Čaj proti bolesti hlavy

Cena: 79 Kč

Více jak 10 ks skladem.

50 g / 42 sypaných porcí. Čaj proti bolesti hlavy - "periodické" = opakující se v pravidelných intervalech. Čajová směs je naprosto neškodná a může být užívána proti bolestem hlavy, pokud lékař zjistil, že jsou nervové nebo migrénové povahy.
Produkt č. 111

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj proti bolesti hlavy Čaj proti bolesti hlavy
+
Čaj na migrénu Čaj na migrénu
+
Čaj na detoxikaci organismu - čistící čaj Čaj na detoxikaci organismu - čistící čaj
=
218 Kč
ušetříte 6 %

Příprava:

Čajovou lžičku směsi přelijeme šálkem vroucí vody. Necháme 5 minut  louhovat a poté scedíme. Denně, ráno a večer vypijte šálek teplého čaje.

 

Bolesti hlavy


Bolesti hlavy nejsou nemocí, nýbrž příznakem nemoci. Dochází k nim při mnoha těžkých onemocněních. Mohou být vyvolány nejrůznějšími otravami, nadměrným užitím alkoholu nebo nikotinu, chronickou zácpou, střevními červy, nadměrnou funkcí štítné žlázy a také chronickou infekcí ledvin.
V principu mohou bolesti hlavy vznikat v důsledku cévních poruch při chudokrevnosti, leukémii, zhoustnutí krve (polyglobulii) a při arterioskleróze.
K bolestem hlavy dochází i při nervových onemocněních, např. při vázoneurózách (dystoniích), vysokém a nízkém tlaku a při hysterii.


MIGRÉNA, zvláště pravá migréna, představuje v oblasti bolestí hlavy samostatnou kapitolu. Migréna bývá dědičná a kromě toho má určitý vztah k některým formám epilepsie.
Přitom dochází k současnému působení jak hormonálních poruch, tak i poruch alergické povahy.
Při bolestech hlavy je třeba brát v úvahu i možnost zánětu mozkových plen, nitrolební krvácení po úraze a různá další krvácení do mozku. Bolesti hlavy se dostavují také při mozkových abscesech a zejména při mozkových nádorech.
V oblasti očí vznikají silné bolesti hlavy při zeleném zákalu (glaukom). Při příjici (syfilis) se bolesti hlavy dostavují v noci, zejména v pokročilých stadiích onemocnění.
Kromě toho se bolesti hlavy dostavují při onemocnění vedlejších dutin nosních.
Dostaví - li se bolesti hlavy ve vyšším věku, je vždy třeba vzít v úvahu i příčiny organické povahy. Stejně tak seriózně je třeba se stavět k dlouhodobě trvajícím bolestem hlavy u dětí.
Zvláštní kapitolu v celkovém obrazu bolestí hlavy představuje nitrolební tlak. Leží-li zde příčina bolestí hlavy, jedná se o velmi závažný příznak onemocnění. A obráceně. Jsou-li zvracení, nevolnost a ztuhlost šíje spojeny se silnými bolestmi hlavy, je vždy třeba pomyslet na zvýšený nitrolební tlak. Pokud těmto bolestem nepředcházelo žádné nitrolební poranění, může se jednat o mozkový nádor. Bolesti hlavy máme dále při tzv. cervikálním syndromu, k němuž dochází při onemocnění krční páteře. Napadeny jsou zvláště chrupavky obratlových kloubů. Máme co do činění s artrózou obratlových kloubů krční páteře a kromě toho s různými degenerativními změnami meziobratlových plotének. K tomu navíc přistupují ještě nervová podráždění v místech výstupu nervů; někdy dokonce dochází na cílových orgánech nervů k ochrnutí. Cervikální syndrom přináší trvalé bolesti nebo záchvaty bolestí různé síly, které většinou začínají v šíji a přes lebku vyzařují do čela, ramen a paží a do horních partií zad.
Léčení bolestí hlavy by mělo být především ponecháno na lékaře. Někdy představují i pro lékaře pravou kalvárii, neboť není vždy snadné odhalit jejich příčiny a předepsat účinnou léčbu.
Je třeba varovat před náhodným užíváním rozličných tabletek, které působí proti bolestem hlavy.

 

  

Čaj proti bolesti hlavy - složení čaje

  Heřmánek květ (Flos chamomillae)

Heřmánek květ (Flos chamomillae)

Heřmánek je jednou ze základních léčivých bylin, které by neměly chybět v žádné domácí lékárničce. Léčebné uplatnění heřmánku je široké, známe ho jako univerzální lék téměř na všechny choroby. Jeho největší hodnota spočívá v silném dezinfekčním a protizánětlivém působení. Likviduje jedovaté látky v organismu a hubí mnoho druhů bakterií, proto má všestranné léčivé účinky. Léčí všechny vnitřní orgány, proto ho můžeme uplatnit při žaludečních a střevních obtížích, často se využívá i jeho celkově uklidňující účinek. Široké uplatnění má heřmánek také při vnějším použití.Silný nálev doporučuji na záněty, kožní ekzémy, ke kloktání, výplachům úst apod. Pokud máte problémy se zarůstáním nehtů, tak je dobré udělat si heřmánkovou koupel na nohy a máčet si je alespoň 20 minut denně, tak aby se i květy dostaly do postižených míst. Velmi užitečný je heřmánek jako součást inhalací při chřipkách, rýmách, zánětech průdušek. Nálev 6 – 8 g drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Podává se teplé obvykle 3x denně. Koupel 100 g drogy přelijeme 0,5 l vroucí vody a necháme 10 minut louhovat. Čaj 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, necháme 5 minut louhovat a scedíme. Heřmánek dlouhodobě nepodáváme těhotným ženám, kojencům a malým dětem!

  Jalovec plod (Fructus juniperi)

Jalovec plod (Fructus juniperi)

Plody mají velmi silné dezinfekční účinky. Hlavní léčebné použití jalovce je při močových onemocněních, zvláště při bílkovinách v moči. Zlepšuje látkovou výměnu v kloubech. Používá se také při srdeční slabosti, na odvodnění organismu a při různých kožních chorobách. Jalovec má i nepříjemné vlastnosti, proto se nesmí překročit dávkování. V žádném případě ho nesmějí užívat lidé s nemocnými ledvinami, zvláště při zánětu ledvin, a je nebezpečný i pro těhotné ženy. Z plodů jalovce se připravuje koupel nejčastěji při revmatismu a jiných bolestech kloubů. Nálev 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 3x denně. Nepodávat dětem, neužívat v těhotenství a nemocným s ledvinami!

  Jitrocel list (Folium plantaginis)

Jitrocel list (Folium plantaginis)

Je to nejlepší rostlinný lék (spolu s řebříčkem) na rány. Rostlina obsahuje látky ničící bakterie. Schopnosti jitrocele ničit bakterie se využívá i při omývání a obkladech popálenin. Čerstvou šťávou z listů natíráme zanícené oči, bolavá místa po bodnutí hmyzem a popálení kopřivou. Jitrocelový čaj je dobrý proti kašli, zahlenění průdušek a plic, pomáhá při žaludečním a střevním kataru, léčí zkažený žaludek. Uplatňuje se i při jaterních a žlučníkových obtížích, čistí močové cesty a krev. Droga nemá žádné nepříznivé účinky a čaj, třeba ze samotné rostliny, můžeme pít bez obav i delší dobu. Nálev 3 g drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 20 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 3x denně. Neužívat během těhotenství a kojení!