Čaj na zánět tlustého střeva 2 - ulcerózní kolitida

Cena: 70 Kč

Více jak 10 ks skladem.

50 g / 10 sypaných porcí. Čaj na zánět tlustého střeva - ulcerózní kolitida. Bylinkový čaj je určen pro všechny, kteří mají přítomnu krev ve stolici, která je projevem krvácení sliznice tlustého střeva.
Produkt č. 128

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na zánět tlustého střeva 2 - ulcerózní kolitida Čaj na zánět tlustého střeva 2 - ulcerózní kolitida
+
Lahodný vitaminový bylinkový čaj Lahodný vitaminový bylinkový čaj
+
Čaj na posílení obranyschopnosti organismu Čaj na posílení obranyschopnosti organismu
=
193 Kč
ušetříte 6 %

Příprava:

Jednu lžičku (asi 5g) směsi vsypte do šálku (250 ml) vody. Přikryjte a nechejte 2 hodiny stát. Přiveďte k varu, ztlumte plamen a zvolna vařte 5 minut. Obsah přelijte do termosky, dobře uzavřete a nechejte stát přibližně 4 hodiny. Sceďte a užívejte jeden šálek (250 ml) 3x denně před jídlem.

 

Kolitida

Kolitida je bolestivé chronické vysilující onemocnění, které často provází průjem či zácpa. Hlenová kolitida se často projevuje velkým množstvím hlenu v tlustém střevě s bolestmi uprostřed břicha. Ulcerózní kolitida vytváří vředy na sliznici tlustého střeva. K jejím příznakům patří bolení břicha, citlivost, zvýšená teplota a někdy i krvácení. Stolice je vodnatá, hnilobně páchnoucí a obsahuje sliz.
Bylinkové čaje se používají k tomu, aby se tělo dokázalo snáze vyrovnat s různými formami kolitidy.

Zánět tlustého střeva – ulcerózní kolitida


Stále více mladých lidí tato nemoc trápí - vyskytuje se stále v mladším a mladším věku. Je to snad epidemie? V poradně se objevují dotazy, zda lze toto onemocnění léčit nějakou nekonvenční metodou.
Nejčastějším typem zánětů tlustého střeva bývá mukózní kolitida známá jako dráždivý tračník, stav, kdy dochází ke spazmům tlustého střeva s křečemi nebo bez křečí, doprovázený střídáním průjmu a zácpy. Mnohem závažnější choroba je ulcerózní kolitida, kdy dochází k poškození tkáně. Ve stolici se často objevuje směs hlenu a krve.

Ovšem klinické projevy mohou být velmi nenápadné. Nejčastěji jsou to nevysvětlitelné nízké teploty, nechutenství, bolesti břicha, úbytek na váze, zpomalení růstu. K začátku tohoto onemocnění dochází typicky u mladých dospělých obou pohlaví, onemocnění vede k oslabujícím záchvatům průjmů. Rakovina tlustého střeva nebo konečníku se vyvine až u 10 % osob, které měly kolitidu po 10 let nebo více.

Předpokládá se, že příčinou kolitidy ve všech jejích projevech je emoční stres vyvolaný úzkostí, jsou popisovány vlivy infekční, imunologické, ale také dědičné. Naneštěstí je jedná o onemocnění, kde příčina a důsledek tvoří bludný kruh, a léčení je tak obtížné. Prakticky ve všech případech ulcerózní kolitidy je nezbytná psychoterapie v některé své formě ke zmírnění závažnějších příznaků. Protože obvykle dochází ke zlepšování a ke zhoršování (remise a relapsy), musí být nemoc léčena trpělivě a s péčí celkovou, včetně dohledu nad dietou, klidu na lůžku a odstranění co nejvíce faktorů vedoucích k napětí. Tam, kde se vyvinou komplikace ztráty na váze, chudokrevnost nebo infekce, musejí být podávány léky s co nejmenším počtem vedlejších účinků. V krajních případech je nezbytné odstranit chorobnou část střeva jako život zachraňující opatření.

Pohled celostní medicíny:
Střevo je největší orgán v těle, když si jej rozložíme, obsáhneme plochu docela slušného hřiště. Hřiště je pokryto zeleným trávníkovým kobercem. Kvalita hřiště je hodnocena podle střihu trávníku, podle jeho barvy atd. Na kvalitním fotbalovém hřišti se hraje kvalitní kopaná. O trávník se musí pečovat, aby byl stále zelený, rosený, dobře sestřižený, rovný. Každé hřiště má svého správce, pečovatele, ten je za svou práci placen a řízen vedením klubu. Vedení klubu je ovlivňováno svými diváky, reklamou, výsledky ligy, finanční situací. Stejně tak střevo je kryto svým kobercem, má svou sliznici, své řasy, svou bakteriální flóru. Musí tam být stálé klima. Je zde speciální zařízení, které se stará jako ten správce o vhodné prostředí, veškerá činnost střevní je řízena prostřednictvím neurovegetativního nervstva z mozku. Mozek je ovlivňován různými vnějšími vlivy. Toxiny, smogem, kouřem, alkoholem, ale také nedostatkem spánku, hlukem, stresem ze zaměstnání či ze školy, hádkou v rodině, rozchodem s partnerem, strachem, úzkostí apod.

