Čaj na hemoroidy 1

Cena: 82 Kč

Více jak 10 ks skladem.

50 g / 16 sypaných porcí. Čaj na hemoroidy 1.
Produkt č. 135

Máme pro Vás zvýhodněnou kombinaci čajů

Čaj na hemoroidy 1 Čaj na hemoroidy 1
+
Bylinná sedací koupel na hemoroidy (hemeroidy). Bylinná sedací koupel na hemoroidy (hemeroidy).
+
Čaj na hemoroidy 2 Čaj na hemoroidy 2
=
214 Kč
ušetříte 6 %

Příprava:

Jednu polévkovou lžíci přelijte šálkem vařící vody (250 ml), nechte 10 minut louhovat a sceďte. Užívejte 1/3 šálku (80 ml) po snídani a další 1/3 šálku večer.


Hemoroidy

Lékařská definice hemoroidů hovoří o „shluku rozšířených žilních struktur“ v konečníku, které často svědí a bolí. Kromě pravidelné hygieny v místě postižení lékaři často doporučují masti na hemoroidy a prostředky na změkčování stolice. U závažných nebo chronických případů je někdy nezbytné i chirurgické odstranění. Bylináři nedoporučují omezovat se při bylinné léčbě hemoroidů jen na jednu recepturu, ale aby vyzkoušel různé receptury. Protože hemoroidy lze označit za jistý druh křečových žil, bylináři radí, abychom užívali i některé ze směsí na křečové žíly či tromboflebitidu. Pacient si může například jednou denně připravit koupel proti hemoroidům spolu se směsí na tromboflebitidu. Navíc může přejít na stravovací režim, který pomáhá změkčit stolici a pravidelně vyměšovat. K němu často patří například užívání jedné lžičky (5 ml) olivového oleje před spaním a konzumace projímavého ovoce: čerstvých jablek, čerstvých hrušek, a vařených sušených švestek.
Bylinné směsi mají schopnost mírnit hemoroidy, obzvlášť použijí-li se s prvními příznaky.
Zároveň však zdůrazňují, že symptomy hemoroidů lze zřídkakdy odstranit jednou léčebnou kůrou. Doporučuje se používat bylinné směsi, různé receptury při jednotlivých léčebných kůrách ( po dobu 10 až 14 dní), než aby opakovaně používal tutéž.
Většina bylin, které pomáhají přinést úlevu při hemoroidech mají projímavé, protizánětlivé a koagulační (srážecí) vlastnosti.
 

Čaj na hemoroidy 1 - složení čaje

  Měsíček květ (Flos calendulae)

Měsíček květ (Flos calendulae)

Hlavní léčebné použití měsíčku je zevní, osvědčuje se na těžko se hojící rány a vředy, většinou ve formě masti. Velmi dobře pomáhá při drobných poraněních a bolestech okolo nehtů. Květní plátky rozvařené v sádle jsou velmi dobré i na křečové žíly, krevní podlitiny, otoky, proleženiny, osvědčují se také proti plísni na nohách. Pro doplnění širokých účinků měsíčku se doporučuje jeho použití i do sedacích koupelí při zánětu tlustého střeva a v kosmetice, kde se využívá jeho schopnosti zjemňovat pleť. Zajímavou vlastností měsíčku je, že při každém vnějším použití podpoří jeho účinky i vnitřní užívání, to znamená pít současně měsíčkový čaj v obvyklém dávkování. Patří mezi nejlepší rostliny, pokud jde o prevenci rakoviny a podporu její léčby, především rakoviny žaludku, jater, tlustého střeva, dělohy, kůže a prsu. Pro ženy je významný tím, že tlumí bolesti v době menstruace, týden před jejím začátkem je třeba pít denně obvyklou dávku měsíčkového čaje. Uklidňuje centrální nervovou soustavu a zlepšuje činnost srdce. Měsíček můžeme bez obav užívat i dlouhodobě. Nálev 1 g drogy přelijeme 0,2 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se 3x denně. Vnitřní užití se nedoporučuje během těhotenství a kojení!

