Čaj na ischias a bolesti v kříži

Cena: 104 Kč

Více jak 10 ks skladem.

50 g / 21 sypaných porcí. Čaj působí velmi dobře a vůči moderním chemickým prostředkům má vždy tu přednost, že je neškodný.
Produkt č. 109

Příprava:

Tři čajové lžičky zalijeme 1/2 l vroucí vody a necháme 5 minut vylouhovat. Čaj přecedíme a vypijeme 3 šálky teplého čaje denně.

 

Ischias a bolesti v kříži


Jedná se o nemoc se silnými bolestmi v bederní a křížové krajině. Tyto bolesti často vystřelují podél sedacího nervu do jedné nebo obou hýždí a do jedné nebo obou dolních končetin. Příčina často spočívá v onemocnění meziobratlového aparátu bederní páteře. Při vzpřímeném držení lidského těla, zejména u otylých pacientů, spočívá totiž na nejspodnějších obratlích a na jejich kloubech značná váha. Při prudkých pohybech může opakovaně docházet k poškození meziobratlových plotének, které má za následek mechanické stlačení příslušného kořene sedacího nervu.
Ischiadické bolesti mohou být také vyvolány opomenutými zlomeninami obratlů, zejména kompresivními.

OSTEOCHONDROSIS


Je to zvolna postupující postižení povlaků chrupavek těl obratlů, které proto též bývá častou příčinou ischiadických bolestí.
Také psychické a sociální problémy mohou vyvolat bolesti v zádech a tím i ischiadické bolesti.
Jednotlivé větve sedacího nervu mohou být stlačovány i mimo míchu v pánvi nebo hýždí. Také v tomto případě dochází k uvedeným ischiadickým bolestem. Tyto bolesti mohou být vyvolány i alkoholismem a cukrovkou. Jsou-li tyto bolesti vyvolány psychickými a sociálními příčinami, bývají často nesrovnatelně těžší. Příčiny ischiadických bolestí však často nejsou snadno zjistitelné. Křížové a ischiadické bolesti mohou být i velmi prudké. Jestliže u staršího člověka vystřelují ischiadické bolesti do obou dolních končetin a trvají dlouhou dobu, tak, že se jeví nevyléčitelnými, nebezpodmínečně nutné vyhledat lékaře. Mohou přitom být např. jen příznakem onemocnění předstojné žlázy (prostaty).

 

Čaj na ischias a bolesti v kříži - složení čaje

  Prvosenka květ (Flos primulae)

Prvosenka květ (Flos primulae)

Prvosenka svým účinkem působí na dýchací orgány. Uvolňuje hleny, léčí chřipku, prochlazení, astma, pomáhá proti suchému kašli. Její další dobrou vlastností jsou uklidňující účinky, proto se používá při neuróze, nespavosti a migréně, působí i jako mírné srdeční tonikum. Samotná bylina se nepoužívá, mohla by vyvolat nevolnost až zvracení, tvoří však velmi potřebnou součást mnohých čajových směsí na všechna výše uvedená onemocnění. Květy prvosenky často bývají také přísadou do inhalačních směsí, bylinných koupelí pro nervově choré, ale drogu můžeme přidat i do koupele při revmatismu, po mrtvici či jiných onemocněních; tak oceníme její schopnost uklidnit organismus i zevním použitím. Nálev 1 g drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se obvykle 2x denně. Neužívat během těhotenství a při kojení!

  Routa nať (Herba rutae)

Routa nať (Herba rutae)

Routa se využívá hlavně pro dobrý účinek na cévní systém. Zpevňuje krevní vlásečnice, zlepšuje oběh krve, odstraňuje vápenaté usazeniny z cév, snižuje krevní tlak, zlepšuje funkci ledvin a má i antisklerotické účinky. Odstraňuje bolesti hlavy, návaly krve do hlavy, značně uklidňuje a pomáhá při epilepsii. Dále se používá na vyhánění střevních parazitů, při žaludečních a žlučníkových obtížích. Routa pomáhá také při mnoha ženských chorobách, zvláště při nepravidelné a bolestivé menstruaci, odstraňuje menstruační křeče. Silně prokrvuje pánev, proto ji nesmějí užívat ženy v době těhotenství. Při používání samotné drogy dáváme raději menší množství - jednu lžíci na půl litru vody, čaj se nevaří, připravuje se vlažný macarát. Routu užíváme jen krátkodobě a raději ji kombinujeme s jinými rostlinami. Macerát 1 lžičku sušené drogy zalijeme 0,4 l vroucí vody, přikryjeme a necháme 8 hodin louhovat. Poté scedíme a rozložíme do 4 dávek na 1 den po 0,1 l. Routová silice je ve větším množství jedovatá! Neužívat během těhotenství a při kojení! Nepodávat malým dětem!

  Třezalka nať (Herba hyperici)

Třezalka nať (Herba hyperici)

Její vynikající léčivé vlastnosti lze označit za výjimečné. Její účinné látky podporují dýchání buněk, čímž zlepšují látkovou přeměnu. Na prvním místě používáme třezalku při všech chorobách jater a žlučníku, dále při žaludečních vředech a při nadbytku žaludeční kyseliny, při střevních vřídcích, při poruchách močových cest a proti pomočování dětí. Čaj z třezalky posiluje nervovou soustavu, uklidňuje, příznivě ovlivňuje psychiku, pomáhá zbavit se depresivních stavů, strachu, úzkosti, neurózy a nespavosti. Osvědčuje se také při srdečních chorobách hlavně chronických, zlepšuje krevní oběh až do krevních vlásečnic a je vhodný i do směsí při všech menstruačních poruchách. Při obtížích v klimakteriu zlepšuje náladu a odstraňuje deprese. Třezalkový čaj je chutný, můžeme ho pít i jako lahůdkový čaj samostatně, může být též součástí preventivních léčivých čajových směsí. Můžeme ho pít pravidelně nejméně tři týdny, neboť jen tak se projeví jeho celkový a trvalý účinek. Zevně slouží třezalkové květy, namočené v přírodním, například olivovém oleji, na rány a popáleniny. Používá se i jako přísada do koupelí. Třezalka má i zvláštní nepříjemnou vlastnost, která způsobuje citlivost na sluneční světlo. Během třezalkové kúry se proto vyhýbáme opalování i horskému slunci. Mohlo by to vyvolat podráždění pokožky (zčervenání, svědění), které však není nebezpečné. Dlouhodobé užívání této byliny je neškodné, ale zásadně nezvyšujeme dávkování. Nálev 2 lžičky sušené řezané drogy se zalijí 0,25 l vroucí vody, přiklopí a nechají se 15 minut louhovat. Užívá se 3x denně. Není vhodné během těhotenství a při kojení!