Tyto stresy pak ovlivňují ve svých důsledcích chod vnitřních orgánů a samozřejmě také činnost střevní. Výsledkem je, že popisovaný "trávník" je méně kvalitní, bledý, špatně rosený, místy se začnou tvořit místa, kde tráva neroste, dokonce vznikají krátery (vředy) a různé hrboly (tumory, výchlipky, polypy). Hra týmu se nedaří, diváci nejsou spokojeni. Klub krachuje.

Když chceme pěstovat pěkný trávník pro dobrou hru, musíme začít u vedení klubu. Odstranit bloky, působení hluku, kouře, alkoholu, posílit sebevědomí, aby nebyl strach ze školy, pohovořit si o svém problému s partnerem, smysluplně vyřešit momentální problém. Vedení pak začne správně řídit celý klub a projeví se také tím, že trávník se počne zase zelenat.

Do střeva přidáme správnou bakterii - Acidophillus (Lactobacilus acidophillus), který udělá mezi všemi mikroorganismy pořádek a řád. Protože nemá rád sladkosti, musíme je přestat pojídat. Lactobacil má pak volné ruce k tomu, aby svou práci mohl dobře vykonávat. Když je trávník zvadlý, buňky jsou scvrklé, degenerované, v trávníku jsou vředy (ulcus = vřed), buňky jsou bez energie, umírají. Pak nemůžeme v dietě používat takové potraviny, které jsou uzené, smažené, škvařené, přepalované, ohřívané v mikrovlné troubě, tedy potraviny mrtvé, vysušené, zdegenerované, konzervované, chemicky upravované. Naopak zařadíme rostliny a výrobky mladé, čerstvé, barevné, vhodné jsou klíčky, semínka apod. Příroda do semínka nashromáždila všechno potřebné, co rostlinka potřebuje k růstu - sílu, život, mlád
Nekonvenční léčba této nemoci je chápána jako pomocná, své uplatnění nachází hlavně v oblasti předcházení nemocem a ve fázi rekonvalescence, kdy užíváním těchto produktů se snažíme zabránit tomu stavu, aby se nemoc neopakovala. Bylo použito přirovnání k fotbalovému trávníku, o který musíme stále pečovat, jestli chceme, aby byl krásný a zelený.


 

Čaj na zánět tlustého střeva 2 - ulcerózní kolitida - složení čaje

  Heřmánek květ (Flos chamomillae)

Heřmánek květ (Flos chamomillae)

Heřmánek je jednou ze základních léčivých bylin, které by neměly chybět v žádné domácí lékárničce. Léčebné uplatnění heřmánku je široké, známe ho jako univerzální lék téměř na všechny choroby. Jeho největší hodnota spočívá v silném dezinfekčním a protizánětlivém působení. Likviduje jedovaté látky v organismu a hubí mnoho druhů bakterií, proto má všestranné léčivé účinky. Léčí všechny vnitřní orgány, proto ho můžeme uplatnit při žaludečních a střevních obtížích, často se využívá i jeho celkově uklidňující účinek. Široké uplatnění má heřmánek také při vnějším použití.Silný nálev doporučuji na záněty, kožní ekzémy, ke kloktání, výplachům úst apod. Pokud máte problémy se zarůstáním nehtů, tak je dobré udělat si heřmánkovou koupel na nohy a máčet si je alespoň 20 minut denně, tak aby se i květy dostaly do postižených míst. Velmi užitečný je heřmánek jako součást inhalací při chřipkách, rýmách, zánětech průdušek. Nálev 6 – 8 g drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Podává se teplé obvykle 3x denně. Koupel 100 g drogy přelijeme 0,5 l vroucí vody a necháme 10 minut louhovat. Čaj 1 lžičku drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, necháme 5 minut louhovat a scedíme. Heřmánek dlouhodobě nepodáváme těhotným ženám, kojencům a malým dětem!

