Čaj na osteoartritidu

Cena: 67 Kč

Více jak 10 ks skladem.

50 g / 18 sypaných porcí. Čaj na osteoartritidu - degenerativní onemocnění kloubů. Tento bylinkový čaj mírní mnohé z bolestivých příznaků spojených s touto nepříjemnou chorobou.
Produkt č. 139

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na osteoartritidu Čaj na osteoartritidu
+
Čaj na lymfatický systém Čaj na lymfatický systém
+
Čaj pro látkovou výměnu Čaj pro látkovou výměnu
=
202 Kč
ušetříte 6 %

Příprava:

Vsypte polévkovou lžíci (15g) směsi do dvou šálků (500 ml) studené vody. Přikryjte a nechte 2 hod. stát, přiveďte k varu, potom ztlumte a povařte 5 minut. Přelijte do termosky, zavřete a nechte 4 hod. louhovat. Pijte ½ šálku (125 ml) 3x denně.
 

Muskuloskeletární soustava (svaly a kosti) a OSTEOARTRITIDA

Osteoartritida je jednou z nejrozšířenějších zdravotních poruch svalově – kosterní soustavy. Způsobuje chronickou bolest, otoky a omezenou pohyblivost v kloubech celého těla.
Často je provází trvalé deformace kostní stavby, obvykle prstů na rukou. Artritida omezuje každodenní činnosti, jako je chůze, oblékání či koupání, což později vede k pocitům zoufalství a deprese.
Ačkoli existuje přes sto různých druhů artritidy, osteoartritida je nejčastější ze tří nejrozšířenějších typů. Zbývající dva jsou fibromyalgie a revmatoidní artritida. Osteoartritida je degenerativní onemocnění kloubů, kdy se ničí chrupavka, která pokrývá konce kostí v kloubech. To způsobuje bolest a ztrátu pohyblivosti s tím, jak se kost odírá o kost.
Při fibryomyalgii postihuje svaly a uchycení kostí celková bolest.
Revmatoidní artritida je autoimunní choroba, při níž dochází k zanícení kloubního pouzdra, což souvisí s činností imunitního systému. Takový chronický zánět vede k poškození kloubu a zároveň k bolesti i omezené pohyblivosti. Vědci dosud neobjevili příčinu většiny typů artritidy a samotný průběh nemoci bývá různý v závislosti na typu artritidy, kterou pacient trpí.
Dnes trpí některým druhem artritidy téměř čtyřicet milionů Američanů, přičemž u většiny z nich jde o osteoartritidu. U tří milionů se projevují tak vážné příznaky, že je lze považovat za invalidní. I když postihuje především dospělé starší 45 let, vyskytuje se artritida ve všech věkových skupinách včetně dětí. Téměř dvě třetiny lidí trpících artritidou jsou ženy.
Doposud není známa žádná léčba na osteoartritidu. Prvořadým cílem lékařské péče je tedy zvládnout příznaky bolesti, otékání a ztuhlosti kloubů. Většina postupů sestává z kombinace léků, cvičení, odpočinku, používání tepla a chladu, opatření na ochranu kloubů a ve vzácných případech i operativního zákroku.
Bylináři léčí pacienty trpící osteoartritidou již po staletí. Netvrdí, že dokáží tuto chronickou chorobu vyléčit, došlo k objevu jak jednotlivých bylin (jako např. lopuch, kostival a jehlice trnitá) tak složených bylinných receptur, které mírní mnohé z bolestivých příznaků spojených s touto nepříjemnou chorobou. Tato bylinná směs patří v léčbě osteoartritidy k těm nejúčinnějším.
 

Čaj na osteoartritidu - složení čaje

  Kopřiva list (Folium urticae)

Kopřiva list (Folium urticae)

