Čaj na zánět tlustého střeva-průjem (s příměsí krve)

Cena: 103 Kč

Více jak 10 ks skladem.

50 g / 15 sypaných porcí. Čaj na zánět tlustého střeva - průjem (s příměsí krve).
Produkt č. 138

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na zánět tlustého střeva-průjem (s příměsí krve) Čaj na zánět tlustého střeva-průjem (s příměsí krve)
+
Lahodný vitaminový bylinkový čaj Lahodný vitaminový bylinkový čaj
+
Čaj na posílení imunity Čaj na posílení imunity
=
224 Kč
ušetříte 6 %

Příprava:

Odvar: Tři čajové lžičky směsi přidejte do tří šálků vody. Nechte vařit 5 - 10 minut a poté sceďte. Během dne vypijte po doušcích tři šálky teplého čaje.

 

Zánět tlustého střeva

Zánět tlustého střeva je těžkou chorobou. Projevuje se úporným nucením na stolici, která bývá hlenovitá nebo hnisavá s příměsí krve. Často bývá zánět tlustého střeva spojen s průjmem.
Při tomto onemocnění je bezpodmínečně třeba vyhledat lékaře, neboť se jedná o nemoc velmi vážnou.
Jde-li však jen o lehký katar tlustého střeva, lze léčení podpořit uvedenou čajovou směsí.
Častým příznakem zánětu tlustého střeva jsou průjmy, které však mohou vznikat i z jiných příčin. Pokud se vůbec o průjmy jedná a tyto trvají jen krátce, osvědčuje se uvedená čajová směs.
Pokud tato čajová směs nepomůže, bezpodmínečně vyhledejte lékaře.

 

Čaj na zánět tlustého střeva-průjem (s příměsí krve) - složení čaje

  Hadí kořen (Radix bistortae)

Hadí kořen (Radix bistortae)

Rdesno hadí kořen se používá jako protiprůjmový prostředek při úplavici. Dále jako protizánětlivý a stahující prostředek při krvácení trávicího traktu, při hemeroidech a silné menstruaci. Zevně se hadí kořen používá k obkladům a do koupelí při mokvavých vyrážkách a popáleninách. Využívá se i jako kloktadlo při zánětech dutiny ústní. Používá se nálev z 12 g drogy na 200 ml vřící vody.

  Kokoška nať (Herba bursae pastoris)

Kokoška nať (Herba bursae pastoris)

Dokáže zastavit každý druh krvácení, vnější i vnitřní, čistí krvavou moč, pomůže při krvácení z nosu i při hemeroidech. Další, velmi dobrou vlastností kokošky je její schopnost regulovat krevní tlak a rozpouštět vápenaté usazeniny v krevních cestách, tím je prospěšná při chorobách srdce a krevního oběhu. Patří mezi nejúčinnější rostlinné léky proti kornatění cév. Podobně jako česnek, hloh a jmelí reguluje krevní tlak - tedy vysoký snižuje a nízký zvyšuje; tím také odstraňuje s tím související závratě. Vnitřně užíváme kokošku pouze jednorázově a dodržujeme dávkování, neboť v silnější koncentraci působí opačně a může vyvolat i nervové poruchy. Zevně slouží silný odvar z nati kokošky k výplachům, například při krvácení z nosu, na omývání kožních vyrážek a oparů. Nálev 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 10 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 2x – 3x denně. Obklad z čerstvé rostliny 2 hrsti čerstvé rostliny propaříme nad vroucí vodou, nejlépe v sítu. Spařenou rostlinu vložíme do čistého plátna nebo gázy a přiložíme na postižené místo jako obklad. Vyšší dávky mohou způsobit otravu! Neužívat během těhotenství a kojení!

  Mochna nať (Herba anserinae)

Mochna nať (Herba anserinae)

Hlavním léčebným uplatněním mochny, díky němuž se již odedávna používá, je její schopnost uvolňovat křeče. Droga tak prospívá při dlouhotrvající a bolestivé menstruaci, při kolikových bolestech žaludku a střev i při záchvatech způsobených žlučníkovými nebo ledvinovými kamínky. Několikadenní pití mochnového čaje dokáže vyléčit chronický střevní katar. Čaj z mochny má ještě širší uplatnění, neboť pomáhá i při nadbytku žaludeční kyseliny, při zánětu průdušek a průjmech, zlepšuje činnost srdce, zastavuje krvácení, léčí katar močového měchýře a odstraňuje obtíže při močení. Při vnějším použití se stahující účinek mochny příznivě projeví v sedací koupeli, například při hemeroidech, v odvaru se doporučuje k výplachům při zánětech ústní dutiny, při bolestech zubů a parodontóze. Dobrou vlastností mochny je, že se ani při delším používání neprojevuje žádnými nepříznivými účinky, což jí dává možnost nejširšího uplatnění. Nálev 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se mezi jídlem 3x – 4x denně. Odvar 0,5 g drogy zalijeme 0,25 l vody, přiklopíme a vaříme 5 minut. Poté scedíme. Užívá se teplé 2x – 3x denně. Nedoporučuje se užívat během těhotenství a kojení!