  Pampeliška kořen (Radix taraxaci)

Pampeliška kořen (Radix taraxaci)

Pampeliška je mimořádně cenná, univerzální bylinka, která se používá téměř na všechny choroby, neboť povzbuzuje činnost životně důležitých žláz a tím mobilizuje ohromnou sílu organismu. Podporuje činnost jater, žlučníku, ledvin a střev, přispívá k tvorbě červených krvinek a nové krve, přitom krev čistí. Posiluje činnost slinivky břišní, proto je dobrá i při cukrovce. Snižuje krevní tlak a podporuje krevní oběh, čímž zlepšuje činnost srdce. Osvědčila se také při revmatismu a při žloutence. Její močopudné účinky odlehčují organismus, pomáhá při obezitě. Pampeliška prospívá při žaludečních a trávicích obtížích a při zvýšené tvorbě trávicích šťáv. Zabraňuje tvorbě a růstu žlučových kamenů, při bolestech způsobených těmito kameny stačí rozžvýkat pár pampeliškových listů a vysát z nich šťávu ( zbytek vyplivnout ), brzy nastane úleva. Pro revmatiky je pampeliška jednou z nejlepších léčivých rostlin. Nálev 5 – 10 g sušených řezaných listů natě anebo 3 – 6 g sušeného kořene přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Užíváme 3x denně.

  Řebříček nať (Herba mille folii)

Řebříček nať (Herba mille folii)

Odedávná slouží především k léčení ran. Jeho silný dezinfekční účinek a schopnost zastavovat krvácení mu umožňuje úspěšně hojit čerstvé rány, proto se též nazývá rostlinou vojáků a dřevorubců. Čerstvá podrcená nať, přiložená přímo na ránu, neuvěřitelně zrychluje hojení a rána se také lépe zacelí. Mnohem více se řebříček uplatňuje při vnitřním užívání. Čaj z řebříčku zlepšuje trávení, léčí žaludeční a střevní neurózu, podporuje činnost jater a žlučníku, uvolňuje všechny druhy křečí, léčí astma, velmi dobře pomáhá při všech ženských chorobách, čistí organismus, prospívá při akné a lišejích. Takzvané pálení žáhy odstraní šálek řebříčkového čaje. Bylina má však i takové účinky, které mohou v silných dávkách vyvolat otravy, proto ji používáme opatrně. Platí to zvláště o lidech s nízkým krevním tlakem, neboť bylina ho ještě snižuje. Při dlouhodobějším užívání je vhodné po třítýdenní kúře pití čaje na čtrnáct dní přerušit. Nálev 2 lžičky řezané sušené drogy se zalijí 0,25 l vroucí vody a nálev se nechá 30 minut louhovat. Poté se scedí a užívá 3x denně před jídlem. Vyšší dávky anebo dlouhodobé užívání způsobují bolesti hlavy anebo mohou vyvolat alergické reakce. Nedoporučuje se užívat během těhotenství!

  Vachta list (Folium trifolii fibrini)

Vachta list (Folium trifolii fibrini)

Vachta má schopnost upravovat a normalizovat vylučování žaludeční kyseliny, proto ji používáme při jejím přebytku i nedostatku. Vachta dokáže vyléčit i těžké nebo chronické onemocnění žaludku. Druhou dobrou vlastností vachty je, že oživuje krevní oběh a podporuje tvorbu nové krve, celkově posiluje organismus, uklidňuje a snižuje horečku, zejména u dětí. Čaj se používá též při migréně, proti zimnici a při zvětšené štítné žláze. Čaj z vachty se doporučuje pít při zkaženém žaludku, nechutenství, poruchách trávení, při střevních kolikách, žloutence, onemocnění jater a podobně. Vachta je silná rostlina, proto obvyklé dávkování raději trochu snížíme. Můžeme ji užívat samostatně, ale tvoří také dobrou přísadu do směsí, především v kombinaci s jinými hořkými rostlinami. Čaj z vachty i ze směsí, které vachtu obsahují, je zakázaný těhotným ženám a nedoporučuje se pít nepřetržitě.