  Jitrocel list (Folium plantaginis)

Jitrocel list (Folium plantaginis)

Je to nejlepší rostlinný lék (spolu s řebříčkem) na rány. Rostlina obsahuje látky ničící bakterie. Schopnosti jitrocele ničit bakterie se využívá i při omývání a obkladech popálenin. Čerstvou šťávou z listů natíráme zanícené oči, bolavá místa po bodnutí hmyzem a popálení kopřivou. Jitrocelový čaj je dobrý proti kašli, zahlenění průdušek a plic, pomáhá při žaludečním a střevním kataru, léčí zkažený žaludek. Uplatňuje se i při jaterních a žlučníkových obtížích, čistí močové cesty a krev. Droga nemá žádné nepříznivé účinky a čaj, třeba ze samotné rostliny, můžeme pít bez obav i delší dobu. Nálev 3 g drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 20 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 3x denně. Neužívat během těhotenství a kojení!

  Kopřiva list (Folium urticae)

Kopřiva list (Folium urticae)

Je to vynikající univerzální léčivá bylina, u níž musíme na prvním místě vzpomenout účinek na krev. Kopřiva výborně čistí krev, tím pomáhá při kožních onemocněních, lupénce, akné a nečisté pleti. Třítýdenní pitná kúra kopřivového čaje dokáže odstranit zdánlivě nevyléčitelné vyrážky. Kopřiva zároveň krev ředí, což se projevuje zlepšeným krevním oběhem. Nejlépe ze všech rostlin také podporuje tvorbu červených krvinek. Bylina je močopudná a patří k prvořadým lékům všech revmatiků. Používají ji vnitřně jako čaj, neboť zvyšuje vylučování kyseliny močové a odvodňuje organismus. Kopřiva má i jiné dobré vlastnosti. Je to osvědčený lék na vlasy. Omývání vlasů silným odvarem posiluje jejich růst a dává vlasům hebkost. Čaj změkčuje stolici, posiluje pohyby střev, podporuje tvorbu mateřského mléka a zlepšuje kvalitu mléka. V běžných dávkách nemá kopřiva ani při delším užívání žádné nepříznivé účinky, proto ji pijeme preventivně jako prostředek pro udržení zdraví a krásy. Odvar 2 lžičky drogy zalijeme 0,25 l vody, přiklopíme a vaříme 5 minut. Poté scedíme. Užívá se teplé obvykle 2x denně, ráno a večer. Tinktura podporující růst vlasů 1 polévkovou lžíci drogy zalijeme 3 lžícemi 45% lihu a necháme 14 dní v uzavřené sklenici macerovat. Poté tekutinu přefiltrujeme přes lněný hadřík (umístěný např. v cedníku) a zředíme 0,25 l převařené vody. Neužívat v těhotenství a během kojení! Rostlina je v syrovém stavu jedovatá, může vážně poškodit ledviny!

  Řebříček nať (Herba mille folii)

Řebříček nať (Herba mille folii)

Odedávná slouží především k léčení ran. Jeho silný dezinfekční účinek a schopnost zastavovat krvácení mu umožňuje úspěšně hojit čerstvé rány, proto se též nazývá rostlinou vojáků a dřevorubců. Čerstvá podrcená nať, přiložená přímo na ránu, neuvěřitelně zrychluje hojení a rána se také lépe zacelí. Mnohem více se řebříček uplatňuje při vnitřním užívání. Čaj z řebříčku zlepšuje trávení, léčí žaludeční a střevní neurózu, podporuje činnost jater a žlučníku, uvolňuje všechny druhy křečí, léčí astma, velmi dobře pomáhá při všech ženských chorobách, čistí organismus, prospívá při akné a lišejích. Takzvané pálení žáhy odstraní šálek řebříčkového čaje. Bylina má však i takové účinky, které mohou v silných dávkách vyvolat otravy, proto ji používáme opatrně. Platí to zvláště o lidech s nízkým krevním tlakem, neboť bylina ho ještě snižuje. Při dlouhodobějším užívání je vhodné po třítýdenní kúře pití čaje na čtrnáct dní přerušit. Nálev 2 lžičky řezané sušené drogy se zalijí 0,25 l vroucí vody a nálev se nechá 30 minut louhovat. Poté se scedí a užívá 3x denně před jídlem. Vyšší dávky anebo dlouhodobé užívání způsobují bolesti hlavy anebo mohou vyvolat alergické reakce. Nedoporučuje se užívat během těhotenství!

  Růže šípková plod (Fructus cynosbati)

Růže šípková plod (Fructus cynosbati)

Šípky se léčebně uplatňují všude tam, kde je třeba dodat organismu zvýšenou dávku vitamínu C. V první řadě se používají ve formě čaje při chřipce a nachlazení, při cévních onemocněních, parodontóze, na celkové posílení organismu a podobně.