Je to vynikající univerzální léčivá bylina, u níž musíme na prvním místě vzpomenout účinek na krev. Kopřiva výborně čistí krev, tím pomáhá při kožních onemocněních, lupénce, akné a nečisté pleti. Třítýdenní pitná kúra kopřivového čaje dokáže odstranit zdánlivě nevyléčitelné vyrážky. Kopřiva zároveň krev ředí, což se projevuje zlepšeným krevním oběhem. Nejlépe ze všech rostlin také podporuje tvorbu červených krvinek. Bylina je močopudná a patří k prvořadým lékům všech revmatiků. Používají ji vnitřně jako čaj, neboť zvyšuje vylučování kyseliny močové a odvodňuje organismus. Kopřiva má i jiné dobré vlastnosti. Je to osvědčený lék na vlasy. Omývání vlasů silným odvarem posiluje jejich růst a dává vlasům hebkost. Čaj změkčuje stolici, posiluje pohyby střev, podporuje tvorbu mateřského mléka a zlepšuje kvalitu mléka. V běžných dávkách nemá kopřiva ani při delším užívání žádné nepříznivé účinky, proto ji pijeme preventivně jako prostředek pro udržení zdraví a krásy. Odvar 2 lžičky drogy zalijeme 0,25 l vody, přiklopíme a vaříme 5 minut. Poté scedíme. Užívá se teplé obvykle 2x denně, ráno a večer. Tinktura podporující růst vlasů 1 polévkovou lžíci drogy zalijeme 3 lžícemi 45% lihu a necháme 14 dní v uzavřené sklenici macerovat. Poté tekutinu přefiltrujeme přes lněný hadřík (umístěný např. v cedníku) a zředíme 0,25 l převařené vody. Neužívat v těhotenství a během kojení! Rostlina je v syrovém stavu jedovatá, může vážně poškodit ledviny!

  Lopuch kořen (Radix bardanae)

Lopuch kořen (Radix bardanae)

Prvořadou léčivou schopností lopuchu je silné čištění krve. To ho řadí mezi výborné rostlinné léky na všechny druhy kožních chorob, přičemž se používá zevně i vnitřně. Známé jsou příznivé účinky lopuchu na růst vlasů, pomáhá proti vypadávání, při lupech i maštění vlasů. Bylina trochu prohání, vyvolává pocení a posiluje při jarní únavě. Při vnějším použití pomáhá bylina z lopuchu při plísňových onemocněních kůže a slouží také k omývání obličeje při uhrovitosti a mastné pleti. Spařené, trochu podrcené listy je dobré přikládat na otoky a svědivé vyrážky, stejně poslouží i silný odvar z kořene nebo listů. Nálev 4 g řezané drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se mezi jídlem 3x – 4x denně. Odvar 2 lžičky drogy zalijeme 0,25 l vody, přiklopíme a vaříme 5 minut. Poté scedíme.

  Violka nať (Herba violae tricoloris)

Violka nať (Herba violae tricoloris)

Violku využíváme především k tišení a zastavování kašle, v čemž patří mezi nejlepší rostliny vůbec. Violka léčí astma, uvolňuje a rozpouští hleny, uklidňuje dýchací orgány a pomáhá při chrapotu. Na všechna tato onemocnění, ale i při chřipce a silném nachlazení pijeme teplý violkový čaj oslazený medem. Velmi dobře působí hlavně na děti a starší lidi, menším dětem můžeme připravit místo čaje výluh v mléku. Violka čistí krev a pomáhají při kožních chorobách. Čaj je i mírně močopudný, odstraňuje i nadměrné pocení, pomáhá při onemocněních močového ústrojí a urychluje vylučování škodlivých látek z organismu. Účinně doplňuje vnitřní léčení kožních chorob. Tinkturou nebo silným odvarem omýváme mokré a špatně se hojící ekzémy, hnisavé rány a vyrážky všeho druhu. Společně s vnitřním užíváním ( 2 polévkové lžíce na ½ l vody ) a bezmasou stravou pomáhá při tvrdošíjných a těžko léčitelných vyrážkách, které se opakovaně objevují na tváři, uších a krku. Čerstvou, trochu podrcenou nať přikládáme na těžce se hojící vředy, uplatní se i jako podpůrná léčba kožní rakoviny. Při vnějším použití blahodárně působí, když vtíráme tinkturu do pokožky na bolavých místech při dně, revmatismu a zánětech svalstva. Violka vonná nemá žádné nepříznivé účinky, pouze je třeba dávat pozor na předávkování, neboť vyvolává zvracení. Nálev 1 lžičku drogy přelijeme 0,2 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 2x denně. Odvar 1 polévkovou lžíci drogy zalijeme 0,4 l vody, přiklopíme a vaříme 5 minut. Poté scedíme. Při dlouhodobějším užití může dojít nežádoucím účinkům, jako je zvracení, průjem nebo vyrážka