Čaj na hemoroidy 2

Cena: 66 Kč

Více jak 10 ks skladem.

50 g / 21 sypaných porcí. Čaj na hemoroidy 2.
Produkt č. 136

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na hemoroidy 2 Čaj na hemoroidy 2
+
Bylinná sedací koupel na hemoroidy (hemeroidy). Bylinná sedací koupel na hemoroidy (hemeroidy).
+
Čaj na zastavení krvácení Čaj na zastavení krvácení
=
196 Kč
ušetříte 6 %

Příprava:

Jednu polévkovou lžíci směsi krátce povaříme v ½ l vody, necháme 10 minut ustát a pijeme během dne.

 

Hemoroidy

Jak napovídá lidový název zlatá žíla, jsou hemoroidy zduřelé žíly uvnitř i vně konečníku. Způsobují SVĚDĚNÍ a bolesti a jsou také nejčastější příčinou krvácení z konečníku.
Vnitřní hemoroidy mohou napínáním při stolici z konečníku vyhřeznout – a dokonce zůstat vyhřezlé jako malé, měkké, tmavočervené bulky. Tyto zevní hemoroidy – které obvykle zmizí během jednoho až dvou týdnů – zanechávají po sobě „kožní uzlíky“, které dráždí a jsou příčinou dalšího svědění. Krevní sraženina neboli trombus někdy způsobí, že hemoroidy ztvrdnou a značně bolí.
Co doporučují terapeuti

Naturopatie
Terapeuti považují ze nejčastější příčinu hemoroidů způsob života se stravou chudou na VLÁKNINU a nedostatečným TĚLESNÝM POHYBEM, což způsobuje často ZÁCPU, tlačení na stolici a následné užívání projímadel.
Naturopati se snaží vypořádat s těmito základními příčinami tím, že přidávají do stravy potraviny s vysokým obsahem vlákniny, např. lněné semínko, aby stolice byla měkčí. Za důležité považují také správné držení těla a dostatečný pohyb, čímž se zmenší namáhání dolních partií střev. Ke zlepšení krevního oběhu a snížení potíží se také mohou přikládat horké a studené obklady.

Aromaterapie
Esenciální oleje doporučované na hemoroidy jsou cypřišový, heřmánkový, jalovcový, kadidlový a myrhový. Použít se dají kterékoli dva s jednou kapkou oleje z máty peprné.
K přípravě sedací lázně naplňte sedací vanu do poloviny vodou, přidejte čtyři kapky zmíněných olejů a posaďte se do ní na pět až deset minut. Olej se aplikuje jak po večerní sedací lázni, tak každé ráno. K tomuto účelu se smíchají 2 lžičky (20 ml) rostlinného oleje s deseti kapkami čistého esenciálního oleje.

Fytoterapie
Fytoterapeuti se snaží zmírnit hemoroidální potíže adstringentními mastmi, např. kostivalovou, z jírovce maďalu a vilínu virginského.

Stanovisko klasického lékařství

V případě krvácení z konečníku je nutné navštívit lékaře, aby zjistil, zda se nejedná o nějakou vážnější příčinu. Také při poruchách střevní činnosti, např. při zácpě nebo PRŮJMU, je lépe jít k lékaři
Hemoroidům se dá předejít používáním přiměřeného množství vlákniny, která povzbuzuje činnost střev, a pitím dostatečného množství tekutin, aby se předešlo zácpě. Pokud se hemoroidy přece objeví, případné svědění a bolesti lze zmírnit horkými lázněmi, hydrokortizonovými mastmi a čípky a také používáním vlhkých otěrek místo normálního toaletního papíru. Postižení by se měli vyvarovat tlačení při stolici.
Ve vážných případech, kdy hemoroidy neustupují nebo se stále opakují, mohou se odstranit operativně v lokálním znecitlivění. Malou operací se také dají odstranit bolestivé krevní sraženiny a tím rychle zmírnit bolest způsobenou ztrombozovanými hemoroidy.

 

Čaj na hemoroidy 2 - složení čaje

  Jablečník nať (Herba marrubii)

Jablečník nať (Herba marrubii)

Hořká chuť předurčuje jablečník k léčení chorob trávicího traktu. Je velmi dobrý na choroby jater a žlučníku, podporuje tvorbu žluči, uvolňuje žlučové kameny, pomáhá při žloutence, posiluje činnost jater a zlepšuje chuť k jídlu. Hlavní význam jablečníku- má příznivé účinky na srdce. Jablečník zklidňuje srdeční arytmii-vyrovnává nepravidelnou a zrychlenou činnost srdce. Pro toto použití se osvědčil s hlohem, neboť působí podobně mírně a neškodně, takže ho můžeme užívat i dlouhodobě. Jablečník má hormonální účinky, zmírňuje bolesti při menstruaci a je dobrý i na průdušky. Nať jablečníku krátce povařená v trošce sádla se může zevně přikládat na různá kožní onemocnění, na ztvrdlou pokožku i na hnisající, těžko se hojící rány. Nálev 1 polévkovou lžíci drogy přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 10 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 2x nebo 3x denně. Sirup 100 g sušené drogy zalijeme 0,7 l studené převařené vody a 24 hodin macerujeme. Následující den scedíme a tekutinu svaříme s 0,5 kg cukru. Vaříme do zhoustnutí. Slijeme do vyvařených skleniček a uložíme v chladu. Užívá se 3x denně 1 lžička.

