Čaj na podporu kojení_2

Cena: 64 Kč

Více jak 10 ks skladem.

50 g / 16 sypaných porcí. Čaj na podporu kojení - tvorbu mateřského mléka lze zlepšit užíváním následující čajové směsi.
Produkt č. 147

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na podporu kojení_2 Čaj na podporu kojení_2
+
Dětský čaj proti kašli Dětský čaj proti kašli
+
Čaj na dětský průjem Čaj na dětský průjem
=
284 Kč
ušetříte 6 %

 

 

Příprava:

(Odvar) Čajovou lžičku této směsi přidejte do šálku vody. Nechte vařit 5 – 10 minut a sceďte. Denně vypijte 2 – 3 šálky teplého čaje, oslazeného pravým včelím medem.

 

 

Nedostatečná tvorba mateřského mléka


Mateřské mléko je pro kojence nejlepší výživou. Neexistuje nic, co by bylo alespoň vzdáleně srovnatelné s mateřským mlékem. Navíc tělesný kontakt při kojení, vedle mateřské péče, sehrává základní úlohu při vytváření vztahu matka – dítě, důležitého pro tělesnou a psychickou rovnováhu dítěte. Různé druhy mléčné výživy, které dnes nabízejí velké firmy, jsou většinou velmi dobré. Avšak chybí zde zmíněný tělesný kontakt a další podstatné faktory vzniku vztahu matka-dítě. Tvorbu mateřského mléka lze zlepšit užíváním následující čajové směsi.

 

Čaj na podporu kojení_2 - složení čaje

  Anýz plod (Fructus anisi)

Anýz plod (Fructus anisi)

Silice anýzu mají výrazné odhleňovací účinky, proto se používá jako součást tzv. prsních čajů při různých chorobách plic a průdušek. Má dobré větropudné účinky při střevních a žaludečních kolikách. Podobně jako fenykl i anýz podporuje činnost žláz, čímž pomáhá zvyšovat tvorbu mateřského mléka. Zevně se využívá formou obkladů na pohybové orgány. V obvyklých dávkách je anýz úplně bezpečný a vhodný i pro děti. Dobře se také uplatňuje v různých bylinných směsích, přičemž zlepšuje jejich chuť i vůni. Podle Matthioliho - semena anýzu obalena cukrem velmi dobře působí proti zápachu z úst a také proti nespavosti.

  Fenykl plod (Fructus foeniculi)

Fenykl plod (Fructus foeniculi)

Je to bylinka nenahraditelná pro kojence a menší děti. Fenykl totiž výborně uvolňuje větry, působí proti plynatosti a střevním potížím , které často trápí děti zejména v kojeneckém věku. Doporučuje se i pro kojící matky, neboť povzbuzuje činnost mléčných žláz a jeho příznivé účinky se s mlékem přenášejí na dítě. Fenykl se osvědčuje i na ulehčení průběhu menstruace a jako mírně močopudný prostředek. Pomáhá uvolňovat hleny, proto se přidává do čajových směsí na průdušky. Při zevním použití slouží silný odvar z fenyklu k omývání očí při zánětu očních spojivek. V malých dávkách je neškodný, silnější dávky nebo dlouhodobé užívání může vyvolat podráždění ledvin, žaludku a střev, projevující se bolestmi. Odvar 2 lžičky drogy přelijeme 0,25 l vody, necháme přejít varem a louhujeme 20 minut. Užívá se obvykle teplý 2x denně, ráno a večer. Čistou silici nepodáváme malým dětem, může působit dráždivě!

  Kopr semeno (Semen anethi)

Kopr semeno (Semen anethi)

Kopr silně tonizuje sliznici žaludku a střev, což se přenáší na celý organismus. Zlepšuje i trávení, zvyšuje chuť k jídlu, osvědčil se při střevních kolikách. Známé jsou jeho větropudné účinky. Když člověk pociťuje, že je“ nafouknutý“, pomůže mu šálek čaje ze semen kopru, do něhož může přidat i trošku fenyklu. Kopr má příznivé účinky též na srdce, zvyšuje tvorbu mateřského mléka a můžeme ho přidávat do různých čajových směsí. Nálev 2 lžičky drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se obvykle 3x denně.

  Řecké seno - semeno (Semen foeni-graeci)

Řecké seno - semeno (Semen foeni-graeci)

Pískavice řecké seno se užívá vnitřně jako léčivo při kašli, jako posilující prostředek, při zánětech horních cest dýchacích, ulevuje při nadýmání, při průjmech a povzbuzuje trávení. Mírně snižuje hladinu krevního cukru. Zevně se používá mleté semeno ve formě kataplasmat k protizánětlivým obkladům furunkulů, vředů a zánětlivých ztvrdnutí kůže. Celá nebo mletá se používá v kuchyních jižní Asie. Lépe je ji předem nasucho opražit, protože se tím zmírní nahořklá chuť. Kořeníme jí masité i zeleninové jídla, po namočení ji lze využít i jako luštěninu, nebo naklíčenou do salátů. Pro přípravu macerátu na podporu odkašlávání se používá 0,5g roztlučených semen, která se nechají macerovat 3 hodiny ve studené vodě.