, majoránka, černý pepř, rozmarýn.

Odvar-Šípek. Příprava: 2 lžičky drcených plodů vaříme 30 minut ve 2 šálcích vody. Louhujeme 30 minut.
Užívání: 2 šálky denně.
Kapky
Tinktura Bertrám.
Užívání: 2x denně 20-30 kapek při zastaralé zácpě.
Tinktura Aloe
Užívání: Lžičku večer jako projímadlo při chronické zácpě.
Tinktura Čekanka
Užívání: Lžičku s medem při cestovní zácpě.

Jiné prostředky
Olej – Len.
Užívání: Lžičku 2-3 krát denně.
Jablka – 2 v troubě pečená jablka denně ráno nalačno.
Jablko
Příprava: Jemně nastrouhané jablko smísíme s tvarohem, lžičkou medu a lněných semínek. Jíme k snídani nebo k večeři jako poslední jídlo.

Stolici upravuje
Strava
Potraviny bohaté na vlákninu (zelenina, ovoce, zvláště jablka). Salát z mladých lístků jitrocele kopinatého s jablečným octem.
Kapky
Tinktura Aloe.
Užívání: 3 kapky s vodou k povzbuzení mechanické činnosti střev. Vhodné zvláště při „líném střevu“.

Čaj proti zácpě - složení čaje

  Bolhoj květ (úročník bolhoj) (Anthyllis vulneraria)

Bolhoj květ (úročník bolhoj) (Anthyllis vulneraria)

Název uročníku jednoznačně potvrzuje jeho používání k hojení bolesti, což znamená hojení ran různého druhu. Při tomto použití může nahradit řebříček nebo jitrocel. Rozmačkané květy můžeme přiložit na vředy a hnisavé rány, které se potom – v souladu s názvem rostlinky – dobře hojí a přestávají bolet. Silným odvarem můžeme omývat rány nebo udělat na poraněné místo obklad. Můžeme také použít jako kloktadlo, při zánětlivých onemocněních ústní dutiny, hrdla a mandlí. Čaj z usušených květů úročníku se vnitřně uplatňuje hlavně jako čistící prostředek krve, působí dezinfekčně na vnitřní orgány, uvolňuje zácpu a pomáhá proti kašli. Je vhodný i při snížené činnosti ledvin a jako prevence ledvinových kamenů. Svým působením pročišťuje celé tělo, proto je vhodný jako přísada do všech čajových směsí při očistných kúrách. Dobrou vlastností úročníku je také příjemná chuť a naprostá neškodnost, proto také může posloužit jako složka lahodného čaje.

  Čekanka kořen (Radix cichorii)

Čekanka kořen (Radix cichorii)

Čekanka čistí krev, játra, slezinu i ledviny. Je mírně močopudná a trochu projímavá, zároveň vyplavuje z organismu přebytečnou žluč, při otravách jater působí jako protijed. Zlepšuje chuť k jídlu, podporuje činnost celé trávicí soustavy a používá se též jako doplněk do čajových směsí při cukrovce. Doporučuje se i lidem, kteří mají velmi citlivý žaludek nebo trpí žaludečními vředy. Čekanka je úplně neškodná, lze ji užívat v obvyklém dávkování ve směsích i samostatně a dlouhodobě. Odvar 1 polévkovou lžíci drogy přelijeme 0,25 l vody a přivedeme k varu. Poté necháme 15 minut louhovat a scedíme. Užívá se 2x denně, ráno a večer.

