Čaj na zápal plic

Cena: 69 Kč

Více jak 10 ks skladem.

50 g / 9 sypaných porcí. Čaj na zápal plic.
Produkt č. 131

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na zápal plic Čaj na zápal plic
+
Čaj na zahleněné plíce a průdušky Čaj na zahleněné plíce a průdušky
+
Lahodný vitaminový bylinkový čaj Lahodný vitaminový bylinkový čaj
=
227 Kč
ušetříte 6 %

Příprava:

Přelijte šálek (250) ml vařící vody přes lžičku (5g) bylinné směsi. Překryjte, nechejte 3 hodiny louhovat a sceďte. Nálev užívejte teplý a to 1/3 šálku (80) ml každé 3 hod.
 

Zápal plic

Zápal plic je velmi vážné onemocnění, kdy dochází k zanícení plic způsobenému bakteriemi, viry nebo chemickým podrážděním. Bolesti v hrudníku, vysoké teploty, nachlazení, kašel a vykašlávání krvavého hlenového sekretu patří k nejčastějším příznakům.
Zápal plic je choroba ohrožující život a často je nezbytná agresivní odborná léčba, nejčastěji voleným farmakem k boji s touto nemocí je penicilin, ačkoli se často používají i jiná antibiotika. I když popsaná léčba může pacientovi zachránit život, mohou silná antibiotika často ohrozit imunitní systém, neboť nás činí zranitelnějšími vůči původcům jiných chorob. Třebaže lékaři sahají k agresivním způsobům léčby, např. antibiotikům, zároveň kladou důraz na důležitost posilování imunitního systému pomocí cvičení, stravy a léčivých bylin.
 

Zápal plic – pneumonie, bronchopneumonie, zánět plic


Příznaky

-Dušnost, bolení na hrudi při nádechu, píchání v boku.
-Vykašlávání žlutého až zeleného hlenu.
-Horečka, někdy třesavka. Celková únava.

Možné příčiny

Virová, zřídka bakteriální nebo plísňová nákaza.

Strava
Maso – Tučné ryby (makrela).
Zelenina – Hodně česneku, křen. Řeřichový (ř. zahradní i lichořeřišnice) a cibulový salát (při chronickém zánětu 40 – 50 g denně).
Koření – Badyán

MANUPRESURA Bod 013

PREVENCE

Tělesná cvičení podle možností, zvláště u ležících pacientů. Dechová cvičení k prohloubení dýchání.
Výluh – Proskurník (ibišek). Užívání: Denně 2 šálky s medem jako podpůrná léčba.
Obklad – Placka – Hořčice. Len. Užívání: Teplou placku přikládáme na prsa. Necháme působit 15 minut. Ošetřované místo před a po aplikaci namažeme sádlem nebo rostlinným olejem.

 

Čaj na zápal plic - složení čaje

  Fenykl plod (Fructus foeniculi)

Fenykl plod (Fructus foeniculi)

Je to bylinka nenahraditelná pro kojence a menší děti. Fenykl totiž výborně uvolňuje větry, působí proti plynatosti a střevním potížím , které často trápí děti zejména v kojeneckém věku. Doporučuje se i pro kojící matky, neboť povzbuzuje činnost mléčných žláz a jeho příznivé účinky se s mlékem přenášejí na dítě. Fenykl se osvědčuje i na ulehčení průběhu menstruace a jako mírně močopudný prostředek. Pomáhá uvolňovat hleny, proto se přidává do čajových směsí na průdušky. Při zevním použití slouží silný odvar z fenyklu k omývání očí při zánětu očních spojivek. V malých dávkách je neškodný, silnější dávky nebo dlouhodobé užívání může vyvolat podráždění ledvin, žaludku a střev, projevující se bolestmi. Odvar 2 lžičky drogy přelijeme 0,25 l vody, necháme přejít varem a louhujeme 20 minut. Užívá se obvykle teplý 2x denně, ráno a večer. Čistou silici nepodáváme malým dětem, může působit dráždivě!

  Lékořice kořen (Radix liquiritiae)

Lékořice kořen (Radix liquiritiae)

Lékořici používáme jako prostředek proti kašli a chrapotu, dále při onemocnění ledvinovými kaménky, při dně, revmatismu a jako přísadu k projímavým směsím. V současné době se využívají její extrakty při žaludečních vředech. Extrakt lékořice (při místním užití) má zvláštní protizánětlivé účinky, podobné účinkům glukokortikoidů, hormonů kůry nadledvin. Zahuštěný extrakt z lékořice je znám pod lidovým názvem pendrek a je oblíbenou pochutinou.

  Proskurník kořen (Radix althaeae)

Proskurník kořen (Radix althaeae)

Proskurník obsahuje mnoho slizových látek, což ho v dnešní praxi předurčuje k léčení průdušek a celého dýchacího ústrojí. Je to prvotřídní lék proti kašli a kataru průdušek- při tomto onemocnění působí velmi účinně, především u dětí. Slizové látky chrání sliznici před drážděním, proto se proskurník osvědčil i jako přísada do čajových směsí proti žaludečním a dvanácterníkovým vředům. Proskurník nikdy nevaříme ani nezaléváme horkou vodou, neboť teplem se nejúčinnější slizové látky ničí. Nejvhodnější je používat vlažný macerát, který při kombinaci s jinými bylinkami přilejeme do vychlazeného čaje. V silnější koncentraci se proskurníkový čaj používá jako kloktadlo a k výplachům ústní dutiny při různých zánětech, vřídcích apod., můžeme ho též přidat do koupelí při kožních ekzémech.