  Kopřiva list (Folium urticae)

Kopřiva list (Folium urticae)

Je to vynikající univerzální léčivá bylina, u níž musíme na prvním místě vzpomenout účinek na krev. Kopřiva výborně čistí krev, tím pomáhá při kožních onemocněních, lupénce, akné a nečisté pleti. Třítýdenní pitná kúra kopřivového čaje dokáže odstranit zdánlivě nevyléčitelné vyrážky. Kopřiva zároveň krev ředí, což se projevuje zlepšeným krevním oběhem. Nejlépe ze všech rostlin také podporuje tvorbu červených krvinek. Bylina je močopudná a patří k prvořadým lékům všech revmatiků. Používají ji vnitřně jako čaj, neboť zvyšuje vylučování kyseliny močové a odvodňuje organismus. Kopřiva má i jiné dobré vlastnosti. Je to osvědčený lék na vlasy. Omývání vlasů silným odvarem posiluje jejich růst a dává vlasům hebkost. Čaj změkčuje stolici, posiluje pohyby střev, podporuje tvorbu mateřského mléka a zlepšuje kvalitu mléka. V běžných dávkách nemá kopřiva ani při delším užívání žádné nepříznivé účinky, proto ji pijeme preventivně jako prostředek pro udržení zdraví a krásy. Odvar 2 lžičky drogy zalijeme 0,25 l vody, přiklopíme a vaříme 5 minut. Poté scedíme. Užívá se teplé obvykle 2x denně, ráno a večer. Tinktura podporující růst vlasů 1 polévkovou lžíci drogy zalijeme 3 lžícemi 45% lihu a necháme 14 dní v uzavřené sklenici macerovat. Poté tekutinu přefiltrujeme přes lněný hadřík (umístěný např. v cedníku) a zředíme 0,25 l převařené vody. Neužívat v těhotenství a během kojení! Rostlina je v syrovém stavu jedovatá, může vážně poškodit ledviny!

  Pampeliška kořen (Radix taraxaci)

Pampeliška kořen (Radix taraxaci)

Pampeliška je mimořádně cenná, univerzální bylinka, která se používá téměř na všechny choroby, neboť povzbuzuje činnost životně důležitých žláz a tím mobilizuje ohromnou sílu organismu. Podporuje činnost jater, žlučníku, ledvin a střev, přispívá k tvorbě červených krvinek a nové krve, přitom krev čistí. Posiluje činnost slinivky břišní, proto je dobrá i při cukrovce. Snižuje krevní tlak a podporuje krevní oběh, čímž zlepšuje činnost srdce. Osvědčila se také při revmatismu a při žloutence. Její močopudné účinky odlehčují organismus, pomáhá při obezitě. Pampeliška prospívá při žaludečních a trávicích obtížích a při zvýšené tvorbě trávicích šťáv. Zabraňuje tvorbě a růstu žlučových kamenů, při bolestech způsobených těmito kameny stačí rozžvýkat pár pampeliškových listů a vysát z nich šťávu ( zbytek vyplivnout ), brzy nastane úleva. Pro revmatiky je pampeliška jednou z nejlepších léčivých rostlin. Nálev 5 – 10 g sušených řezaných listů natě anebo 3 – 6 g sušeného kořene přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Užíváme 3x denně.

  Řebříček nať (Herba mille folii)

Řebříček nať (Herba mille folii)

Odedávná slouží především k léčení ran. Jeho silný dezinfekční účinek a schopnost zastavovat krvácení mu umožňuje úspěšně hojit čerstvé rány, proto se též nazývá rostlinou vojáků a dřevorubců. Čerstvá podrcená nať, přiložená přímo na ránu, neuvěřitelně zrychluje hojení a rána se také lépe zacelí. Mnohem více se řebříček uplatňuje při vnitřním užívání. Čaj z řebříčku zlepšuje trávení, léčí žaludeční a střevní neurózu, podporuje činnost jater a žlučníku, uvolňuje všechny druhy křečí, léčí astma, velmi dobře pomáhá při všech ženských chorobách, čistí organismus, prospívá při akné a lišejích. Takzvané pálení žáhy odstraní šálek řebříčkového čaje. Bylina má však i takové účinky, které mohou v silných dávkách vyvolat otravy, proto ji používáme opatrně. Platí to zvláště o lidech s nízkým krevním tlakem, neboť bylina ho ještě snižuje. Při dlouhodobějším užívání je vhodné po třítýdenní kúře pití čaje na čtrnáct dní přerušit. Nálev 2 lžičky řezané sušené drogy se zalijí 0,25 l vroucí vody a nálev se nechá 30 minut louhovat. Poté se scedí a užívá 3x denně před jídlem. Vyšší dávky anebo dlouhodobé užívání způsobují bolesti hlavy anebo mohou vyvolat alergické reakce. Nedoporučuje se užívat během těhotenství!