  Lnice květel nať (Herba linariae)

Lnice květel nať (Herba linariae)

Lnice se používá převážně na onemocnění žlučníku, především na zánět žlučníku, při žloutence a některých chorobách jater. Její protizánětlivé působení se uplatňuje při zánětech ledvin, prostaty a při obtížích s močením. Čaj z lnice je dobrý na žaludeční a dvanácterníkové vředy, změkčuje stolici, dokonce je mírným projímadlem. Dobře se osvědčuje u velkého množství žaludeční kyseliny a u takzvaného pálení žáhy. Lnice patří k bylinkám, které se nejlépe uplatňují v čajových směsích. Samostatné užívání je možné neboť bylina nemá nežádoucí vedlejší účinky. Při vnějším použití je lnice dobrým lékem na omývání pih a různých nečistot v obličeji. Po často opakovaném omývání silným čajem z lnice (dvě lžíce na čtvrtlitr vody) pihy blednou, někdy i zcela zmizí. Ve formě obkladu pomáhá lnice při zánětu očních spojivek (spolu se světlíkem a heřmánkem). Nálev 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 20 minut louhovat. Scedíme a pijeme 2x denně. Odvar 20 g drogy svaříme s 0,5 l vody a scedíme. Místo vody lze použít čerstvé mléko. Užívá se 2x – 3x denně.

  Pýr kořen (Radix graminis)

Pýr kořen (Radix graminis)

Pýr se uplatňuje v bylinkářství díky tomu, že je značně močopudný. To ho předurčuje k podpůrné léčbě při dně a revmatismu. Používá se na zánět močového měchýře i při dalších chorobách celého močového ústrojí, při písku a kamenech v močových cestách. Pomáhá také při onemocnění jater, žlučníku a sleziny a může se přidávat do diabetických čajů. Účinně čistí krev, proto ho můžeme používat i při vyrážkách a jiných kožních onemocněních. Čaj z pýru je neškodný, ale bylina není určena k samotnému používání. Její široko působící vlastnosti se nejlépe využijí v čajových směsích, kde pýr většinou nemá hlavní, zato však velmi důležité a potřebné druhořadé postavení.

  Sléz květ (Flos malvae)

Sléz květ (Flos malvae)

Obsahují mnoho slizových látek a to je předurčuje k léčení dýchacích orgánů. Slézový čaj léčí angínu, zánět průdušek a tiší kašel. Sléz si úspěšně poradí se všemi druhy zánětlivých onemocnění. Osvědčil se i při průjmech zvláště u dětí, při některých cévních chorobách a při onemocnění močových cest. Při vnějším použití se doporučuje sléz ke kloktání a na obklady při zánětu hrdla a ústní dutiny. Podle lidové tradice se spařené listy slézu přikládají jako teplý obklad na hrdlo, nejlépe přes noc. Kloktání slézovým macerátem pomáhá při chrapotu, je prevencí pro řečníky a zpěváky, vyléčí všechny choroby hrdla, i hnisavý zánět. Slézový obklad přikládáme také na zdeformovaná a bolavá místa při dně. Omývání silným nálevem ze slézu pomáhá i při některých kožních chorobách, například při mokvavých ekzémech, akné a růži, změkčuje otoky svalů a vypuzuje jedovaté látky z těla. Sléz nemá žádné nepříznivé účinky ani při dlouhodobém užívání a často tvoří přísadu v různých bylinkových směsích.

  Trnka květ (Flos pruni spinosae)

Trnka květ (Flos pruni spinosae)

Květy trnky se dnes uplatňují především v lidovém léčitelství, kde se využívají pro mírné močopudné a projímavé účinky zejména v dětské praxi. Mimoto mají i příznivý vliv na látkovou výměnu. Za tímto účelem se dětem doporučuje podávat zápar ze 2g sušených květů ( 2 čajové lžičky ) na šálek vody 3x denně při zácpě, tvrdé stolici, nadýmání a chorobách z nachlazení. Nálev 1 g sušeného květu se zalije 0,25 l vroucí vody, přiklopí a nechá se 15 minut louhovat. Užívá se 3x denně. Odvar 5 g sušených plodů zalijeme 0,25 l vody, přivedeme k varu a vaříme 5 minut. Odstavíme, přecedíme a necháme vychladnout. Podáváme 4x denně 1 polévkovou lžíci, kterou můžeme dochutit medem. Větší množství může vyvolat zvracení nebo průjem. Květní droga není vhodná pro těhotné a kojící matky.